Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Haninge SOK

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Berit LindungerD75 Kort (76)52:20+10:5124:13
5Jan EskilssonH60 Kort (605)37:18+1:299:30
5Elin TheanderD12 Kort (128)21:03+1:578:00
11David MelinSvår 2,5 (128)34:00+10:4013:29
14Hugo DahlbergH21-2 (626)1:12:58+12:248:32
14Eva-Stina SvärdD75 (127)46:11+17:5118:32
21Marika MäkeläD12 Kort (128)31:50+12:4412:06
22Aila HalttunenD65 Kort (322)47:35+14:4616:41
27Jakob IvarssonH21 Kort-1 (738)1:02:05+16:459:32
27Joakim PerssonH40 Kort-1 (560)52:18+15:519:44
28Gustav NäsmanH21 Kort-2 (703)57:07+15:218:44
34Sanna JanssonD21 Motion (309)1:20:06+26:2415:47
39Niclas SjögrenH35 (400)1:12:27+21:149:35
42Henrik SjögrenH35 (400)1:13:38+22:259:44
44Nina PerssonD16 (772)50:47+15:2610:56
54Ing-Mari EskilssonD60 Kort (384)1:00:43+26:3519:54
55Anja HartleyU2 (1059)26:32+8:1910:19
57Ingela GadeforsLätt 3,5 (495)1:00:38+30:1717:28
59Joakim SkärlénH21-2 (626)1:30:25+29:5110:35
60Mats SandinH50-1 (675)56:54+17:109:44
70Jakob Gadefors-NauH16 (942)55:07+17:299:50
78Jan DahlbergH40 Kort-1 (560)1:08:39+32:1212:47
89Jörgen TheanderH40 Kort-1 (560)1:13:28+37:0113:40
95Alvar MelinH16 (942)1:00:11+22:3310:44
99Gunnar HellströmH70 (565)1:10:45+35:3918:25
111Anders NauH40 Kort-1 (560)1:43:30+1:07:0319:16
112Gunnar SkärlénH40 Kort-1 (560)1:50:20+1:13:5320:32
125Louise PerlerothD21 Kort-1 (712)1:16:36+44:0116:47
140Emmy TheanderD10 (904)36:22+20:3214:39
150Christel NilssonD50 Kort (780)1:28:14+53:4325:03
163Martin SkärlénH18 (832)2:46:32+1:51:3227:59
169Susanne HartleyD40 Kort (957)1:05:20+33:4117:19
209Stina SperlingU2 (1059)1:06:27+48:1425:51
Erik TheanderInskolning (742)ej godkänd
Felix PerssonH18 Elit (589)ej godkänd
Liv SperlingD40 Kort (957)ej start
Karin GreilertD55 Kort (497)ej start
Lars GreilertH55 Kort (868)ej start
Livia HartleyU1 (982)ej start
Margit MelinEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej start
Åsa SkärlénEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start
Anna TheanderEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser