Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Lätt 3,5

3 470 m, 129 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mikaela JohnssonFK Finn28:11
2Tilda GripenbergIF Brahe30:10+1:59
3Victor ModigOK PAN-Kristianstad32:00+3:49
4Terese TerentForsa OK33:17+5:06
5Oskar StrömbergHägglunds Ski Team34:54+6:43
6Bosse CarlssonKlubblös35:09+6:58
7Pontus NordströmVandrarringen35:12+7:01
8Arvid RothLinköpings OK36:01+7:50
9Iida LaineEspoon Suunta36:03+7:52
10Hilda SanderOK Milan36:28+8:17
11Kristina GrönlandRörbäcksnäs IS36:34+8:23
12Sara AnderssonVänersborgs SK37:50+9:39
13Jenny AnderssonAnderstorps OK37:53+9:42
14Alva KjollmanOK Ravinen38:37+10:26
15Therese GellerbrantMalungs OK Skogsmårdarna38:45+10:34
16Anna Tynell SegerströmGrycksbo IF OK39:25+11:14
17Hans GummessonFinspångs SOK39:31+11:20
18Annelie JohanssonOckelbo OK39:37+11:26
19Klara LugnérSkellefteå OK39:48+11:37
20Christian Berg39:52+11:41
21Elisabeth BrækkeHalden SK40:14+12:03
22Alric HanssonStöcksjö IS40:27+12:16
23Peter MårtenssonGarphyttans IF40:45+12:34
24Signe RoosÖstersunds OK41:25+13:14
25Mark SundbergSundbybergs IK42:52+14:41
26Niklas PaulssonOK Löftan42:58+14:47
27Lisa OrthSol Tranås43:12+15:01
28Patrik LitzellOK Kullingshof43:23+15:12
29Ali SahelKlubblös43:24+15:13
30Liselott AhlstedtÅmåls OK44:06+15:55
31Åsa MånssonSödertälje-Nykvarn OF44:07+15:56
32Matilda KohtamäkiFinspångs SOK44:22+16:11
33Svein-Olav HaugFreidig44:24+16:13
34Jennifer NilssonFinspångs SOK44:29+16:18
35Marie JohanssonHögåkers OK44:32+16:21
36Karin BrännströmRobertsfors IK44:37+16:26
37Henriette PlitEspoon Suunta45:01+16:50
38Moa NilssonEslövs FK45:23+17:12
39Lise-Lott GummessonFinspångs SOK45:35+17:24
40Mia RavakkoSävedalens AIK45:44+17:33
41Åsa TerentForsa OK45:58+17:47
42Melker SjöblomCity Sweden46:10+17:59
43Vilmer SjöblomCity Sweden46:17+18:06
44Malin ÖsterlundIK Ymer46:18+18:07
45Petra NorbergNyköpings OK46:19+18:08
46Sara SvenssonSurahammars SOK46:23+18:12
47Lovisa BirathStenungsunds OK46:41+18:30
48Angelica KarlssonJönköpings OK47:33+19:22
49Sara Jernberg47:58+19:47
50Kati LaineEspoon Suunta48:11+20:00
51Catharina ModhOK Milan48:24+20:13
52Maria DickmarkKlubblös48:47+20:36
53Eva DalenstamSnättringe SK48:52+20:41
54Simon LindqvistÖstersunds OK48:58+20:47
55Olle OlssonHelsingborgs SOK48:59+20:48
56Casper AnderssonÖstersunds OK49:04+20:53
57Peder JensenKlubblös49:13+21:02
58Dan BrabieJärfälla OK49:58+21:47
59Annika KärkkäinenOK Djerf50:21+22:10
59Bo PetterssonOK Djerf50:21+22:10
61Lisa LarssonTibro OK50:33+22:22
62Lisa SundbergTullinge SK50:40+22:29
63Ann-Sofi KromnérSkogspojkarnas OK51:09+22:58
64Susanne FjällborgStenungsunds OK51:19+23:08
65Josefine GidlundÖrnsköldsviks OK51:24+23:13
66Johan  PetterssonReymyre IF 51:32+23:21
66Susanne GidlundÖrnsköldsviks OK51:32+23:21
68Kristin SølbergIL Leik51:38+23:27
69Linda BogeOK Alehof51:59+23:48
70Ida WesterlundNyköpings OK52:08+23:57
71Anna WesterlundNyköpings OK52:28+24:17
72Ann-Lis Carnestad MårtenssonKlubblös52:56+24:45
73Anna ClashammarNyköpings OK53:05+24:54
74Elsa JohanssonOK Måsen53:27+25:16
75Barbara MaurerOLC Kapreolo53:33+25:22
76Jeanette DahlströmGrycksbo IF OK53:47+25:36
77Ann-Sofi LindgrenIF Hallby SOK53:50+25:39
78Sara OlssonGrycksbo IF OK54:08+25:57
79Emrik EvebornSOK Viljan54:21+26:10
80Ernst HungerbühlerOLC Kapreolo54:22+26:11
81Tina EvebornSOK Viljan54:27+26:16
82Nils Spets BlombergKlubblös55:21+27:10
83Anna BergSträngnäs-Malmby OL55:42+27:31
83Kajsa PerssonSundbybergs IK55:42+27:31
85Albin LuningBålstad SK56:14+28:03
86Ida BranteforsIF Thor56:22+28:11
87Petra BöhmASKÖ Henndorf56:29+28:18
88Niclas JohanssonOK Kåre56:52+28:41
89Charlotte ThorstenssonLjusdals OK58:19+30:08
90Marie Clefberg58:20+30:09
91Lotta LexellOK Klemmingen58:26+30:15
92Ann-Sofi NybäckTullinge SK58:42+30:31
93Mona BergqvistGarphyttans IF1:00:09+31:58
94Maria FryklundKlubblös1:00:16+32:05
95Karin NilssonJärla Orientering1:00:28+32:17
96Pia BylundIF Thor1:01:19+33:08
97Liang JianO-Ringen Academy ( CHN - New Star )1:01:24+33:13
97Anders HedarOK Tor1:01:24+33:13
99Susanne AlmqvistSträngnäs-Malmby OL1:04:47+36:36
100Anna-Karin PayerlSundsvalls OK1:06:04+37:53
101Gunilla Hansen GustavssonHägersta GF1:06:14+38:03
102Annie EdiarCOPS1:06:24+38:13
103Klara StenbackSkarpnäcks OL1:09:13+41:02
104Erica DahlqvistOK Gipen1:09:34+41:23
105Katarina SellingLänna IF1:10:36+42:25
106Lilly HästöIF Femman1:12:01+43:50
107Karina KarlssonKlubblös1:13:53+45:42
108Maja WallbergKlubblös1:20:00+51:49
109Anna LjungkvistIFK Göteborg1:20:42+52:31
110Maria SandbergAttunda OK1:23:04+54:53
111Gunnar CarlssonOK Letstigen1:24:01+55:50
112Magdalena WoldSundbybergs IK1:25:00+56:49
113Yvonne HagströmOK Letstigen1:25:40+57:29
114Astrid LodinOK Långberget1:27:11+59:00
115Anna JohannessonOK Långberget1:27:14+59:03
116Mina JanssonOK Långberget1:27:16+59:05
117Malin JanssonOK Långberget1:27:20+59:09
118Catharina Karlsson BrabieJärfälla OK1:28:03+59:52
119Tina BergströmIF Femman1:28:04+59:53
120Solveig Hedlund ErikssonIFK Mora OK1:44:03+1:15:52
121Roger NilssonVittjärvs IK1:50:47+1:22:36
Pernilla Klevebackej godkänd
Monika HedmanÖstersunds OKej godkänd
Stina SmederödKils OKej godkänd
Gunn Tove LeirenByåsenej godkänd
Agnes AlpSuzukiej godkänd
Edvin AlpSuzukiej godkänd
Mattias AnderssonSuzukiej godkänd
Anette FlingmarkUddevalla OKej godkänd
Charlotte AlvordOK Roslagenej start
Cenny AppelgrenTrollhättans SOKej start
Viktor BütikoferLjusdals OKej start
Karin HanssonTäby OKej start
Ernst HungerbühlerOLC Kapreoloej start
Susanna JonstoijHestra IFej start
Eija LauriFK Herkulesej start
Barbara MaurerOLC Kapreoloej start
Emma NilssonIF Hallby SOKej start
Arne Olssonej start
Olle OlssonHelsingborgs SOKej start
Sanna SjöbergNjurunda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser