Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Svår 2,5

2 520 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Synne BaklidKonnerud IL15:53
2Daniel SjölundGöteborg-Majorna OK21:52+5:59
3Pernilla BlomRehns BK23:41+7:48
4Åsa HagnestålMarkbygdens OK26:32+10:39
5Julia BlomFrölunda OL27:31+11:38
6Simon SchmutzLeksands OK28:20+12:27
7Mikael NilssonÅmåls OK29:29+13:36
8Elina HannusKlubblös29:37+13:44
9Kristin AllisonOK Tyr32:11+16:18
10Max der DachsNWK Be/So32:35+16:42
11Heidi ForsOK Grip33:08+17:15
12Martina SturekSOK Viljan33:12+17:19
13Gunilla LindOK Landehof33:19+17:26
14Malin SvenssonOK Hammaren33:51+17:58
15Julia FunkeLeksands OK34:53+19:00
16Christer LundeniusMarkbygdens OK35:27+19:34
17Anna LindeblomIK Omega35:48+19:55
17Peter GustavssonOK Älme35:48+19:55
19Ylva TimnerOK Renen36:08+20:15
20Rønnaug Hansæl-NergaardKvikne IL36:25+20:32
21Dag ÖsterlundStöcksjö IS36:37+20:44
22Lena NilssonOK Österåker37:14+21:21
23Fredrik PaulsonLinköpings OK37:29+21:36
24Gert IvarssonOK Skogshjortarna37:40+21:47
25Charlotta WallinKorsnäs IF OK38:48+22:55
26Kimmo AnkeloUlvilan Ura39:05+23:12
27Thord EkströmTrollhättans SOK39:26+23:33
28Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK40:54+25:01
29Rolf JungbarkTjällmo-Godegårds OK41:39+25:46Ladda ner rutt i gpx-format
30Sebastian ErikssonKatrineholms OK41:51+25:58
31Susanne AndreassonGöteborgs SK41:57+26:04
32Kaj Abrahamson43:37+27:44
33Susanna ForsellMotala AIF OL44:50+28:57
34Ellen SkunckeTäby OK45:44+29:51
35Viktor DjerfVästerbergslagens OL46:10+30:17
36Roland KarlssonSOK Träff47:27+31:34
37William LarssonSala OK47:30+31:37
38Hans PeterssonHallstahammars OK48:25+32:32
39Christian PayerlArboga OK48:32+32:39
40Stina AlrikssonNybro OK49:25+33:32
41Anna ErikssonOK Älgen50:05+34:12
42Britt-Marie LundkvistKils OK50:15+34:22
43Ingrid LundströmVästerås SOK50:47+34:54
44Jenny OlssonStigsökarna50:51+34:58
45Arne KarlsenStavanger OK51:31+35:38
46Gåvert WåågOK Tisaren56:28+40:35
47Milla KeyKlubblös56:32+40:39
48Annika Johansson 7OK Alehof57:58+42:05
49Leif BerggrenKlubblös1:07:25+51:32
Filip EnforsTockarps IKej start
Sara JonstoijHestra IFej start
Mikael NilssonÅmåls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser