Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Tyr

111 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Henric BrohedeH45 Kort-1 (782)32:097:01
1Gustav PermanEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)36:208:53
2Anton JonssonH12 (891)18:47+0:155:47
2Sixten WestlundH60 (560)37:05+0:387:46
2Rasmus WestlundEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)50:28+0:089:57
3Tomas NordlanderH50-2 (701)39:50+0:196:57
4Monica DjurbergD65 Kort (322)38:40+5:5113:34
4Linda TakeD45 (800)37:35+2:418:10
7Catarina HögkvistD55 Kort (497)38:32+4:3411:53
7Anna Isaksson ForsgrenD45 Kort-2 (623)35:52+3:299:38
8Malte GranefeltH10 (928)16:39+1:346:34
9Kristin AllisonEtappstart-Svår 2,5 (301)32:11+16:1812:46
10Eva KappelD50 Motion (443)50:40+9:3314:28
10Vincent LjungbergU1 (982)17:04+2:047:23
11Elisabet ÖströmD60 (303)39:21+5:3211:16
11Jenny NilssonSvår 3,5 (319)40:21+13:2511:08
12Kristin KensbySvår 3,5 (319)40:24+13:2811:09
12Anders GustafssonMedelsvår 2,5 (191)37:34+8:0216:59
13Annika LeanderssonD55 Kort (497)40:24+6:2612:28
13Molly LundqvistEtappstart-U1 (397)22:11+5:479:36
13Lars-Håkan BengtssonH45-1 (587)55:21+9:299:00
13Izabella LjungbergD11 (638)28:02+6:448:40
14Malin JonssonD40 (369)47:39+8:359:18
15Barbro ZetterlingD60 Motion (226)1:08:57+21:5219:05
15Stina GranefeltD40 (369)48:21+9:179:26
16Olov ÖströmH60 (560)42:07+5:408:49
17Margareta NilssonMedelsvår 2,5 (191)42:58+13:2619:26
17Tobias ÖströmH21-2 (626)1:13:57+13:238:39
18Wilma JonssonD10 (904)20:11+4:218:08
18Andreas MobergH45 Kort-1 (782)37:25+5:168:10
18Hugo EkströmH12 (891)22:58+4:267:05
18Jörgen GranefeltH40 (616)1:00:50+11:578:50
19Malin NymanD20 (430)1:05:33+16:0911:44
20Lowe EkströmU2 (1059)22:45+4:328:51
21Nicolina MobergD16 (772)45:29+10:089:48
22Johanna KindlundD40 (369)51:06+12:029:58
22Martin LjungbergH40 Kort-1 (560)50:12+13:459:20
23William LundqvistEtappstart-Lätt 2,5 (652)35:33+14:2114:48
24David WästlundH45 Kort-1 (782)38:15+6:068:21
25Malin LeanderssonEtappstart-Svår 3,5 (790)43:25+12:0811:59
25Linda GustavssonEtappstart-Svår 5,0 (791)55:53+17:3810:58
27Olle GranefeltU1 (982)18:43+3:438:06
28Leif SalinH70 Kort (587)39:59+9:2412:34
28Sören AnderssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)36:28+15:1615:11
28Ingrid KensbyD55 (518)46:45+13:5211:55
28Colin McIntyreH55 (886)47:11+10:458:52
30Irma ErikssonD10 (904)21:45+5:558:46
31Lydia MartinssonD21 Kort-1 (712)50:30+17:5511:04
32My WestlundD21-2 (487)1:21:33+25:4612:02
34Eva TrangiusD65 Kort (322)51:58+19:0918:14
34Oskar NymanH18 Elit (589)1:01:03+9:248:38
34Mia GyllenbergEtappstart-Svår 7,5 (412)1:37:43+45:1412:36
35Julia ForsgrenD13 (805)42:20+9:5410:28
37Danilo MobergH12 (891)25:19+6:477:48
37Ebba EkmanD21 Kort-2 (706)50:15+17:2011:04
38Åke KappelH60 Kort (605)47:07+11:1812:01
38Charlotta Edquist MobergLätt 3,5 (495)49:07+18:4614:09
40Per HögkvistH55 Kort (868)43:24+9:2810:32
40Johannes WikströmH14 Kort (256)45:02+20:2813:56
41Matteo MobergH11 (707)29:33+8:259:14
42Sofia Rolén EkströmD40 Motion (515)1:13:25+21:1117:06
44Linda CarlssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)54:00+32:1624:26
45Oscar AnderssonH12 (891)26:47+8:158:15
46Gustav NilssonH12 (891)27:03+8:318:20
48Eva AlbinssonD45 (800)48:28+13:3410:32
50Mathias BjörklundH45 Kort-1 (782)41:57+9:489:09
50Johan SöderlundH21-2 (626)1:28:20+27:4610:20
51Moa NilssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:27:36+54:1817:08
51Cornelia KindlundD14 (949)44:40+10:1110:48
54Anna Weckner WestlundD55 (518)55:22+22:2914:07
56Elsa AlbinssonD16 (772)52:24+17:0311:17
56Linn AnderssonD14 (949)45:43+11:1411:04
57Maria ErikssonD40 Motion (515)1:19:05+26:5118:26
58Pär NymanH50-2 (701)56:50+17:199:55
61Anne NilssonD55 Kort (497)53:05+19:0716:23
65Milla ForkéusD13 (805)49:21+16:5512:12
65Maria WikströmD45 Motion (572)1:27:29+33:0320:23
69Örjan BeckiusH50-2 (701)59:23+19:5210:21
69Arvid ErikssonH13 (879)47:13+15:1811:24
72Mattias PerssonH40 Kort-1 (560)1:07:07+30:4012:29
74Albin IsakssonH12 (891)30:56+12:249:32
78Fredrik EkströmH45 Kort-1 (782)48:02+15:5310:29
80Linus NilssonH13 (879)49:27+17:3211:56
85Lovisa MartinssonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:12:18+34:0314:12
86Tobias LundqvistEtappstart-Svår 3,5 (790)1:01:15+29:5816:55
87Erik HögkvistH21 Kort-2 (703)1:16:11+34:2511:40
89Johannes IsakssonH10 (928)26:31+11:2610:28
91Sara Storm-AnderssonD12 (801)35:18+12:1610:59
94Marie ZetterlingMedelsvår 3,3 (500)1:29:35+58:2125:48
95Mats KensbyH55 Kort (868)51:56+18:0012:36
100Niclas MobergH55 (886)1:00:48+24:2211:25
100Lars OhlssonH45 Kort-1 (782)53:22+21:1311:39
101Tilda KindlundD11 (638)53:13+31:5516:28
101Jens ÖströmH21 Kort-2 (703)1:20:06+38:2012:15
102Erik WikströmH40 (616)1:47:07+58:1415:34
102Sten LeanderssonH50-2 (701)1:08:31+29:0011:57
103Erik SimesH55 (886)1:00:59+24:3311:27
106Kirsty McIntyreD21 Kort-1 (712)1:09:46+37:1115:17
118Christian HedquistH21 Kort-2 (703)1:35:14+53:2814:35
118Malin NilssonU2 (1059)33:03+14:5012:51
119Håkan AhlqvistH45 Kort-1 (782)58:26+26:1712:45
120Mikael ErikssonH50-2 (701)1:16:34+37:0313:21
130Linnea BjörklundD12 (801)44:59+21:5714:00
149Isak WikströmH15 (905)1:33:50+55:2517:09
164Johan BengtssonU1 (982)36:48+21:4815:55
175Emma NilssonU1 (982)40:09+25:0917:22
186Fabian WästlundU2 (1059)44:07+25:5417:09
208Ellen BjörklundU2 (1059)1:03:52+45:3924:51
Tobias BeckiusH21 Kort-2 (703)ej godkänd
Marcus BeckiusH21-2 (626)ej godkänd
Ola PermanEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Sören KindlundH40 (616)ej start
Marcus ErikssonH40 Kort-1 (560)ej start
Patricia BengtssonLätt 2,5 (253)ej start
Anna-Karin Storm-AnderssonEtappstart-U1 (397)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser