Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Södertälje-Nykvarn OF

86 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Göran LarssonH85 (91)32:0413:52
2David BorgH16 (942)39:23+1:457:01
2Klara BorgD14 (949)34:38+0:098:23
2Annika BygdénD45 Kort-1 (620)37:41+1:3110:12
2Lisa HeldtD16 Kort (228)43:47+6:3710:16
2Michael WehlinH55 (886)37:48+1:227:06
2Jens MolinH35 Kort (762)44:43+0:077:36
5Lennart BorgH55 Kort (868)35:35+1:398:38
6Jo StevensonD35 (231)1:00:14+7:269:59
7Christoffer AhlsénH17-20 Kort (251)50:05+8:379:09
7Katarina BorgD50 (891)36:57+4:048:40
8Isak Westbom LampinenU1 (982)17:01+2:017:21
8Leif BergmanH60 Motion (149)1:02:30+10:1615:51
8Jennie MolinLätt 5,0 (310)53:57+13:2910:33
9Jonathan AhlsénH17-20 Kort (251)55:15+13:4710:06
10Olof SmittH45-1 (587)52:53+7:018:36
10Anna KindlundhD21 Lång (218)1:27:39+16:1010:53
11Maria KleijnD50 (891)37:33+4:408:48
13Lovisa BorgD12 (801)24:51+1:497:44
13Stina BygdénD13 (805)38:33+6:079:32
14Tomas FagerstedtH35 Kort (762)53:19+8:439:04
15Sofia HeldtD50 (891)39:59+7:069:23
16Lars BygdénH35 Kort (762)53:23+8:479:04
16Daniel TjernbergEtappstart-Svår 5,0 (791)50:24+12:099:54
17Gunnar ErikssonH55 Kort (868)39:32+5:369:35
18Mats LiwellH35 Kort (762)54:13+9:379:13
19Erik LiljequistH21 Kort-2 (703)53:11+11:258:08
20Ivar LundanesH21 Elit (378)1:25:47+12:487:07
21Moa Leijon LindD21 Elit (369)1:31:04+10:139:10
24Stefan PerssonH60 Kort (605)44:11+8:2211:16
25Monica MildD60 Motion (226)1:24:08+37:0323:18
26Fiona BunnD20 Elit (516)1:14:50+10:2410:09Ladda ner rutt i gpx-format
27Erik MånssonH13 (879)38:32+6:379:18
30Kristin WillamoD20 (430)1:11:33+22:0912:49
30Barbro HolmbergD65 Motion (190)1:23:34+41:4928:08
31Martin HedeH40 Motion (333)1:18:19+33:1113:05
31Åsa MånssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)44:07+15:5612:42
31Stefan LundhH35 Kort (762)58:01+13:259:52
31Margareta LundhD60 Kort (384)50:10+16:0216:26
31Marlene BigrenD45 Kort-1 (620)48:01+11:5113:00
33Martin LampinenH35 Kort (762)58:13+13:379:54
34Sofia SmittD45 Kort-1 (620)48:13+12:0313:04
35Ella LiwellD14 Kort (229)49:54+23:5215:38
35Tyra KleijnEtappstart-Svår 5,0 (791)59:12+20:5711:37
38Sofia WigleD16 (772)49:37+14:1610:41
39Monica Lindkvist MöllerD70 Kort (233)51:11+24:1021:58
41Henrik WillamoH18 (832)1:10:13+15:1311:48
41Urban LarssonH50 Kort-1 (664)46:21+10:5310:11
42Amanda KleijnD18 Elit (582)1:12:28+19:4911:50
49Ines MolinU2 (1059)26:02+7:4910:07
51Mikael SjöblomMedelsvår 5,0 (260)2:04:28+1:14:2824:32
51Sofie OhlssonD18 Elit (582)1:15:21+22:4212:18
52Staffan HolmbergH70 (565)51:38+16:3213:26
53Jakob EnmarkH21 Elit (378)1:34:40+21:417:52
53Lovisa WestbomH35 Kort (762)1:03:52+19:1610:51
54Per MolinH60 Kort (605)50:10+14:2112:47
55Martin JanssonH21 Lång-1 (772)1:32:31+17:088:32
56Joana WältiD21 Elit (369)1:45:34+24:4310:38
65Martin MoldinH45 Kort-1 (782)45:45+13:369:59
67Jeanette Jönsson HellstadiusD21 Elit (369)2:00:35+39:4412:09
68Annamari SjöblomD55 (518)58:59+26:0615:02
68Kent OhlssonH21 Elit (378)1:41:46+28:478:27
74Anne-Marie WigleD45 (800)53:13+18:1911:34
81Erik WigleH18 Elit (589)1:11:31+19:5210:06
83Vidar MoldinH12 (891)31:55+13:239:51
84Martin BygdénH16 (942)57:09+19:3110:12
87Marie HäggstrandD50 (891)53:35+20:4212:34
97Alexandra StålD13 (805)59:32+27:0614:44
97Sven-Anders MelinH21-1 (667)1:41:01+38:1111:49
100Sten MöllerH70 Kort (587)1:02:46+32:1119:44
103Tilde Westbom LampinenD11 (638)53:52+32:3416:40
106Oskar LiwellH10 (928)28:28+13:2311:15
111Katja SmittD10 (904)32:07+16:1712:57
116Martin StålH45-1 (587)2:17:45+1:31:5322:26
121Viktor LöfgrenH15 (905)1:16:10+37:4513:55
125Bert KoskinenH50 Kort-1 (664)1:19:22+43:5417:26
130Susanne StålD45 (800)1:10:21+35:2715:17
132Sara HedeD16 (772)1:13:39+38:1815:52
141Alexander AhlsénH14 (1006)56:10+29:0613:39
142Mats HellstadiusH55 (886)1:11:33+35:0713:26
143Frode SmittH12 (891)44:54+26:2213:51
161Annelie MoldinD40 Kort (957)1:02:37+30:5816:36
175Hanna MoldinD10 (904)1:02:47+46:5725:18
Tore EklundH55 (886)ej godkänd
Anna EkD50 (891)ej godkänd
Joakim AndénH21 Elit (378)ej godkänd
Joakim ErikssonH55 (886)ej start
Wilmer NessH15 (905)ej start
Jonas BorgH21 Kort-1 (738)ej start
Mattias PetterssonH35 Kort (762)ej start
Thomas KarlssonH60 Kort (605)ej start
Svante SandbergH60 Kort (605)ej start
Tomas NorlénH70 Kort (587)ej start
Anna LöfgrenEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser