Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Klemmingen

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Monica SvärdD65 Kort (322)38:25+5:3613:28
8Alexander JanssonMedelsvår 2,5 (191)35:37+6:0516:06
9Björn JanssonH50 Motion (338)56:23+10:0712:17
13Johan LexellEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:01:44+11:2412:10
15Annika DavidssonD60 Kort (384)42:44+8:3614:00
17Louise-Marie NilssonD70 (186)45:07+10:2915:39
19Arne JanssonH50-1 (675)48:32+8:488:18
21Bertil GranbergH75 Kort (235)42:46+11:1715:00
30Ebba AskeljungD21 Lång (218)1:48:21+36:5213:27
30Gunnar LarssonMedelsvår 2,5 (191)55:57+26:2525:19
32Lena LarssonLätt 2,5 (253)50:25+27:4121:00
34Björn PramlidH21 Kort-2 (703)59:14+17:289:04
44Göran DavidssonH65 Kort (549)49:47+16:0013:52
49Gun Molin JanssonD55 Kort (497)50:18+16:2015:31
49Lisbeth ÅhlundD65 Kort (322)59:23+26:3420:50
54Anders GranbergH21 Kort-2 (703)1:04:50+23:049:55
55Stefan CarlssonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:04:46+26:3112:43
56Alfred AskeljungEtappstart-Svår 7,5 (412)2:25:04+1:32:3518:43
60Norna MolinD20 (430)1:25:48+36:2415:22
61Katarina Sterner JanssonMedelsvår 4,0 (450)1:30:26+50:1422:06
68Göran SvärdH65 Kort (549)57:01+23:1415:52
78Linnea NordD21 Kort-2 (706)59:21+26:2613:04
82Kjell NilssonH70 Kort (587)53:32+22:5716:50
84Håkan PalmEtappstart-Svår 5,0 (791)1:11:57+33:4214:08
87Fred ÅhlundH65 Kort (549)1:06:37+32:5018:33
89Tove Sahl PaavoD21 Kort-2 (706)1:02:54+29:5913:51
91Erik JohnsonH50 Kort-2 (653)58:39+24:4813:17
91Lotta LexellEtappstart-Lätt 3,5 (710)58:26+30:1516:50
102Charlotta AskeljungD50 (891)56:25+23:3213:14
109Simon Jansson JärplingH21-1 (667)1:55:37+52:4713:32
117Charlotte JohnsonD50 Kort (780)1:05:22+30:5118:34
125Örjan SahlH50-1 (675)1:29:12+49:2815:16
156Amanda JanssonD14 (949)1:13:46+39:1717:51
158Ann Jansson JärplingD50 (891)1:13:34+40:4117:16
159Peter AskeljungH55 (886)1:21:01+44:3515:13
172Olle MolinH16 (942)1:28:55+51:1715:52
Saga LexellEtappstart-Inskolning (507)35:0117:20
Rolf LindblomEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start
Lena SchultzEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser