Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Svår 3,5

3 620 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Anders DalinLeksands OK26:56
2Simon MellinSundbybergs IK29:48+2:52
3Markus Ottosson36:07+9:11
4Patrik LilleengOK Gipen36:15+9:19
5Jorrit BoekelCentrum OK37:02+10:06
6Per LjungStockholms OK37:32+10:36
7Jukka MäättäläKokkolan Suunnistajat37:35+10:39
8Jiri ProchazkaDomnarvets GoIF37:44+10:48
9Carin RosénGustavsbergs OK38:08+11:12
10Selma GumaeliusWaxholms OK38:48+11:52
11Jenny NilssonOK Tyr40:21+13:25
12Kristin KensbyOK Tyr40:24+13:28
12Niklas SahlénIF Hagen40:24+13:28
14Hampus FyhrSOK Aneby40:49+13:53
15Johanna ErikssonÅmåls OK40:51+13:55
16Åsa LindqvistHestra IF40:57+14:01
17Dina ReitanFreidig41:51+14:55
18Sanna RönnlundUmeå OK41:54+14:58Ladda ner rutt i gpx-format
19Cristina MagnussonCentrum OK42:01+15:05
20Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK43:47+16:51
21Andreas GrybäckIF Thor44:30+17:34
22Erik WillénÖstersunds OK45:58+19:02
23Tomas SundqvistOK Kåre46:41+19:45
24Clas Wullf NorgrenGällstadbygdens SOK47:21+20:25
25Ellinor ErikssonOK Tisaren49:15+22:19
26Bo MagnussonKFUM Örebro OK49:16+22:20
27Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK50:41+23:45
28Pär EvsellOK Letstigen51:15+24:19
29Tomas RingdahlNyköpings OK51:42+24:46
30Martin FrischknechtAlta OL52:36+25:40
31Britt-Inger JonssonOK Linné53:45+26:49
32Annica MagnussonKFUM Örebro OK53:55+26:59
33Hanna SkoglundSol Tranås54:06+27:10
34Moa SahlstedtSol Tranås54:19+27:23
35Pär NorgrenGällstadbygdens SOK54:24+27:28
36Jakob LiljaOK Enen54:46+27:50
37Filip LemanGöteborgs SK55:18+28:22
38Markus JanssonÅmåls OK56:11+29:15
39Ernst RauOLG Bern56:40+29:44
40Jouni HolmalaIkaalisten Nouseva-Voima59:31+32:35
41Annie WestlinOK Måsen1:02:41+35:45
42Christer RognellVallentuna-Össeby OL1:04:04+37:08
43Bo PetterssonÖstgöta Helikopter1:04:34+37:38
44Esther Von ZweigbergkSundbybergs IK1:04:44+37:48
45Samuel HåkanssonRonneby OK1:05:22+38:26
46Hanna Von ZweigbergkSundbybergs IK1:05:52+38:56
47Linnéa GranlundTäby OK1:06:55+39:59
48Tânia OlaioCOC1:07:49+40:53
49Ingela AlnessLånghundra IF1:08:08+41:12
50Ove PetterssonÄlvdalens IF OK1:08:53+41:57
51Paulo OlaioCOC1:09:04+42:08
52Roland AuerOLG Chur1:11:58+45:02
53Charlotte GranbergOK Kåre1:12:58+46:02
54Mathias DuellHestra IF1:13:46+46:50
55Thomas WidehagSundbybergs IK1:15:10+48:14
56Torborg HoppeIF Thor1:15:16+48:20
57Catharina DahlmarkVästerås SOK1:15:30+48:34
58Hans AnderssonIK Gandvik1:15:48+48:52
59Linnéa SkogSkogsluffarnas OK1:19:41+52:45
60Anne ErikssonKFUM Örebro OK1:21:23+54:27
61Katrin AebersoldIFK Ilfis OK1:28:52+1:01:56
62Kristin SwärdHadeland OL1:49:14+1:22:18
Jorun BækkenOS ILej godkänd
Ann-Beth JonssonTäby OKej start
Gitte Jutvik GuterstamTrosabygdens OKej start
Vilma KarlssonSnättringe SKej start
Jack SkrydstrupKolding OKej start
Astrid WangensteenNydalens SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser