Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Skogslöparna

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Stefan SjölundEtappstart-Svår 7,5 (412)56:34+4:057:17
4Börje PaulerEtappstart-Svår 7,5 (412)57:36+5:077:25
5Ida PaulerD10 (904)17:13+1:236:56
7Martin NilssonH11 (707)23:38+2:307:23
9Eskil BocciarelliU2 (1059)20:56+2:438:08
23Signe ForsbergD11 (638)29:57+8:399:16
23Erik ÖsterbergEtappstart-Svår 3,5 (790)42:59+11:4211:52
24Liam HälldalH12 (891)23:53+5:217:22
29Benjamin NäslundH18 Elit (589)59:56+8:178:28
31Alfred GidlundEtappstart-U1 (397)27:46+11:2212:01
32Felix ÖhmanH11 (707)27:47+6:398:40
33Sverker RytterstedtEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:34:00+44:3915:43
47Hanna WoxlinD11 (638)34:31+13:1310:41
49Alice EdforsEtappstart-U1 (397)36:35+20:1115:50
50Molly EdforsEtappstart-U1 (397)36:38+20:1415:51
55Marcus NilssonH14 (1006)38:12+11:089:17
72Tindra RytterstedtD11 (638)42:04+20:4613:01
75Liv PaulerD12 (801)33:16+10:1410:21
77Ture ForsbergH10 (928)24:08+9:039:32
77Alice RytterstedtD13 (805)52:27+20:0112:58
82Amelie JosefssonD16 (772)56:14+20:5312:07
84Viktor ÖhmanH13 (879)51:02+19:0712:19
93Sixten PerssonH13 (879)53:05+21:1012:49
105Maja MattssonU2 (1059)31:59+13:4612:26
108Alva MattssonU2 (1059)32:13+14:0012:32
109Jonatan HälldalH14 (1006)47:56+20:5211:39
114Jakob MählerH11 (707)49:21+28:1315:25
119Alva PerboD13 (805)1:07:53+35:2716:48
128Clara NordströmD13 (805)1:14:07+41:4118:20
133Adam AbrahamssonH11 (707)1:12:05+50:5722:31
136Edvin WesterH10 (928)32:10+17:0512:42
143Filip NordströmH14 (1006)56:19+29:1513:42
164Elias SöderlundH14 (1006)1:05:49+38:4516:00
166Ella MattssonU1 (982)37:09+22:0916:04
167Vilgot BocciarelliU1 (982)37:29+22:2916:13
167Stina PerssonU2 (1059)39:18+21:0515:17
168Sally ArvidssonU2 (1059)39:36+21:2315:24
169Elsa WoxlinU2 (1059)39:37+21:2415:24
171Emma PerboU2 (1059)39:44+21:3115:27
183Isak AbrahamssonH14 (1006)1:21:46+54:4219:53
Rasmus BocciarelliEtappstart-Inskolning (507)20:4210:14
Johannes MählerInskolning (742)35:0117:20
Frida AbrahamssonInskolning (742)35:0817:23
Örjan AnderssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Ella NordströmD11 (638)ej start
Valda GrönrosEtappstart-Inskolning (507)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser