Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Lerums SOK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Emil AxelssonH16 (942)40:12+2:347:10
7Elin AxelssonD11 (638)26:07+4:498:05
9Andreas NäsmanMedelsvår 4,0 (450)53:59+13:4713:11
11Maja AxelssonD13 (805)37:02+4:369:10
13Jonas AxelssonH45 Kort-2 (775)36:31+4:597:51
15Olle AdolfssonH70 (565)41:10+6:0410:43
15Mikael AlfredssonH60 Motion (149)1:14:51+22:3718:59
16Johan KarlssonH45 Motion (397)56:10+10:4612:14
16Emma DjerfD20 (430)1:03:57+14:3311:27
16Sara AlfredssonD12 Kort (128)26:33+7:2710:05
24Per-Hugo LundgrenH80 (150)1:08:26+36:1324:05
28Simon AlfredssonH16 Kort (201)1:10:37+32:5617:00
37Helen KarlssonLätt 5,0 (310)1:18:35+38:0715:22
39Klara DjerfD20 Elit (516)1:19:16+14:5010:45
41William SturessonH15 (905)53:01+14:369:41
55Viggo NäsmanH10 (928)21:23+6:188:27
57Gabriel SturessonH18 Elit (589)1:04:42+13:039:09
70Marie-Louise LarssonD45 Motion (572)1:29:35+35:0920:52
75Christina NilssonD55 Kort (497)1:00:03+26:0518:32
78Claes HagstrandH50-2 (701)1:00:51+21:2010:37
84Linda DanielssonD45 Kort-2 (623)1:00:28+28:0516:15
93Katarina HedbergD50 Kort (780)1:00:04+25:3317:03
94Malin AlfredssonD45 Motion (572)1:43:12+48:4624:03
98Henrik MelkstamH45-2 (579)1:48:18+1:04:1717:46
100Ebba NäsmanD14 (949)54:33+20:0413:12
102Erik SparrevikH60 (560)1:06:06+29:3913:51
112Lisa GunnarssonD12 (801)39:28+16:2612:17
115Malin HedbergD21 Kort-1 (712)1:13:18+40:4316:04
117Matilda HagstrandD18 (646)1:35:45+44:4818:24
124Karolina MelkstamD45 (800)1:07:18+32:2414:37
128Patrick DjerfH50-2 (701)1:22:55+43:2414:28
128Peter WallentinH35 Kort (762)1:30:17+45:4115:21
129Ebba HagstrandU2 (1059)34:28+16:1513:24
140Nina DjerfD50 Kort (780)1:18:29+43:5822:17
158Solveig WallentinU2 (1059)38:32+20:1914:59
160Bojan WallentinU1 (982)35:52+20:5215:31
Elin KarlssonInskolning (742)23:3711:41
Frida WallentinMedelsvår 3,3 (500)ej godkänd
Martin LarssonH45 Motion (397)ej godkänd
Linda GunnarssonD45 Kort-2 (623)ej godkänd
Tova LarssonD18 (646)ej godkänd
Kent ErikssonH65 (557)ej start
Jakob GunnarssonH16 (942)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser