Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Helsingborgs SOK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Elias PerssonH12 Kort (115)18:36+0:477:09
4Felicia PerssonD10 (904)16:55+1:056:49
6Helena ÅhlinD50 Motion (443)46:51+5:4413:23
6Astrid JohannessonD70 Motion (153)1:03:35+12:3321:24
13Elsa WibergD14 Kort (229)33:22+7:2010:27
23Johanna DavidsonLätt 3,5 (495)43:15+12:5412:27
23Magnus SteenH35 Kort (762)55:20+10:449:24
23Veronica DahlbomD65 Motion (190)1:14:22+32:3725:02
27Julia DahlD21-1 (456)1:23:22+23:2112:27
27Anna ÅhlinD21 Kort-1 (712)48:53+16:1810:43
30Stig JohanssonH65 Kort (549)46:21+12:3412:54
36Jonathan OrrhedeH16 Kort (201)1:43:29+1:05:4824:56
44Signe DavidsonU1 (982)19:46+4:468:33
46Jacob MobergH18 (832)1:11:24+16:2412:00
48Kurt SjöbergH11 (707)30:25+9:179:30
49Mathias PerssonH35 Kort (762)1:03:19+18:4310:46
51Sven-Eric EricsonH65 Kort (549)50:37+16:5014:05
51Christian JohanssonH35 Kort (762)1:03:45+19:0910:50
53Britt-Mari StenssonD55 (518)55:15+22:2214:05
54Martin NilssonH40 Motion (333)1:30:47+45:3915:10
55Olle OlssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)48:59+20:4814:06
58Axel OrrhedeH18 (832)1:14:40+19:4012:32
59Lena JohanssonLätt 3,5 (495)1:01:10+30:4917:37
61Jonas ÅhlinH55 Kort (868)46:46+12:5011:21
61Miriam OrrhedeU1 (982)21:49+6:499:26
64Torbjörn LageH65 Kort (549)55:38+21:5115:29
65Andreas BlomqvistH35 Kort (762)1:08:07+23:3111:35
66Felix AlnervikH35 Kort (762)1:08:38+24:0211:40
66Elis OlssonH10 (928)22:42+7:378:58
71Benjamin DavidsonH11 (707)36:13+15:0511:19
72Elias PalmertzH10 (928)23:14+8:099:10
74Veronika PalmertzD35 Kort (503)1:03:49+30:2816:09
77Johan BökmanH50 Kort-1 (664)55:07+19:3912:06
79Arvid JohanssonH10 (928)24:48+9:439:48
79David ArboreliusH21-1 (667)1:34:16+31:2611:02
82Thea BökmanD15 (881)54:53+19:4112:15
83Linnea SteenD11 (638)44:31+23:1313:46
92Lowe PalmertzU1 (982)25:05+10:0510:51
96Liv PalmertzU1 (982)25:25+10:2511:00
96Mats OrrhedeH50 Kort-1 (664)1:00:15+24:4713:14
104Anton MarmelidH21 Kort-1 (738)1:35:21+50:0114:38
106Saga PalmertzD12 (801)38:23+15:2111:57
113Stefan DahlH55 Kort (868)57:21+23:2513:55
115Marie WibergD45 Kort-1 (620)1:15:10+39:0020:22Ladda ner rutt i gpx-format
119Jonas NorénH35 Kort (762)1:25:44+41:0814:34
121Andréas PalmertzH35 Kort (762)1:26:22+41:4614:41
171Harry JohanssonU1 (982)39:00+24:0016:52
175Lennart StenssonH55 Kort (868)1:29:18+55:2221:40
Erik OlssonH35 Kort (762)ej godkänd
Karolina OrrhedeD45 Motion (572)ej start
Eva EmanuelssonD60 Motion (226)ej start
Olle OlssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser