Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Gävle OK

95 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Amanda StroppEtappstart-U2 (376)22:36+1:158:47
4Lasse JanssonH55 (886)42:23+5:577:58
4Mikael LiljeH50 Motion (338)53:49+7:3311:43
6Lillemor ForsbergD80 (50)52:32+20:5324:12
6Jacob LiljeH12 Kort (115)19:41+1:527:34
8Elisabet EnmarkD50 (891)37:10+4:178:43
8Hans AurellH70 (565)39:47+4:4110:21
9Helena LiljeströmD45 Motion (572)1:02:46+8:2014:37
9Ebba OttossonD14 (949)38:02+3:339:12
10Ann-Margret PerssonD75 Kort (76)58:44+17:1527:11
11Harry HietanenH55 (886)44:20+7:548:20
11Arvid NorinLätt 5,0 (310)54:42+14:1410:42
11Richard HejdenbergH40 (616)57:49+8:568:24
13Mattias BorgH35 Motion (85)1:35:19+37:1615:56
13Hans-Erik ErikssonH70 Kort (587)36:50+6:1511:34
13Dan NorinH50-1 (675)47:31+7:478:08
15Helena BacklundD45 Kort-2 (623)39:35+7:1210:38
15Lars ÅbomH65 Motion (161)1:19:41+28:3720:13
15Sara ÅbomD14 (949)39:11+4:429:29
16Joel NorinLätt 3,5 (495)39:54+9:3311:29
18Jerker BomanH50-1 (675)48:27+8:438:17
19Maria HållströmD45 Kort-2 (623)42:37+10:1411:27
20Erik BomanH21 Lång-1 (772)1:24:08+8:457:45
20Helena StroppD35 Kort (503)40:16+6:5510:11
20Casper StålbergEtappstart-U2 (376)31:03+9:4212:04
21Mats HemströmH65 (557)47:44+10:1410:43Ladda ner rutt i gpx-format
21Erik HållströmEtappstart-Svår 7,5 (412)1:26:44+34:1511:11
21Annika GillgrenD65 (235)49:29+14:5915:05
24Erik OlssonH20 (549)1:03:38+12:599:52
24Karin BergströmD60 Kort (384)46:56+12:4815:23
25Josefin StroppEtappstart-U2 (376)33:47+12:2613:08
25Per HållströmLätt 10,0 (224)1:23:37+29:2911:03
26Bertil FriskH80 (150)1:26:10+53:5730:20
27Helena HemströmD65 (235)52:55+18:2516:07
28Mårten OlssonH20 (549)1:04:06+13:279:57
29Ingemar StålbergH45 Kort-2 (775)40:34+9:028:43
29Anders EnmarkH55 (886)47:23+10:578:54
30Emil StålbergEtappstart-U2 (376)35:17+13:5613:43
30Elvira SilverEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:02:14+25:5415:12
31Maria NorinLätt 10,0 (224)1:29:28+35:2011:50
32Emma HållströmEtappstart-Svår 5,0 (791)58:21+20:0611:27
33Lars-Erik LiljeströmH55 Motion (216)1:30:40+36:3421:08
34Rose NybergMedelsvår 2,5 (191)1:03:02+33:3028:31
34Christer SegerqvistH60 Kort (605)46:17+10:2811:48
36Carl JanssonH21 Motion (248)1:32:06+39:2515:24
37Pernilla ErikssonD21-1 (456)1:28:02+28:0113:09
38Åsa JernbergD35 Kort (503)49:03+15:4212:25
39Ellen WikstenEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:06:18+29:5816:12
40Ann-Sofi KarlssonD21-1 (456)1:28:50+28:4913:16
41Ingela ErikssonD50 (891)45:47+12:5410:44
44Emma SmidingMedelsvår 4,0 (450)1:20:26+40:1419:39
48Monica BomanD50 (891)46:24+13:3110:53
49Erik HansonH21-1 (667)1:20:58+18:089:28
49Jonatan SöderbergH35 (400)1:17:34+26:2110:15
49Anna Lena TynongD55 (518)53:36+20:4313:40
49Mikael SilverMedelsvår 4,0 (450)1:22:27+42:1520:09
50Fredrik WikstenH50-1 (675)53:49+14:059:12
51Anders HedinH60 (560)51:40+15:1310:49
52Anna BerggrenD45 (800)48:57+14:0310:38
52Morgan AlfredssonH11 (707)30:50+9:429:38
55Ulrika SilverD45 Kort-2 (623)51:06+18:4313:44
58Jan AnderssonH50 Kort-2 (653)50:20+16:2911:24
60Håkan JanssonH50 Kort-2 (653)50:36+16:4511:28
63Patrik OttossonH50-1 (675)57:10+17:269:47
65Kristin BomanD21-1 (456)1:46:37+46:3615:56
68Christina LiljeD45 Kort-2 (623)54:09+21:4614:33
70David JernbergU2 (1059)28:24+10:1111:03
73Caroline OttossonD45 Motion (572)1:32:25+37:5921:32
76Anette HälldalD45 Kort-2 (623)57:53+25:3015:33
78Neo BorgU1 (982)23:42+8:4210:15
78Anders EkH65 Kort (549)1:02:28+28:4117:24
80Per-Åke NilssonMedelsvår 3,3 (500)1:11:58+40:4420:44
80Anders OlssonH50-1 (675)1:00:35+20:5110:22
80Irina NilssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:03:36+42:2426:30
81Linda ErikssonD21-1 (456)2:04:08+1:04:0718:33
84Anders BygrenH50-1 (675)1:03:05+23:2110:48
93Felix SilverH16 (942)59:48+22:1010:40
95Ingrid NorinU2 (1059)30:48+12:3511:59
96Sven-Åke WindahlH65 Kort (549)1:09:49+36:0219:26
96Alfred LiljeströmH16 (942)1:00:14+22:3610:45
98Jakob SjöbergH18 Elit (589)1:19:16+27:3711:12
105Isak BerggrenH16 (942)1:02:37+24:5911:10
108Robert AhlbergH40 Kort-2 (554)1:24:33+47:0816:00
109Signe WikstenD12 (801)39:12+16:1012:12
117Rasmus SöderbergH15 (905)1:14:14+35:4913:34
123Anette SjöbergD50 (891)1:01:40+28:4714:28
125Lucas SöderbergH13 (879)1:01:49+29:5414:55
134Axel HejdenbergH13 (879)1:04:32+32:3715:35
140Nils OttossonH18 (832)1:45:16+50:1617:41
157Simon HälldalU2 (1059)38:24+20:1114:56
163Siri HejdenbergD10 (904)46:44+30:5418:50
172Hanna JernbergU1 (982)39:25+24:2517:03
Joel AhlbergInskolning (742)23:4311:44
Max AlfredssonH12 (891)ej godkänd
Gustav NordströmH21 Lång-1 (772)ej godkänd
Johan Kallin StroppH40 Motion (333)ej start
Lena ÅbomD45 Motion (572)ej start
Marie Olsson EliassonD55 Motion (257)ej start
Filip HälldalU2 (1059)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser