Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Nyköpings OK

102 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Wiwi-Anne NilssonD75 Kort (76)41:2919:12
2Mona ForsbergD65 Kort (322)37:48+4:5913:15
3Jonas LindstenH35 Motion (85)1:04:11+6:0810:43
3Per EkH50-1 (675)42:31+2:477:16
3Odin EkH13 (879)32:05+0:107:44
4Ian HamiltonH50 Kort-1 (664)37:42+2:148:17
4Göran ForsbergH70 Kort (587)32:34+1:5910:14
5Johan PalmqvistEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)56:27+6:0711:08
6Rebecca KågemalmD35 Motion (248)58:44+9:2313:41
6Stefan JärvallEtappstart-Lätt 2,5 (652)27:19+6:0711:22
7Annika HallD50 Motion (443)48:12+7:0513:46
7Daniel NilssonH21 Lång-1 (772)1:20:14+4:517:24
9Renée MyrmanD35 Motion (248)1:04:12+14:5114:57
9Dan NilssonH55 Kort (868)37:16+3:209:02
12Ludvig EkH20 Elit (583)1:07:35+10:377:38
12Elin JärvallEtappstart-Lätt 2,5 (652)31:20+10:0813:03
16Peter RasmussenH65 (557)44:55+7:2510:05
16Filippa GuttkeD12 (801)25:37+2:357:58
16Pär EricsonH50-1 (675)47:48+8:048:11
18Alva RasmussenD17-20 Kort (291)1:10:17+17:0915:16
18Per CarlssonH55 Kort (868)39:34+5:389:36
19Arne WesterlundH55 Motion (216)1:09:51+15:4516:16
19Miranda FredrikssonSvår 2,5 (128)42:51+19:3117:00
22Miriam GustafssonD11 (638)29:54+8:369:15
24Theo AleniusU1 (982)18:20+3:207:56
26Vilgot HellstenH10 (928)18:47+3:427:25
26Mikael AleniusH45 Motion (397)1:00:41+15:1713:13
27Sandra EdhagerD35 (231)1:13:31+20:4312:11
29Elvira LindstenD10 (904)21:42+5:528:45
29Alfons RingdahlU2 (1059)23:34+5:219:10
29Marika Nylund EkD45 (800)44:59+10:059:46
29Tomas RingdahlSvår 3,5 (319)51:42+24:4614:16
29Magnus FredrikssonH55 Motion (216)1:17:05+22:5917:58
31Mats HallH55 (886)47:27+11:018:55
31Edvin HellstenH15 (905)51:15+12:509:22
32Anna GuttkeMedelsvår 2,5 (191)1:00:16+30:4427:16
32Lovis HellstenD13 (805)41:47+9:2110:20
32Kristina JärvallEtappstart-Lätt 2,5 (652)38:26+17:1416:00
35Tage LindstenU1 (982)19:07+4:078:16
36Karin PalmqvistD35 Kort (503)47:55+14:3412:07
38Carina EricssonD60 Kort (384)53:03+18:5517:23
40Kurt NilsonH75 Kort (235)1:02:07+30:3821:47
41Niclas ClashammarEtappstart-Svår 5,0 (791)1:00:57+22:4211:58
43Royne MyrmanH40 Kort-1 (560)58:39+22:1210:55
43Johanna SundelöfD45 Kort-2 (623)48:14+15:5112:57
44Camilla AleniusLätt 3,5 (495)52:32+22:1115:08
44Albin FalkH18 Elit (589)1:02:46+11:078:52
45Petra NorbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)46:19+18:0813:20
46Alice EkD15 (881)48:59+13:4710:56
46Kristin HylanderD21 Elit (369)1:40:13+19:2210:06
49Adele PalmqvistD12 (801)30:15+7:139:25
52Meja AleniusD14 (949)44:58+10:2910:53
52Elinor LindstenD35 Kort (503)52:50+19:2913:22
54Ida HylanderD21 Elit (369)1:43:44+22:5310:27
55Kristin KällströmerD35 Kort (503)54:12+20:5113:43
56Johan ScherlinH50 Kort-1 (664)50:21+14:5311:03
57Valdemar HamiltonH11 (707)31:39+10:319:53
62Isak AnängenH16 (942)53:09+15:319:29
63Hanna RasmussenEtappstart-Svår 3,5 (790)54:13+22:5614:58
64Mats GustafssonH40 Kort-1 (560)1:04:58+28:3112:05
64Victor PalmqvistH10 (928)22:35+7:308:55
65Oskar EngmanH21 Kort-2 (703)1:08:09+26:2310:26
65Andréas KågemalmH40 Motion (333)2:01:52+1:16:4420:22
66Kasper LagerströmH15 (905)59:31+21:0610:52
67Ulf HylanderH55 (886)55:30+19:0410:25
67Inge SundströmH70 Kort (587)50:19+19:4415:49
70Ida WesterlundEtappstart-Lätt 3,5 (710)52:08+23:5715:01
71Anna WesterlundEtappstart-Lätt 3,5 (710)52:28+24:1715:07
73Anna ClashammarEtappstart-Lätt 3,5 (710)53:05+24:5415:17
74Carl CarlssonH20 Elit (583)1:21:21+24:239:11
75Axel LindgrenH15 (905)1:02:07+23:4211:21
76Cajsa AleniusD12 (801)33:24+10:2210:24
80Didrik HallH21-1 (667)1:34:21+31:3111:02
81Maria RasmussenD50 Motion (443)1:39:39+58:3228:28
83Philip CarlssonH18 Elit (589)1:12:32+20:5310:15
85Monica CarlssonD50 Kort (780)58:18+23:4716:33
91Caroline GuttkeD15 (881)56:35+21:2312:37
92Mikael GuttkeH45-1 (587)1:35:04+49:1215:28
92Signe NilssonD18 Elit (582)1:27:57+35:1814:22
93Mathias LindgrenH40 Kort-1 (560)1:19:37+43:1014:49
93Anna GustafssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)59:35+29:0618:20
95Katja GustafssonD14 (949)53:49+19:2013:01
97Elias RingdahlH11 (707)42:50+21:4213:23
99Eva-Lena NilssonD50 (891)56:05+23:1213:09
108Erik HellstenH35 Kort (762)1:22:34+37:5814:02
113Melker ClashammarH10 (928)29:30+14:2511:39
123Emma WesterlundD15 (881)1:05:05+29:5314:31
126Neo BergH11 (707)1:02:20+41:1219:28
132Sara HellstenD40 Kort (957)55:03+23:2414:36
141Frida JardingD15 (881)1:09:12+34:0015:26
145Emil ClashammarH12 (891)45:25+26:5314:01
153Maria FredrikssonD50 Kort (780)1:36:02+1:01:3127:16
158Andreas HolmqvistH15 (905)1:40:29+1:02:0418:22
165Emilia EricsonD10 (904)47:55+32:0519:19
Axel GustafssonEtappstart-Inskolning (507)21:1610:31
Astrid HamiltonInskolning (742)16:188:04
Harald HamiltonInskolning (742)32:3216:06
Lilja EdhageEtappstart-Inskolning (507)22:3111:08
Cesar EdhageEtappstart-Inskolning (507)22:2311:04
Iris KällströmerInskolning (742)28:5114:16
Knut KällströmerInskolning (742)32:3816:09
William NilssonH18 Elit (589)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser