Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Svår 5,0

5 090 m, 118 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ola SkeppSävedalens AIK38:15
2Gjermund HaldenNydalens SK40:08+1:53
3Are KristiansenIL Tyrving41:53+3:38
4Ivar SvartholmGammelstads IF41:57+3:42
5Tomas UnanderSundsvalls OK42:22+4:07
6Gunnar MelinOK Kolmården44:56+6:41
7Henrik BakkmanIFK Lidingö SOK45:56+7:41
8Jakob HaugenStjørdals-Blink Orientering46:34+8:19
9Hans NäslundVästerås SOK46:53+8:38
9Magnus CederlöfTullinge SK46:53+8:38
11Lars ForsbergOK Ravinen47:53+9:38
12Öivind FröislandVang OL48:09+9:54
13Jens AndertoftVästerås SOK48:52+10:37
14Per-Ola OlssonOK Vilse 8749:01+10:46
15Stefan VorbergOK Landehof49:57+11:42
16Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF50:24+12:09
17Catarina ÖbergStora Tuna OK51:16+13:01
18Anders ÖstbergStora Tuna OK51:30+13:15
19Per SjöblomCity Sweden53:01+14:46
20Pia BirkebaekStora Tuna OK54:28+16:13
21Fajer WennerbergOK Klyftamo55:13+16:58
22Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna55:15+17:00
23Mona LomeHamar OK55:23+17:08
24Anine LomeHamar OK55:29+17:14
25Linda GustavssonOK Tyr55:53+17:38
26Emil AlexanderssonHalmstad OK56:28+18:13
27Anders LöfgrenJärfälla OK56:31+18:16
28Stefan PetterssonSödertälje IF57:06+18:51
29Bruno NazarioOri-Estarreja57:19+19:04
30Peter VirènAvesta OK57:29+19:14
31Håkan NilssonDomnarvets GoIF57:58+19:43
32Emma HållströmGävle OK58:21+20:06
33Elina EspoKouvolan Suunnistajat58:25+20:10
34Miek FabréOmega Belgien58:44+20:29
35Tyra KleijnSödertälje-Nykvarn OF59:12+20:57
36Karl Blom59:16+21:01
37Björn KarlssonRehns BK59:24+21:09
38Marcus WiklanderHögåkers OK1:00:07+21:52
39Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OK1:00:22+22:07
40Johan LövgrenDegerfors OK1:00:41+22:26
41Niclas ClashammarNyköpings OK1:00:57+22:42
42Maja MosslindVandrarringen1:01:17+23:02
43Johan KorsmanUmeå OK1:01:24+23:09
44Jiri KalousekKotlarka Praha, CZE1:01:55+23:40
45Håkan Jonsson1:02:13+23:58
46Öyvind  SörbölBakklamom OK1:02:56+24:41
47Guillermo Bossi SilvaRånäs OK1:03:12+24:57
48Erik ÖsterlinSävedalens AIK1:03:25+25:10
49Carl HolmgrenBergnäsets AIK1:03:50+25:35
50Johan BergmanOK Renen1:03:53+25:38
51Robert Lind1:04:04+25:49
52Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:04:07+25:52
53Angelica LarssonÖrkelljunga FK1:04:11+25:56
54Thomas WeyOLG Goldau1:04:25+26:10
55Stefan CarlssonOK Klemmingen1:04:46+26:31
56Kim GeypenOmega1:04:58+26:43
57Linda EdströmMatteus SI1:06:06+27:51
58Henrik EklundLunds OK1:06:18+28:03
59Dan AnderssonJärla Orientering1:06:45+28:30
60Johan RydingÄrla IF1:06:46+28:31
61James TurtonÖstersunds OK1:06:56+28:41
62Jim RussellBendigo Orienteers1:06:59+28:44
63Johan PerssonAttunda OK1:07:31+29:16
64Mats LarssonIFK Enskede1:07:33+29:18
65Björn NilssonHärlövs IF1:07:39+29:24
66Peter LindSOK Viljan1:07:40+29:25
66Lukas ArkängTullinge SK1:07:40+29:25
68Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg1:07:53+29:38
69Arne RohwederSki-O-Swiss1:08:02+29:47
70Joakim GimholtTrosabygdens OK1:08:07+29:52
70Per FrostIFK Mora OK1:08:07+29:52
72Mattias GripenbergIF Brahe1:08:18+30:03
73Ruhdi KarlssonVästerås SOK1:08:19+30:04
74Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:08:22+30:07
75Väino TarandiIFK Lidingö SOK1:09:00+30:45
76Mimmi DahlbergBredaryds SOK1:09:16+31:01
77Christer LarssonSala OK1:09:51+31:36
78Janni AxelsonSävedalens AIK1:10:37+32:22
79Kari TalltjärnVästerås SOK1:11:03+32:48
80Johanna LindgrenIF Hallby SOK1:11:23+33:08
81Erik PallinHärnösands OK1:11:27+33:12
82Rasa EngstedtOK Linné1:11:46+33:31
83Vega LaudonVännäs OK1:11:52+33:37
84Håkan PalmOK Klemmingen1:11:57+33:42
85Lovisa MartinssonOK Tyr1:12:18+34:03
86Jaan OlvetRakvere OK1:12:40+34:25
87Thomas AnderssonVästerås SOK1:14:04+35:49
88Anders LindgrenLånghundra IF1:14:10+35:55
89Ellen SarenmarkLeksands OK1:14:22+36:07
90Tuomas HervaSK Pohjantähti1:14:24+36:09
91Andreas SamuelssonOK Vivill1:14:58+36:43
92Markku HyvönenLynx1:15:01+36:46
93Heather HartmannShado1:15:38+37:23
94Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:16:38+38:23
95Gunnar HanssonKlubblös1:16:57+38:42
96Volentina PerelyaevaOmega1:17:23+39:08
97Elis SjödinOK Nipan1:18:06+39:51
98Robin LarssonFK Göingarna1:18:43+40:28
99Lars ThorstenssonOK Stigen1:19:37+41:22
100Andrey LosevETG1:20:52+42:37
101Leon RohwederSki-O-Swiss1:21:15+43:00
102Mikael LindnordOK Nolaskogsarna1:23:36+45:21
103Sven GiselssonRonneby OK1:25:11+46:56
104Libor ForstMFP Praha CZE1:27:10+48:55
105Lotta MorénHjärnarps OL1:28:39+50:24
106Matitas KarlssonUmeå OK1:29:00+50:45
107Cecilia RämmalLunds OK1:29:54+51:39
108Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg1:33:20+55:05
109Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg1:34:25+56:10
110Corinne StäubleOLG Galgenen1:35:12+56:57
111Liselott RothLinköpings Orienteringsklubb1:39:52+1:01:37
112Luc TalloenOmega Belgien2:06:29+1:28:14
113Rasmus WillénÖstersunds OK2:13:40+1:35:25
114Chuhsien WangMoxina OK3:04:34+2:26:19
Rolf HäggströmLitsbygdens SKej godkänd
Christer LindellLinköpings OKej godkänd
Lucy HainesScottish Junior Squadej godkänd
Ronny RohwederSki-O-Swissej godkänd
Johan PerssonAttunda OKej start
Per HedmanÖstersunds OKej start
Mia HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Warren KeyKlubblösej start
Mats LogrenSjövalla FKej start
Mona LomeHamar OKej start
Johan PerssonAttunda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser