Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IK Hakarpspojkarna

119 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Isak EskilssonH13 (879)31:557:42
2Emil DahqvistLätt 10,0 (224)55:27+1:197:20
2Olle KarlssonH14 (1006)27:23+0:196:39
2Hilda Holmqvist JohanssonD16 (772)36:42+1:217:54
3Anette GranstedtD50 (891)35:47+2:548:23
4Emma LingD16 (772)38:47+3:268:21
5Turid PeterssonD65 Motion (190)52:04+10:1917:31
5Adrian SjödinH14 (1006)29:28+2:247:10
6Moa GranstedtD21 Motion (309)1:01:03+7:2112:02
6David GunnarssonLätt 10,0 (224)1:02:06+7:588:12
6Markus HederskogH21 Lång-1 (772)1:19:54+4:317:22
7Hanna PalmD45 (800)38:07+3:138:17
7Ida EskilssonD15 (881)36:39+1:278:10
7Lennart SöderbergH50-1 (675)44:26+4:427:36
7Minna PalmD12 (801)23:55+0:537:27
8Sara GranstedtD18 Elit (582)1:03:04+10:2510:18
8Signe EskilssonD11 (638)26:55+5:378:20
8Klas KarlssonH45-1 (587)52:05+6:138:28
8Eva ÖhlundD40 (369)45:33+6:298:53
9Helena SandbergD45 Kort-1 (620)40:33+4:2310:59
9Evelina ErikssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)34:12+12:2815:28
12Ayan LingLätt 2,5 (253)33:32+10:4813:58
12Andreas RangertH50-1 (675)47:18+7:348:05
13Helena SandahlD40 Kort (957)35:37+3:589:26
13Tilda PalmD15 (881)40:45+5:339:05
13Åsa EskilssonD45 Kort-2 (623)39:12+6:4910:32
14Viktor GunnarssonH15 (905)47:06+8:418:36
15Evelina Svensson FinndahlD15 (881)41:15+6:039:12
15Joar HertinH18 Elit (589)56:28+4:497:59
15Kristian PalmH50-1 (675)47:38+7:548:09
15Lena BarkestamD70 (186)44:38+10:0015:29
15Ulrika EliassonLätt 5,0 (310)59:31+19:0311:38
16Isa EnvallD18 Elit (582)1:05:11+12:3210:39
16Emmy GranstedtD14 (949)39:12+4:439:29
17Ella PalmD18 (646)59:17+8:2011:24
17Tova RangertD13 (805)38:55+6:299:37
18Sandra LingD13 (805)39:17+6:519:43
19Anna EnvallD45 (800)42:50+7:569:18
19Viggo PerssonH12 Kort (115)35:41+17:5213:43
19Stefan ErikssonH50 Kort-1 (664)42:07+6:399:15
22Emil BjörnlingerEtappstart-Svår 5,0 (791)55:15+17:0010:51
22Felix SandahlU1 (982)18:09+3:097:51
22Stefan SandahlH45-1 (587)58:09+12:179:28
23Alma Holmqvist JohanssonD18 Elit (582)1:07:35+14:5611:02
23Arvid NordH21 Lång-1 (772)1:24:53+9:307:49
23Kristin DahlqvistD35 (231)1:09:42+16:5411:33
24Fridolf EskilssonH45-1 (587)58:32+12:409:31
26Eric HanssonH21-2 (626)1:17:37+17:039:05
27Lars SvenssonH50-1 (675)49:19+9:358:26
29Peter JacobssonH50-1 (675)49:50+10:068:31
30Bernt KlassonH60 Kort (605)45:31+9:4211:36
30Johan SjödinEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:31:32+42:1115:18
31Håkan JohanssonH50-1 (675)50:18+10:348:36
31Malin JonssonLätt 3,5 (495)47:50+17:2913:47
33Siri SimonsenD15 (881)45:22+10:1010:07
37Joakim KarlssonH40 (616)1:08:34+19:419:57
38Gabriella GustafssonD21 Elit (369)1:37:08+16:179:47
39Vilda PerssonD14 Kort (229)53:07+27:0516:39
39Måns SandahlH11 (707)28:43+7:358:58
40Emil OlinEtappstart-U1 (397)31:23+14:5913:35
40Markus OlinH45-1 (587)1:03:28+17:3610:20
41Monica JonssonMedelsvår 3,3 (500)53:33+22:1915:25
41Elna ForsbergD21 Elit (369)1:37:40+16:499:50
41Adam GranstedtH21 Lång-1 (772)1:28:22+12:598:09
41Marie ErikssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)41:46+20:3417:24
42Ludwig LjungqvistH21 Elit (378)1:31:21+18:227:35
42Bo GranstedtH55 (886)50:18+13:529:27
42Martin DjerfH21 Lång-1 (772)1:28:26+13:038:09
42Anna OlinD40 Kort (957)39:35+7:5610:29
43Tova OlssonD20 Elit (516)1:20:09+15:4310:52
43Emma OlinD13 (805)44:00+11:3410:53
45Annie ÖnstenD21-2 (487)1:27:10+31:2312:52
46Elin GranstedtD20 Elit (516)1:21:04+16:3810:59
47Ebba EnvallD20 (430)1:18:28+29:0414:03
48Alice Svensson FinndahlD20 Elit (516)1:21:28+17:0211:03
48Anders LingH45 Kort-1 (782)41:35+9:269:04
52Alice AxelssonD20 Elit (516)1:23:02+18:3611:15
53Emil ÖhlundH18 Elit (589)1:04:24+12:459:06
54Julia RangertD18 Elit (582)1:15:57+23:1812:24
54Gustaf SparrevikH21 Lång-1 (772)1:32:28+17:058:31
55Hans EliassonH45 Motion (397)1:19:33+34:0917:19
56Helena GunnarssonD45 (800)49:45+14:5110:48
59Lars SvenssonH50 Motion (338)1:33:00+46:4420:15
59Michael HertinH50-1 (675)56:07+16:239:36
60Emil LingH11 (707)31:55+10:479:58
61Pia EliassonD12 (801)31:22+8:209:46
63Sophia BjörnlingerD20 Elit (516)1:28:52+24:2612:03
63Amanda RangertD20 (430)1:25:58+36:3415:24
66Eira HertinD15 (881)51:39+16:2711:31
67Filip OssianssonH21 Elit (378)1:41:11+28:128:24
70Jakob IngströmH18 Elit (589)1:08:02+16:239:37
72Anders YngveH21 Kort-1 (738)1:17:09+31:4911:51
73Annika SimonsenD18 Elit (582)1:19:51+27:1213:02
77Isak HertinH20 (549)1:23:18+32:3912:56
78Olof HertinH10 (928)24:39+9:349:44
80Lukas GranstedtH18 Elit (589)1:11:23+19:4410:05
80Daniel BjärsvikH45 Kort-1 (782)48:45+16:3610:38
82Joel BjörnlingerH15 (905)1:02:52+24:2711:29
84Thomas PeterssonH65 Kort (549)1:05:28+31:4118:14
86Sofia ÖhlundD11 (638)46:03+24:4514:15
87Bo SöderqvistH50-1 (675)1:04:50+25:0611:06
89Daniel ÖrnH21 Kort-2 (703)1:16:14+34:2811:40
94Mattias ÖhlundH15 (905)1:07:08+28:4312:16
95Viktor OssianssonH20 (549)1:38:47+48:0815:20
96Andreas GustafssonH20 Elit (583)1:31:34+34:3610:20
99Joel Svensson FinndahlH13 (879)55:14+23:1913:20
110Hugo AlmqvistH18 (832)1:27:04+32:0414:37
119Anna HertinD50 Kort (780)1:06:15+31:4418:49
122Meja EnvallD12 (801)42:38+19:3613:16
123Malin HolmqvistD45 (800)1:07:11+32:1714:36
123Gert JonssonH55 (886)1:05:24+28:5812:17
126Oscar OlinH15 (905)1:18:21+39:5614:19
140Maya LjubezD16 (772)1:19:33+44:1217:08
143Stella RangertD14 (949)1:05:54+31:2515:57
168Tove DahlqvistU1 (982)37:41+22:4116:18
Jens EliassonInskolning (742)16:268:08
Anton HanssonH21-2 (626)ej godkänd
Erik LingH15 (905)ej godkänd
Jennie BjurgrenD35 Motion (248)ej godkänd
Kalle ÖhlundH13 (879)ej start
Matti EnvallH50-1 (675)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser