Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Rodhen

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anders GrehnEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)45:59+9:3911:14
6Maria SjölanderD21 Lång (218)1:24:33+13:0410:30
7Jenny WegmüllerD35 (231)1:01:13+8:2510:09
9Jonas EklundH45-1 (587)52:24+6:328:32
10Elias GrehnEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)49:49+13:2912:10
11Yvonne GrehnD45 Kort-2 (623)37:39+5:1610:07
12Annika ArdellD55 (518)41:05+8:1210:28
16Simon WegmüllerH40 Kort-2 (554)44:42+7:178:27
21Fannie SjölanderD14 (949)40:08+5:399:43
21Ulf BergströmH45-1 (587)57:37+11:459:23
24Jessica SöllvanderD40 Kort (957)37:04+5:259:49
27Axel BergströmH18 (832)1:05:43+10:4311:02
30Elis Söllvander-EklundU1 (982)18:59+3:598:13
30Lisa JohanssonD21-1 (456)1:24:22+24:2112:36
42Per MelinH45 Kort-1 (782)41:11+9:028:59
45David MelinH16 (942)50:16+12:388:58
48Anders FlodbergH40 Motion (333)1:24:25+39:1714:06
49Erika  AnderssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)43:34+22:2218:09
50Ida Westerberg Etappstart-Lätt 2,5 (652)43:40+22:2818:11
51Simon ClaessonH14 (1006)37:18+10:149:04
58Britt-Marie ErikssonD60 Kort (384)1:01:34+27:2620:11
59Emma JonssonD21-1 (456)1:40:44+40:4315:03
60Emilia BergströmD16 (772)52:41+17:2011:21
68John McLellandH16 (942)54:53+17:159:48
71Karin JanssonD55 (518)1:00:00+27:0715:18
72Moa WegmüllerU1 (982)22:52+7:529:53
76Frida MelinD13 (805)52:13+19:4712:55
77Ingvar JohanssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)56:40+26:1117:26
91Gabriella MelinD40 Kort (957)47:12+15:3312:31
104Simon AnderssonH21 Lång-1 (772)1:48:24+33:0110:00
107Torbjörn JakobssonH21 Lång-1 (772)1:49:11+33:4810:04
111Emil GrehnH20 Elit (583)1:57:10+1:00:1213:14
112Emil JanssonH21 Kort-1 (738)1:41:36+56:1615:36
117Agnes Söllvander-EklundD14 (949)59:30+25:0114:24
137Magnus BjörkH21 Lång-1 (772)2:12:03+56:4012:10
Isak WegmüllerEtappstart-Inskolning (507)39:3719:36
Elsa Söllvander-EklundD13 (805)ej godkänd
Kevin SjölanderH16 (942)ej godkänd
Lise-Lott AlmgrenD55 Kort (497)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser