Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 Elit | H21 Elit | D20 Elit | H20 Elit | D18 Elit | H18 Elit | D21 Lång | H21 Lång-1 | D21-1 | D21-2 | H21-1 | H21-2 | D21 Kort-1 | D21 Kort-2 | H21 Kort-1 | H21 Kort-2 | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20 Kort | H17-20 Kort | D16 | H16 | D16 Kort | H16 Kort | D15 | H15 | D14 | H14 | D14 Kort | H14 Kort | D13 | H13 | D12 | H12 | D12 Kort | H12 Kort | D11 | H11 | D10 | H10 | D35 | H35 | D35 Kort | H35 Kort | D40 | H40 | D40 Kort | H40 Kort-1 | H40 Kort-2 | D45 | H45-1 | H45-2 | D45 Kort-1 | D45 Kort-2 | H45 Kort-1 | H45 Kort-2 | D50 | H50-1 | H50-2 | D50 Kort | H50 Kort-1 | H50 Kort-2 | D55 | H55 | D55 Kort | H55 Kort | D60 | H60 | D60 Kort | H60 Kort | D65 | H65 | D65 Kort | H65 Kort | D70 | H70 | D70 Kort | H70 Kort | D75 | H75 | D75 Kort | H75 Kort | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | H100 | D21 Motion | H21 Motion | D35 Motion | H35 Motion | D40 Motion | H40 Motion | D45 Motion | H45 Motion | D50 Motion | H50 Motion | D55 Motion | H55 Motion | D60 Motion | H60 Motion | D65 Motion | H65 Motion | D70 Motion | H70 Motion | D80 Motion | H80 Motion | Inskolning | U1 | U2 | Lätt 2,5 | Lätt 3,5 | Lätt 5,0 | Lätt 10,0 | Medelsvår 2,5 | Medelsvår 3,3 | Medelsvår 4,0 | Medelsvår 5,0 | Medelsvår 6,0 | Svår 2,5 | Svår 3,5 | Svår 5,0 | Svår 7,5 | Etappstart-Inskolning | Etappstart-U1 | Etappstart-U2 | Etappstart-Mycket lätt 2,5 | Etappstart-Mycket lätt 4,0 | Etappstart-Lätt 2,5 | Etappstart-Lätt 3,5 | Etappstart-Lätt 5,0 | Etappstart-Lätt 10,0 | Etappstart-Medelsvår 2,5 | Etappstart-Medelsvår 3,3 | Etappstart-Medelsvår 4,0 | Etappstart-Medelsvår 5,0 | Etappstart-Medelsvår 6,0 | Etappstart-Svår 2,5 | Etappstart-Svår 3,5 | Etappstart-Svår 5,0 | Etappstart-Svår 7,5 | 3-dagars-Lätt 2,5 | 3-dagars-Medelsvår 3,3 | 3-dagars-Medelsvår 5,0 | 3-dagars-Svår 3,5 | 3-dagars-Svår 5,0

Almby IK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Erik KylbornU2 (1059)19:18+1:057:30
4Bruno GöranssonH14 Kort (256)26:44+2:108:16
7Ann-Britt GöranssonD65 (235)40:00+5:3012:11
9Anne BodinD50 Kort (780)40:36+6:0511:32
12Mona HullD65 Kort (322)43:11+10:2215:09
13Åke StridH55 Motion (216)1:06:17+12:1115:27
14Axel KylbornH12 (891)22:09+3:376:50
16Helen LindkvistD40 Motion (515)1:02:49+10:3514:38
22Sixten WidmarkH10 (928)18:30+3:257:18
22Peter KristofferssonMedelsvår 3,3 (500)48:34+17:2013:59
25Per Åke HullH65 Kort (549)45:09+11:2212:34
29Petra MartinssonD40 Motion (515)1:08:07+15:5315:52
32Måns DahlbergU2 (1059)23:58+5:459:19
33Lisa IsenströmLätt 3,5 (495)48:18+17:5713:55
33Emma LindkvistD10 (904)22:19+6:298:59
37Henrik FranzénH15 (905)52:29+14:049:35
41Emil AlpbergH17-20 Kort (251)1:27:43+46:1516:02
43Maria KylbornD45 Kort-1 (620)50:14+14:0413:36
44Karl-Göran WahlströmH65 (557)52:18+14:4811:45
45Nils-Olof BodinH60 Kort (605)48:38+12:4912:24
45Nils KylbornH18 (832)1:11:11+16:1111:57
47Karl KylbornH14 (1006)36:54+9:508:58
52Astrid KraftD10 (904)24:21+8:319:49
57Fredrik KylbornH45 Kort-2 (775)45:11+13:399:43
61Sofie FranzénD16 (772)52:46+17:2511:22
66Annica KristofferssonD35 Kort (503)1:00:09+26:4815:13
69Magnus WidmarkH45 Motion (397)1:35:58+50:3420:54
70Gunilla SandströmD55 Kort (497)56:34+22:3617:27
72Anders LarssonH50 Kort-2 (653)52:53+19:0211:59
79Anders LindkvistH45 Kort-1 (782)48:26+16:1710:34
87Mickael GöranssonH45 Kort-1 (782)50:43+18:3411:04
91Yvonne FranzénD50 (891)54:34+21:4112:48
92Jonatan GreenH14 (1006)44:07+17:0310:44
92Alvin IsenströmH12 (891)33:17+14:4510:16
104Noomi GreenU2 (1059)31:50+13:3712:23
106Annie LindkvistU2 (1059)32:11+13:5812:31
111Sofie BodinD15 (881)1:01:44+26:3213:46
124Johannes GreenH18 (832)1:31:39+36:3915:24
136Henrik IsenströmH45 Kort-1 (782)1:05:52+33:4314:22
136Sofia GreenD15 (881)1:07:39+32:2715:06
139Jonatan KraftH15 (905)1:25:47+47:2215:40
142Johan AlpbergH18 (832)1:45:47+50:4717:46
144Tuwe WidmarkU1 (982)30:43+15:4313:17
150Björn AlpbergH55 (886)1:15:14+38:4814:08
151Karin KraftD40 Kort (957)1:00:17+28:3815:59
157Daniel KraftH13 (879)1:15:39+43:4418:16
161Stefan GreenH55 Kort (868)1:14:21+40:2518:02
172Klara IsenströmD10 (904)52:12+36:2221:02
Freja IsenströmInskolning (742)32:1115:55
Oscar KristofferssonH10 (928)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr