Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Nolaskogsarna

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Elsa ErikssonD16 Kort (228)47:18+10:0811:06
7Anna OlssonEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:12:55+21:209:38
7Elin NäslundD14 (949)37:16+2:479:01
12Emilia JohanssonD14 Kort (229)33:06+7:0410:22
13Isac ErikssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:15:59+23:309:48
14Vanja BjörkEtappstart-U2 (376)28:04+6:4310:55
15Linus QuayleEtappstart-U1 (397)22:25+6:019:42
17Hugo ErikssonH20 Elit (583)1:08:16+11:187:42
18Melker EklundH16 Kort (201)1:01:46+24:0514:53
21Elin ForsgrenD15 (881)42:50+7:389:33
27Emma ForsgrenD12 (801)27:30+4:288:34
36Lykke MolinEtappstart-U1 (397)29:30+13:0612:46
37Freja BjörkEtappstart-U1 (397)30:10+13:4613:03
39Ellen WesterlundD12 (801)28:48+5:468:58
41Frida HägglundD12 (801)28:56+5:549:00
48Nora WesterlundD14 (949)43:45+9:1610:35
51Elina NilssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)44:06+22:5418:22
54Ida WickbergEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:30:07+39:4717:46
68Nora EngströmD14 (949)48:16+13:4711:41
73Erik ByströmH14 (1006)41:00+13:569:58
75Hannes HägglundU1 (982)23:26+8:2610:08
87Delisia NyströmD10 (904)28:34+12:4411:31
87Gustav HägglundH16 (942)58:17+20:3910:24
88Joel ByströmH12 (891)32:50+14:1810:08
102Mikael LindnordEtappstart-Svår 5,0 (791)1:23:36+45:2116:25
108Simon DahlbergH20 Elit (583)1:43:32+46:3411:41
124Sara HäggquistU2 (1059)34:07+15:5413:16
135Julina NyströmD12 (801)46:16+23:1414:24
154Märta MannelqvistU2 (1059)38:21+20:0814:55
155Emma ByströmU2 (1059)38:23+20:1014:56
161William HäggkvistH13 (879)1:19:35+47:4019:13
163Linus DahlbergH15 (905)1:45:20+1:06:5519:15
178Samuel JohanssonH16 (942)1:36:10+58:3217:10
Moa Moström AhlbergEtappstart-Inskolning (507)28:3214:07
Milea NyströmInskolning (742)27:1013:26
Dante MolinEtappstart-Inskolning (507)31:4215:41
Victor WikmanH13 (879)ej godkänd
Adrian JohanssonH18 (832)ej start
Josefin MikaelssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser