Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Trollhättans SOK

84 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karleric FranssonH90 (5)53:5927:15
1Alva BjörkD13 (805)32:268:01
2Malte AnderssonU2 (1059)18:59+0:467:23
5Jonas GustafssonH45 Kort-2 (775)33:58+2:267:18
6Josefine KristianssonD21-2 (487)1:07:07+11:209:54
8Lisa MartanderD40 Motion (515)58:31+6:1713:38
11Veronica OckbornEtappstart-Lätt 2,5 (652)30:44+9:3212:48
14Janne MattssonH50 Kort-1 (664)41:15+5:479:03
16Caroline AnderssonLätt 10,0 (224)1:13:54+19:469:46
16Susanne Barkholt WiklundD45 (800)41:27+6:339:00
17Niklas AnderssonLätt 10,0 (224)1:13:59+19:519:47
21Elvira BjörklundD21 Kort-1 (712)47:10+14:3510:20
24Arvid BjörkH15 (905)49:53+11:289:07
25Tomas StigssonH50 Kort-1 (664)43:19+7:519:31
27Thord EkströmEtappstart-Svår 2,5 (301)39:26+23:3315:38
29Stefan JohanssonH60 (560)47:13+10:469:53
29Joakim AxelssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:32:18+39:4911:54
30Johan OckbornEtappstart-Svår 3,5 (790)44:47+13:3012:22
30Robin AnderssonH14 Kort (256)38:27+13:5311:54
31Mattias  ErikssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:31:34+42:1315:18
34Ludvig KarlssonH14 Kort (256)41:17+16:4312:46
36Martina Dahlström StigssonD45 Kort-1 (620)49:03+12:5313:17
37Catharina CarlssonD60 (303)50:39+16:5014:30
41Johan CarlssonH60 (560)50:05+13:3810:29
43Albin AppelgrenH14 Kort (256)49:11+24:3715:13
48Simon AnderssonH21 Lång-1 (772)1:30:03+14:408:18
48Gunnel JernstigD55 (518)53:13+20:2013:34
48Joar TryggöH18 (832)1:12:07+17:0712:07
51Louise BorgD21-2 (487)1:29:12+33:2513:10
51Sofia GustafssonD45 Kort-1 (620)52:32+16:2214:14
52Johan MobergH50 Motion (338)1:24:18+38:0218:21
53Elise JohannessonD60 (303)1:03:32+29:4318:12
55Martin EnströmEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:12:30+36:1017:43
55Ulrika AppelgreEtappstart-Lätt 2,5 (652)44:56+23:4418:43
57Nina SchmidtD55 Kort (497)52:19+18:2116:08
57Håkan SchmidtH55 Kort (868)45:35+11:3911:03
60Elsa MartanderD13 (805)48:00+15:3411:52
65Viggo AnderssonH12 (891)29:32+11:009:06
69Moa ErikssonD15 (881)52:10+16:5811:38
70Tobias MattssonH21-1 (667)1:29:49+26:5910:31
71Edvin OckbornH13 (879)47:22+15:2711:26
72Lena WesterbergD50 Motion (443)1:27:58+46:5125:08
72Lena AnderssonD40 (369)1:31:20+52:1617:50
73Oskar GustafssonU2 (1059)28:41+10:2811:09
73Lena JohanssonLätt 3,5 (495)1:11:01+40:4020:27
74Ida-Maria SvenssonD21 Kort-1 (712)57:11+24:3612:32
74Lennart EkvallH55 Kort (868)48:27+14:3111:45
75Linus KristianssonH18 Elit (589)1:09:40+18:019:51
76Maria TryggöD50 Kort (780)56:42+22:1116:06
77Bengt NorrmanH50-1 (675)59:54+20:1010:15
82Martin SchagerlindH21-1 (667)1:35:14+32:2411:09
82Magnus VedinH40 (616)1:31:00+42:0713:13
85Sara SchmidtD21 Kort-1 (712)1:02:18+29:4313:39
86Sven Arne KarlssonH45-2 (579)1:35:47+51:4615:43
88Christoffer JohanssonH21 Lång-1 (772)1:43:17+27:549:31
88Åke JohannessonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)58:43+28:1418:04
89Nils MelénH11 (707)39:38+18:3012:23
92Jonas MelénH45-2 (579)1:39:34+55:3316:20
93Olle MelénH15 (905)1:07:05+28:4012:15
105Olof MartanderH45 Kort-1 (782)55:08+22:5912:02
105David AlménH15 (905)1:10:28+32:0312:52
105Malin KristianssonD18 Elit (582)1:38:56+46:1716:09
106Olivia GustafssonD10 (904)31:09+15:1912:33
109Gunilla EdgrenD50 (891)57:51+24:5813:34
112Selma MartanderU2 (1059)32:36+14:2312:41
113Per-Fredrik AnderssonH40 (616)2:03:23+1:14:3017:56
113Bo WesterbergH50 Kort-1 (664)1:05:20+29:5214:21
113Adam JohanssonH21 Kort-1 (738)1:42:45+57:2515:47
114Alma AppelgrenD15 (881)1:03:32+28:2014:10
115Ronja AnderssonD15 (881)1:03:34+28:2214:11
115Karolina KnutsD11 (638)1:04:10+42:5219:51
118Tomas AnderssonH55 Kort (868)58:18+24:2214:09
121Jennifer StigssonD13 (805)1:09:35+37:0917:13
131Sören KnutsH55 Kort (868)1:01:09+27:1314:50
132Melker OckbornH10 (928)31:41+16:3612:31
137Eva BäcklundD50 Kort (780)1:16:41+42:1021:47
139Erik BäcklundekvallH21 Lång-1 (772)2:15:47+1:00:2412:31
147Hilda MartanderD15 (881)1:13:03+37:5116:18
149Elias ThörnbladH16 (942)1:14:55+37:1713:22
152Stefan HornebrantH55 (886)1:16:22+39:5614:21
159Oskar WesterbergH12 (891)54:38+36:0616:51
159Selma LeonU2 (1059)38:39+20:2615:02
160Eskil LeonH12 (891)54:53+36:2116:56
Alfred LeonH15 (905)ej godkänd
Oscar KarlssonH18 (832)ej start
Cenny AppelgrenEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser