Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-U1

2 310 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rut SidenvallHudiksvalls OK16:24
2Frank SidenvallHudiksvalls OK16:29+0:05
3Casper EngstrandIFK Göteborg16:50+0:26
4Lukáš ŠtěrbaSlovan Karlovy Vary17:13+0:49
5Mia LagerströmAttunda OK17:46+1:22
6Freja MattilaHallstahammars OK18:30+2:06
7Julius GummessonNybro OK19:34+3:10
8Agust JohanssonUpsala IF19:48+3:24
9Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK20:28+4:04
10Jonatan PerssonOK Enen21:12+4:48
11Erik JohanssonOK Måsen21:23+4:59
12Noel JacobssonSävedalens AIK22:01+5:37
13Molly LundqvistOK Tyr22:11+5:47
14Vilgot BjörströmIFK Kiruna22:12+5:48
15Linus QuayleOK Nolaskogsarna22:25+6:01
16Klara AbrahamssonTjällmo-Godegårds OK23:27+7:03
17Isabella StiernstedtKungälvs OK23:42+7:18
18Fabian GrybäckIF Thor23:43+7:19
19Viktor KallinKFUM Örebro OK24:15+7:51
20Irma HelgarsTäby OK24:21+7:57
21Vera SidenvallOK Kåre24:40+8:16
22Olle ZetterbergVästerås SOK24:42+8:18
23Viggo Forsblom-KallinKungsgårdens SK24:43+8:19
24Kalle HedinSundsvalls OK24:44+8:20
25Stellan KandersFrosta OK25:11+8:47
26Jacob FryklundKlubblös25:22+8:58
27Philip FryklundKlubblös25:24+9:00
28Emma KlarinVästerås SOK26:19+9:55
29Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK26:23+9:59
30Ebba Forsblom-KallinKungsgårdens SK26:31+10:07
31Alfred GidlundSkogslöparna27:46+11:22
32Liv Clefberg27:47+11:23
33Elsa SidenvallOK Kåre28:00+11:36
34Max SylvanVänersborgs SK28:24+12:00
35Ella AnderssonAnderstorps OK28:42+12:18
36Lykke MolinOK Nolaskogsarna29:30+13:06
37Freja BjörkOK Nolaskogsarna30:10+13:46
38Ivar MandalOK Linné30:43+14:19
39Meja HelgarsTäby OK31:05+14:41
40Emil OlinIK Hakarpspojkarna31:23+14:59
41Josefin JönssonGrycksbo IF OK31:48+15:24
42Oliver MarkusOK Norrvirdarna32:57+16:33
43Emmy KempeOK Denseln33:53+17:29
44Lukas LundinOK Linné34:27+18:03
45Maximilian SjöbergGöteborg-Majorna OK34:36+18:12
46Adam FryklundKlubblös34:43+18:19
47Klara FryklundKlubblös34:44+18:20
48Märta GrahnGöteborgs SK35:35+19:11
49Alice EdforsSkogslöparna36:35+20:11
50Molly EdforsSkogslöparna36:38+20:14
51Elina JaremalmIdö OK37:59+21:35
52Klara JaremalmIdö OK40:10+23:46
53Emil TräffNAIS Orienteringsklubb40:14+23:50
54Elsa VikströmUmeå OK40:27+24:03
Greta SteinerOLG Rymenzburgej start
Anna-Karin Storm-AnderssonOK Tyrej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser