Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Alehof

64 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Fredrik SturessonH45-2 (579)50:27+6:268:17
10Johan BertsH40 Motion (333)1:08:49+23:4111:30
12Anna LövgärdD45 Kort-2 (623)38:43+6:2010:24
15Elvy BörjessonD75 Kort (76)1:03:39+22:1029:28
18Elina ReinholdssonD14 (949)39:39+5:109:36
19Ida BengtssonD14 (949)39:48+5:199:38
20Mattias KarlssonH35 Kort (762)54:37+10:019:17
20Britt-Marie GrönroosD65 (235)49:02+14:3214:56
22Wilma ReinholdssonD12 (801)26:33+3:318:16
24Sofia PehrssonD21 Motion (309)1:14:57+21:1514:46
27Annika BengtssonD45 Kort-2 (623)43:54+11:3111:48
29Emil GrönroosH14 Kort (256)38:06+13:3211:47
31Therese DahlströmD40 Kort (957)38:49+7:1010:17
31Sven BogeH40 Kort-2 (554)48:40+11:159:13
31Ellinor JohanssonEtappstart-Svår 3,5 (790)45:43+14:2612:37
34Stefan DahlH40 Kort-2 (554)49:03+11:389:17
34Monika NilssonD60 Kort (384)51:17+17:0916:48
35Anna BertsMedelsvår 3,3 (500)50:43+19:2914:36
37Hugo ThunbergH20 (549)1:08:05+17:2610:34
41Vidar SunessonU1 (982)19:37+4:378:29
41Olle KullmanH14 Kort (256)47:43+23:0914:46
44Marcus UllmanH21 Kort-2 (703)1:02:31+20:459:34Ladda ner rutt i gpx-format
47Johan BlickH21 Kort-2 (703)1:03:40+21:549:44
47Clara LövgärdD12 (801)30:12+7:109:24
47Jack GrönroosH70 (565)49:49+14:4312:58
48Annika Johansson 7Etappstart-Svår 2,5 (301)57:58+42:0523:00
49Per GrönroosH40 (616)1:15:15+26:2210:56
50Signe KullmanD11 (638)35:36+14:1811:01
52Sara BengtssonD12 (801)30:27+7:259:29
56Dan-Olof JohanssonH50 Motion (338)1:30:31+44:1519:43
56Ebba LövgärdD10 (904)25:01+9:1110:05
56Martin AnkelH21-2 (626)1:29:59+29:2510:32
57Karin KullmanD40 Kort (957)41:24+9:4510:58
58Anders LövgärdH40 (616)1:19:39+30:4611:34
59Pär JohanssonH50 Kort-1 (664)51:29+16:0111:18
63Isak DahlH11 (707)34:10+13:0210:40
67Sonja BertsD10 (904)26:40+10:5010:45
68Lars KullmanH40 Kort-2 (554)58:26+21:0111:04
69Linda BogeEtappstart-Lätt 3,5 (710)51:59+23:4814:58
71Moa DahlU2 (1059)28:32+10:1911:06
84Agnes BogeD10 (904)28:14+12:2411:23
86Erik SlättH13 (879)51:28+19:3312:25
88Gustav BertsH14 (1006)43:14+16:1010:31
91Ebba BogeU2 (1059)30:29+12:1611:51
96Felix JohanssonH12 (891)33:41+15:0910:23
98Alva KullmanU2 (1059)31:00+12:4712:03
107Erik BlickH20 (549)2:13:54+1:23:1520:47
109Tove JohanssonD18 (646)1:28:45+37:4817:04
109Malte LjungkvistH11 (707)47:58+26:5014:59
111Linnéa GrönroosD10 (904)32:07+16:1712:57
123Alfred JohanssonH14 (1006)51:25+24:2112:30
130Mats HanssonH50 Kort-1 (664)1:30:35+55:0719:54
137Julia BogeD13 (805)1:18:41+46:1519:28
138Martin ThunbergH50-2 (701)1:34:27+54:5616:29
141Eva DahlD40 Kort (957)57:41+26:0215:18
142Hjalmar JohanssonH10 (928)34:06+19:0113:28
161Gabriel SlättU2 (1059)38:45+20:3215:04
168Simon LjungkvistH14 (1006)1:08:14+41:1016:36
169Börje PerssonH55 Kort (868)1:22:21+48:2519:59
175Leo BertsU2 (1059)41:34+23:2116:10
176Erik JohanssonH16 (942)1:34:16+56:3816:50
Viktor ZachrissonEtappstart-Inskolning (507)29:2214:32
Axel SlättH11 (707)ej godkänd
Ylva GrönroosMedelsvår 3,3 (500)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser