Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Lätt 10,0

7 560 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Petter ErikssonÅmåls OK54:08
2Emil DahqvistIK Hakarpspojkarna55:27+1:19
3Andreas SvaneboSportsgym SC56:55+2:47
4Tom KorkeakoskiOK Milan1:00:31+6:23
5Tore MårtensonOK Vivill1:01:54+7:46
6David GunnarssonIK Hakarpspojkarna1:02:06+7:58
7Edvin FritzellAnderstorps OK1:03:46+9:38
8Louise LindströmOK Hammaren1:06:45+12:37
9Erika Åhl JensenÅmåls OK1:07:40+13:32
10Karin AnderssonVästerås SOK1:09:26+15:18
11Maria Slars PaulssonSundbybergs IK1:09:51+15:43
12Martina KarlssonOK Vilse 871:10:35+16:27
13Andreas HerneTumba-Mälarhöjden OK1:10:56+16:48
14Markus HanssonHagaby GoIF Örebro1:12:26+18:18
15Hans WestmanVästerås SOK1:12:54+18:46
16Caroline AnderssonTrollhättans SOK1:13:54+19:46
17Niklas AnderssonTrollhättans SOK1:13:59+19:51
18Torbjörn SaetreOK Landehof1:15:57+21:49
19Peter NordströmVandrarringen1:16:23+22:15
20Sofia PerssonTullinge SK1:16:44+22:36
21Johanna ThelausUmeå OK1:17:15+23:07
22Anne MelkildFreidig1:17:58+23:50
23Fredrik KarlssonOK Kålmården1:18:30+24:22
24Ann-Sofie EliassonDalaportens OL1:20:57+26:49
25Per HållströmGävle OK1:23:37+29:29
26Torbjörn PetterssonOK Kullingshof1:25:17+31:09
27Elin HerrmannFalköpings AIK OK1:26:46+32:38
28Trond KildalHeming Orientering1:28:46+34:38
29Åsa JonssonSkarpnäcks OL1:28:55+34:47
30Therese SahlinSportsgym SC1:29:05+34:57
31Maria NorinGävle OK1:29:28+35:20
32Ragnar MellbinAvesta OK1:29:35+35:27
33Tomas PetersénOK Njudung1:30:09+36:01
34Karin StenbergOK Sarven1:35:16+41:08
35Åsa PetterssonOK Kullingshof1:35:22+41:14
36Anders BrunanderAttunda OK1:36:30+42:22
37Anne-Li LidmanJärfälla OK1:39:14+45:06
38Jonas PerssonSöderhamns OK1:39:52+45:44
39Ludvig EklöwOK Roslagen1:39:58+45:50
40Martin EmanuelssonGöteborgs SK1:43:25+49:17
41Per Hammaräng GripKalmar OK1:50:04+55:56
42Richard PaakkonenOK Roxen1:57:13+1:03:05
Elisabeth WestmanVästerås SOKej godkänd
Henrik PilvingeOK Kolmårdenej godkänd
Hampus AnderssonLidköpings VSKej start
Emma BromarkLånghundra IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser