Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-U2

2 570 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jon Forsberg RundströmIFK Enskede21:21
2Stella ÖnanderKjula IF22:15+0:54
3Amanda StroppGävle OK22:36+1:15
4Oliver DalheimKoS22:46+1:25
5Theodor BakkmanIFK Lidingö SOK23:12+1:51
5Tommy VitöKokkolan Suunnistajat23:12+1:51
7Hugo RydbergUmeå OK23:40+2:19
8Eskil NilssonVästerbergslagen OL24:45+3:24
9Elisabet EngbergSundsvalls OK26:44+5:23
10Alvar KempeOK Denseln27:26+6:05
11Hjalmar RutqvistIFK Umeå27:28+6:07
12Linnea Ågren27:46+6:25
13Leo JunlénOK Ravinen27:58+6:37
14Vanja BjörkOK Nolaskogsarna28:04+6:43
15Hampus DanielssonLycksele IF28:08+6:47
16Olle LugnérSkellefteå OK28:19+6:58
17Leonardo MelinOK Kolmården28:33+7:12
18Annie KrikströmHjärnarps OL30:13+8:52
19Katja HelmingerHSV Wals30:35+9:14
20Casper StålbergGävle OK31:03+9:42
21Erik JönssonOK Södertörn31:31+10:10
22Signe BakkmanIFK Lidingö SOK32:41+11:20
23Wilma LarssonSala OK33:06+11:45
24Idun AaenStjørdals-Blink Orientering33:42+12:21
25Josefin StroppGävle OK33:47+12:26
26Emilia GrybäckIF Thor34:13+12:52
27Mirai KvevlanderIFK Umeå34:17+12:56
28Ella JohanssonFinspångs SOK34:50+13:29
29Anni LauronenTampereen Pyrintö35:05+13:44
30Emil StålbergGävle OK35:17+13:56
31Ida MartinssonStora Tuna OK35:28+14:07
32Einar AamotOK Skogshjortarna36:35+15:14
33Stella JakobssonJärla Orientering36:58+15:37
34Elma RoosÖstersunds OK37:33+16:12
35Ronja DahlbergOK Branten39:13+17:52
36Nova HelmOK Hammaren39:36+18:15
37Signe Danielson DamneBromma-Vällingby SOK39:43+18:22
38Malva ModerathoHärnösands OK40:46+19:25
39Elliot ÅmanOK Måsen42:03+20:42
40Yaroslav PanchenkoFK Åsen43:03+21:42
41Gabi KapellerOrienteering Klosterneuburg43:40+22:19
42Tove JakobssonEksjö SOK47:29+26:08
43Leon ÅmanOK Måsen48:46+27:25
44Gustav StenbackSkarpnäcks OL49:00+27:39
45Max JunlénOK Ravinen55:32+34:11
46Tilia ModerathoHärnösands OK1:00:03+38:42
Yaroslav PanchenkoFK Åsenej start
Johana SestakovaSlavia Liberec Orienteeringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser