Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Almby IK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Erik KylbornU2 (1059)19:18+1:057:30
4Bruno GöranssonH14 Kort (256)26:44+2:108:16
7Ann-Britt GöranssonD65 (235)40:00+5:3012:11
9Anne BodinD50 Kort (780)40:36+6:0511:32
12Mona HullD65 Kort (322)43:11+10:2215:09
13Åke StridH55 Motion (216)1:06:17+12:1115:27
14Axel KylbornH12 (891)22:09+3:376:50
16Helen LindkvistD40 Motion (515)1:02:49+10:3514:38
22Sixten WidmarkH10 (928)18:30+3:257:18
22Peter KristofferssonMedelsvår 3,3 (500)48:34+17:2013:59
25Per Åke HullH65 Kort (549)45:09+11:2212:34
29Petra MartinssonD40 Motion (515)1:08:07+15:5315:52
32Måns DahlbergU2 (1059)23:58+5:459:19
33Lisa IsenströmLätt 3,5 (495)48:18+17:5713:55
33Emma LindkvistD10 (904)22:19+6:298:59
37Henrik FranzénH15 (905)52:29+14:049:35
41Emil AlpbergH17-20 Kort (251)1:27:43+46:1516:02
43Maria KylbornD45 Kort-1 (620)50:14+14:0413:36
44Karl-Göran WahlströmH65 (557)52:18+14:4811:45
45Nils-Olof BodinH60 Kort (605)48:38+12:4912:24
45Nils KylbornH18 (832)1:11:11+16:1111:57
47Karl KylbornH14 (1006)36:54+9:508:58
52Astrid KraftD10 (904)24:21+8:319:49
57Fredrik KylbornH45 Kort-2 (775)45:11+13:399:43
61Sofie FranzénD16 (772)52:46+17:2511:22
66Annica KristofferssonD35 Kort (503)1:00:09+26:4815:13
69Magnus WidmarkH45 Motion (397)1:35:58+50:3420:54
70Gunilla SandströmD55 Kort (497)56:34+22:3617:27
72Anders LarssonH50 Kort-2 (653)52:53+19:0211:59
79Anders LindkvistH45 Kort-1 (782)48:26+16:1710:34
87Mickael GöranssonH45 Kort-1 (782)50:43+18:3411:04
91Yvonne FranzénD50 (891)54:34+21:4112:48
92Jonatan GreenH14 (1006)44:07+17:0310:44
92Alvin IsenströmH12 (891)33:17+14:4510:16
104Noomi GreenU2 (1059)31:50+13:3712:23
106Annie LindkvistU2 (1059)32:11+13:5812:31
111Sofie BodinD15 (881)1:01:44+26:3213:46
124Johannes GreenH18 (832)1:31:39+36:3915:24
136Henrik IsenströmH45 Kort-1 (782)1:05:52+33:4314:22
136Sofia GreenD15 (881)1:07:39+32:2715:06
139Jonatan KraftH15 (905)1:25:47+47:2215:40
142Johan AlpbergH18 (832)1:45:47+50:4717:46
144Tuwe WidmarkU1 (982)30:43+15:4313:17
150Björn AlpbergH55 (886)1:15:14+38:4814:08
151Karin KraftD40 Kort (957)1:00:17+28:3815:59
157Daniel KraftH13 (879)1:15:39+43:4418:16
161Stefan GreenH55 Kort (868)1:14:21+40:2518:02
172Klara IsenströmD10 (904)52:12+36:2221:02
Freja IsenströmInskolning (742)32:1115:55
Oscar KristofferssonH10 (928)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser