Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK PAN-Kristianstad

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Andreas NilssonEtappstart-Svår 3,5 (790)31:27+0:108:41
2Ellen AnderssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)24:36+3:2410:15
3Victor ModigEtappstart-Lätt 3,5 (710)32:00+3:499:13
7Emma BergmanD21 Kort-1 (712)41:10+8:359:01
10Erik NilssonH14 Kort (256)29:35+5:019:09
10Gustav AnderssonMedelsvår 4,0 (450)56:05+15:5313:42
10Katarina FastD55 Motion (257)1:01:10+16:4817:28
11Niklas OlofssonH21-1 (667)1:10:41+7:518:16
12Håkan JönssonH50 Motion (338)58:20+12:0412:42
13Susanne AnderssonD45 Kort-1 (620)41:49+5:3911:19
13Nicole LjungdahlD21 Kort-2 (706)42:10+9:159:17
14Ulla EngelbyLätt 3,5 (495)39:38+9:1711:25
14Ola MartnerH21 Elit (378)1:23:08+10:096:54
15Pim HedbergD21-1 (456)1:12:57+12:5610:54
16Fredrik NilssonH21-1 (667)1:12:39+9:498:30
16Isak EngH10 (928)18:02+2:577:07
18Richard SjöholmH21-1 (667)1:13:07+10:178:33
19Jannie HagårdD21-2 (487)1:15:40+19:5311:10
22Simon SvenssonH21 Kort-2 (703)55:20+13:348:28
27Markus SvenssonH21 Kort-2 (703)56:47+15:018:41
27Göran FastH50 Motion (338)1:06:19+20:0314:26
28Jörgen OlssonH45-1 (587)59:22+13:309:40
29Raimo SalminenH75 (316)54:46+25:5316:03
30Kajsa JönssonD17-20 Kort (291)1:25:14+32:0618:31
32Henrik ModigH40 Kort-2 (554)48:51+11:269:15
33Frida EmanuelssonD21-1 (456)1:25:00+24:5912:42
34Eivor MagnussonD60 Motion (226)1:29:00+41:5524:39
34Elin CarlssonD21 Elit (369)1:36:08+15:179:41
35Joel SjöholmH21 Motion (248)1:28:47+36:0614:50
37Maria ModigD45 Kort-1 (620)49:13+13:0313:20
40Olivia NilssonD20 Elit (516)1:19:32+15:0610:47
40Linda JönssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)52:25+30:4123:43
43Marianne NilssonEtappstart-Svår 3,5 (790)47:09+15:5213:01
43Nelly CarlssonD21 Elit (369)1:39:06+18:159:59
51Oscar ModigH18 Elit (589)1:04:17+12:389:05
51Marie EngD40 Kort (957)40:58+9:1910:51
64Mattias JohanssonH35 Kort (762)1:07:59+23:2311:33
73Simon WikströmH21 Lång-1 (772)1:37:15+21:528:58
80Melker AnderssonH16 (942)56:43+19:0510:07
81Richard EngH40 Kort-2 (554)1:03:43+26:1812:04
82Björn HellrupH21 Kort-1 (738)1:22:19+36:5912:38
83Thomas NajvikH50-2 (701)1:02:04+22:3310:49
87Gustaf WennerbergH21 Lång-1 (772)1:43:04+27:419:30
88Mikael SvenssonEtappstart-Svår 3,5 (790)1:01:43+30:2617:02
112Algot NajvikH18 Elit (589)1:35:59+44:2013:34
Peo BengtssonH85 (91)diskvalificerad
Ida FastEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser