Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Söders-Tyresö

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Ulf HedbergEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:12:05+22:4412:03
12Jenny Göstas KällmanD13 (805)38:13+5:479:27
13Mattias HovmöllerH45-2 (579)57:56+13:559:30
15Ingemar GardH65 (557)44:51+7:2110:04
16Carl CarlinH70 Motion (175)1:04:20+16:5717:49
17Marianne JernbergD55 Motion (257)1:09:45+25:2319:55
19Johanna SahlstedtEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:25:32+36:1114:18
19Emma SvidénD16 Kort (228)1:17:45+40:3518:15
22Tommy AnderssonMedelsvår 5,0 (260)1:08:42+18:4213:33
23Erik NorinH12 (891)23:39+5:077:17
25Elisabeth CarlinD65 Motion (190)1:18:57+37:1226:34
26Elmin HovmöllerH12 (891)24:09+5:377:27
28Malin CarlssonD21 Kort-1 (712)49:12+16:3710:47
29Emma MartinelleD35 Kort (503)44:13+10:5211:11
30Mikael WilhelmssonH21 Kort-2 (703)58:04+16:188:53
31Elisabeth HovmöllerD40 (369)55:36+16:3210:51
33Mårten KällmanH45 Motion (397)1:03:37+18:1313:51
34Björn RegerH55 Kort (868)42:36+8:4010:20
40Lars ForsstedtH60 (560)49:49+13:2210:26
44Anke XylanderD45 (800)48:02+13:0810:26
46John HartleyH35 (400)1:16:01+24:4810:03
48Pille Pensa HedströmD45 Kort-2 (623)49:46+17:2313:22
51Johan ForsstedtH35 (400)1:18:39+27:2610:24
60Irma SahlstedtU1 (982)21:48+6:489:26
64Camilla GöstasD45 (800)50:54+16:0011:03
64Roland NorellH60 (560)53:43+17:1611:15
77Stefan NorinH45-2 (579)1:28:58+44:5714:36
77Matts BjörkeH65 (557)1:01:55+24:2513:54
79Johanna RöstinMedelsvår 3,3 (500)1:11:24+40:1020:34
83Elias RöstinH18 (832)1:19:53+24:5313:25
87Anders RöstinH50 Kort-1 (664)56:39+21:1112:27
93Jacob SvenssonH21-2 (626)1:45:10+44:3612:18
100Anna LarssonD50 (891)56:07+23:1413:10
101Oliver Lindblad PetersenH21-2 (626)1:53:30+52:5613:17
105Emma NorinD14 (949)55:15+20:4613:22
108Lovisa Göstas KällmanD15 (881)1:00:59+25:4713:36
120Ebba SahlstedtD10 (904)32:54+17:0413:15
124Kristina NorinD45 Kort-2 (623)1:46:13+1:13:5028:33
128Alicia BjörnbergD14 (949)1:01:46+27:1714:57
141Marius HovmöllerU2 (1059)35:57+17:4413:59
152Fredrik GlänneforsH16 (942)1:15:20+37:4213:27
153Anton HedströmH12 (891)50:43+32:1115:39
Stina MartinelleInskolning (742)22:2211:04
Signe MartinelleInskolning (742)25:3612:40
Markus MartinelleH35 Kort (762)ej godkänd
Anders ForsstedtH65 (557)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser