Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Skogshjortarna

60 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ebba ThernD14 (949)34:298:20
3Erika FredrixonD12 Kort (128)20:43+1:377:52
3Börje ÖbergH55 Motion (216)57:37+3:3113:25
4Erik JohanssonH40 Motion (333)1:03:30+18:2210:37
7Annette OlofssonD55 Motion (257)54:36+10:1415:36
9Stina ThernD12 (801)24:17+1:157:33
10Kersti WestinD60 Motion (226)1:03:40+16:3517:38
11Karin ThernD40 (369)46:49+7:459:08
12Lukas LarssonH15 (905)46:33+8:088:30
14Inga PerssonD75 Kort (76)1:02:14+20:4528:48
15Anders LarssonH40 Motion (333)1:11:21+26:1311:55
16Theo FredmanH12 Kort (115)28:48+10:5911:04
18Kalle JohanssonH70 (565)41:47+6:4110:52
18Melvin LundH12 Kort (115)30:48+12:5911:50
19Martin IvarssonH40 (616)1:00:59+12:068:51
20Therese IvarssonD35 (231)1:07:50+15:0211:14
23Erik TholénH45 Kort-1 (782)38:10+6:018:20
24Gert IvarssonEtappstart-Svår 2,5 (301)37:40+21:4714:56
25Erik AamotH40 Kort-1 (560)50:58+14:319:29
26Andreas ThernH40 (616)1:03:53+15:009:17
28Pelle OlofssonH55 Motion (216)1:16:57+22:5117:56
29Anton LundH16 Kort (201)1:12:06+34:2517:22
30Sven TholénU2 (1059)23:56+5:439:18
30Gunnel AxelssonD60 Motion (226)1:25:29+38:2423:40
31Madeleine JohanssonD45 Motion (572)1:12:47+18:2116:57
32Einar AamotEtappstart-U2 (376)36:35+15:1414:14
33Ludvig HedströmH14 (1006)34:41+7:378:26
36Ida IvarssonD10 (904)22:39+6:499:07
38Kurt FredrixonH75 (316)57:35+28:4216:53
38Bengt JohanssonH65 (557)51:05+13:3511:28
42Berit IvarssonD60 Motion (226)1:45:02+57:5729:05
44Ann Warma LaasD60 (303)51:48+17:5914:50
45Anneli TholénLätt 5,0 (310)1:22:31+42:0316:08
49Olof TholénH10 (928)20:47+5:428:12
55Viktor HedströmH11 (707)31:23+10:159:48
56Åsa HedströmD40 Kort (957)41:21+9:4210:58
57Agnes IvarssonD13 (805)46:57+14:3111:37
62Andres LaasH55 (886)54:40+18:1410:16
67Noel BengtssonH13 (879)46:54+14:5911:19
67Gunilla FredmanD45 Kort-1 (620)55:47+19:3715:07
77Gustav ÖstlingH21 Kort-1 (738)1:19:44+34:2412:14
79Magnus BertilssonH40 (616)1:29:39+40:4613:01
84Tobias JohanssonH21 Kort-1 (738)1:23:39+38:1912:50
93Klara EberlénD12 (801)35:55+12:5311:11
93Mikael AxelssonH21 Kort-1 (738)1:28:55+43:3513:39
97Gary LarssonH45 Kort-1 (782)52:52+20:4311:32
104Anders LundH40 Kort-1 (560)1:33:16+56:4917:22
111Eva PedersenD50 (891)58:22+25:2913:42
114Martin AxelssonH55 Kort (868)57:22+23:2613:55
117Magnus PedersenH55 Kort (868)57:53+23:5714:02
118Ebba EberlénD10 (904)32:51+17:0113:14
118Mathias FredrixonH45 Kort-1 (782)58:23+26:1412:44
119Johanna FredrixonD15 (881)1:04:07+28:5514:18
121Nils TholénH10 (928)30:38+15:3312:06
124Johan OlofssonH21 Kort-1 (738)1:57:17+1:11:5718:00
127Calle StenbergH21-1 (667)2:20:01+1:17:1116:23
146Jenny EberlénD40 Kort (957)59:02+27:2315:39
154Elina FredmanD15 (881)1:20:40+45:2818:00
170Christine LundD40 Kort (957)1:05:24+33:4517:20
Moa BengtssonD11 (638)ej godkänd
Johan LarssonH21 Kort-1 (738)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser