Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21-1

6 690 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sara BengtssonSävedalens AIK1:00:01
2Sara LundbladTullinge SK1:06:09+6:08
3Emilia StåhlbergEspoon Suunta1:06:54+6:53
4Julia OhlssonOK Linné1:07:15+7:14
5Rebecka NylinOK Tisaren1:07:45+7:44
6Elina RönnlundIFK Umeå1:08:56+8:55
7Moa KjellstrandCentrum OK1:09:45+9:44
8Selja KaartinenAngelniemen Ankkuri1:10:47+10:46
9Annie ForsbergOK Ravinen1:10:55+10:54
10Frida AnderssonFalkenbergs OK1:11:07+11:06
11Daria KrasilnikovaNord West1:11:57+11:56
12Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK1:12:23+12:22
13Jenny ErikssonOK Kåre1:12:39+12:38
14Moa GustafssonUddevalla OK1:12:45+12:44
15Pim HedbergOK PAN-Kristianstad1:12:57+12:56
16Isabel SalénIFK Mora OK1:14:36+14:35
17Malin WidénUddevalla OK1:14:40+14:39
18Helena AnderssonOK Tisaren1:15:05+15:04
19Matilda ErikssonOK Kåre1:18:22+18:21
20Pernilla TunisIF Femman1:18:53+18:52
21Rebecka AdolfssonOK Kåre1:19:29+19:28
22Ida HöglandIF Brahe1:20:34+20:33
23Henna YliluikkiAngelniemen Ankkuri1:20:55+20:54
24Linnea BörjarsCentrum OK1:21:44+21:43
25Jenny BjörkÖrkelljunga FK1:22:36+22:35
26Frida ForsbergOK Ravinen1:23:16+23:15
27Julia DahlHelsingborgs SOK1:23:22+23:21
28Frida HedinHjärnarps OL1:23:31+23:30
29Stina NilssonUmeå OK1:23:47+23:46
30Lisa JohanssonOK Rodhen1:24:22+24:21
31Kajsa MattssonOK Kåre1:24:41+24:40
32Susanna MårtenssonStora Tuna OK1:24:50+24:49
33Frida EmanuelssonOK PAN-Kristianstad1:25:00+24:59
34Karin FägerlindCentrum OK1:25:24+25:23
35Zlata MalishevaNord West1:25:34+25:33
36Linnea JohnssonOK Nackhe1:26:33+26:32
37Pernilla ErikssonGävle OK1:28:02+28:01
38Ella NurmiVaasan Suunnistajat1:28:23+28:22
39Mikaela FiskarsOK Raseborg1:28:27+28:26
40Ann-Sofi KarlssonGävle OK1:28:50+28:49
41Julia AdolfssonOK Kåre1:29:00+28:59
42Magdalena Vande VoordeTullinge SK1:29:10+29:09
43Emma BengtssonÅrsunda IF1:29:57+29:56
44Ebba PegestamOK Ravinen1:30:29+30:28
45Sara WadmanIFK Mora OK1:30:39+30:38
46Jenny BredfeltLunds OK1:31:50+31:49
47Nina HallorOK Tisaren1:32:30+32:29
48Hanna BarkegrenOK Kåre1:33:23+33:22
49Sofie SöderblomFalkenbergs OK1:34:46+34:45
50Joline IngelssonOK Hammaren1:36:20+36:19
51Triin JäädmaaOK Võru1:38:18+38:17
52Jaana OlvetRakvere OK1:38:22+38:21
53Linnea MalmbergStora Tuna OK1:38:33+38:32
54Amanda BerggrenTullinge SK1:39:37+39:36
55Hanna BerglundOK Kåre1:39:46+39:45
56Hanna FedosieievaKyivska Rus1:39:47+39:46
57Tove LagerbergOK Södertörn1:40:05+40:04
58Karin HagwallLunds OK1:40:14+40:13
59Emma JonssonOK Rodhen1:40:44+40:43
60Iana MelnykKyivska Rus1:42:46+42:45
61Maria BengtssonLånghundra IF1:43:58+43:57
62Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK1:44:55+44:54
63Siri JeppsonKatrineholms OK1:45:06+45:05
64Maja IngelssonOK Hammaren1:45:47+45:46
65Kristin BomanGävle OK1:46:37+46:36
66Rahel BussOLG Birseck1:47:48+47:47
67Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro1:49:46+49:45
68Teodora von FrenckellIFK Lidingö SOK1:52:01+52:00
69Julia BirathStenungsunds OK1:52:35+52:34
70Terese WängdahlStora Tuna OK1:52:47+52:46
71Johanna HenrikssonOK Tisaren1:53:41+53:40
72Elinor LindelöwHärlövs IF1:54:32+54:31
73Camilla NilssonOK Torfinn1:54:56+54:55
74Adela CervenaSlavia Hradec Kralove1:55:31+55:30
75Seraina MüllerOLG Galgenen1:55:56+55:55
76Caroline LindelöwHärlövs IF1:56:51+56:50
77Elin NybergLunds OK1:58:54+58:53
78Cecilia WidénFK Boken1:59:54+59:53
79Erika JanssonRasbo IK2:03:48+1:03:47
80Elin GidingVallentuna-Össeby OL2:03:56+1:03:55
81Linda ErikssonGävle OK2:04:08+1:04:07
82Rebecca PeterOLG Birseck2:04:18+1:04:17
83Johanna ClarinIF Rigor2:13:56+1:13:55
84Annabarbara BeilsteinOLG Birseck2:17:49+1:17:48
85Alexandra PeterOLG Birseck2:17:55+1:17:54
86Charlotte KungUmeå OK2:26:00+1:25:59
87Liliia NikolaienkoKyivska Rus2:38:37+1:38:36
88Evelina FolkessonOK Torfinn2:43:30+1:43:29
89Linnea SjölanderOK Gynge2:57:47+1:57:46
90Petra EklundLunds OK3:09:30+2:09:29
Sophie NilssonHjärnarps OLej godkänd
Isabel EgliNWK Be/Soej godkänd
Maika Moriyaej godkänd
Tova StålVästerbergslagens OLej start
Emma ArnesenByåsen ILej start
Anna DowlingWellington Ranges Orienteering Clubej start
Eva GustafssonHagaby GoIF Örebroej start
Elina GrahnIFK Lidingö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser