Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Vivill

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Tore MårtensonLätt 10,0 (224)1:01:54+7:468:11
8Helen AhlstrandD50 Motion (443)48:21+7:1413:48
9Tomas MårtensonH60 Motion (149)1:02:50+10:3615:56
10Anna RosénD21 Motion (309)1:01:53+8:1112:12
11Simon RosénH21 Motion (248)1:08:47+16:0611:30
13Jennie RunessonD21 Kort-1 (712)44:09+11:349:40
18Clara SamuelssonD16 (772)44:56+9:359:41
21Emma ErlandssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:26:15+36:5414:25
23Ida ErlandssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:26:52+37:3114:31
24Lars ErlandssonH60 Motion (149)1:28:19+36:0522:24
26Kjell RosénH60 Motion (149)1:31:01+38:4723:06
29Elias SamuelssonH11 (707)27:40+6:328:38
33Kajsa IsidorssonD17-20 Kort (291)1:31:44+38:3619:56
36Marita RosénD60 Motion (226)1:31:17+44:1225:17
36Elias ThunbergH13 (879)41:08+9:139:56
40Lukas RosénH21 Motion (248)1:45:12+52:3117:35
46Liv ErlandssonD60 Motion (226)1:54:51+1:07:4631:48
58Emma JonsonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:13:53+37:3318:03
59Rikard LövnordEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:13:54+37:3418:04
60Lena RunessonD55 (518)56:33+23:4014:25
65Lars RunessonH60 (560)53:53+17:2611:17
69Ola SamuelssonH45 Motion (397)1:35:58+50:3420:54
73Vendela LönkvistD18 (646)1:15:51+24:5414:35
76Olivia LönkvistD20 (430)1:36:46+47:2217:20
76Albin SamuelssonH14 (1006)41:21+14:1710:03
83Annika IsidorssonD40 Motion (515)1:35:22+43:0822:13
84Per ThunbergH40 (616)1:32:35+43:4213:27
87Ann-Sofie LönkvistLätt 3,5 (495)1:19:39+49:1822:57
89Torbjörn LönkvistH45-1 (587)1:33:24+47:3215:12
91Andreas SamuelssonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:14:58+36:4314:43
95Sara ErlandssonD18 (646)1:21:55+30:5815:45
104Gustav ErlandssonH40 (616)1:49:36+1:00:4315:55
109Albin ThunbergH10 (928)29:01+13:5611:28
113Anders HolmberghH45-1 (587)2:14:08+1:28:1621:50
117Erik ErlandssonH21-2 (626)2:12:28+1:11:5415:30
120Alvin LönkvistH11 (707)57:40+36:3218:01
130Sixten ThunbergU1 (982)29:02+14:0212:34
155Ida ThunbergD40 Kort (957)1:01:20+29:4116:16
155Emma IsidorssonD15 (881)1:20:49+45:3718:02
Bodil HedenbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser