Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Vänersborgs SK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Gunvor JonssonD75 Kort (76)49:03+7:3422:42
8Liam HogedalH12 (891)21:19+2:476:34
8Åsa SylvanD45 Motion (572)1:02:33+8:0714:34
9Mattias BillsonH35 Motion (85)1:20:19+22:1613:25
10Linn EnbomD11 (638)27:37+6:198:33
10Ingrid BorglidenD80 (50)1:44:01+1:12:2247:56
11Andrea EnbomD11 (638)27:39+6:218:33
12Sara AnderssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)37:50+9:3910:54
13Mattias ModénEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:24:27+32:5211:10
15Gabriel HogedalH10 (928)17:37+2:326:57
16Robert EnbomH40 Kort-1 (560)47:43+11:168:53
20Louise ModénEtappstart-Lätt 2,5 (652)34:46+13:3414:29
20Vilgot ÅhlundH10 (928)18:26+3:217:17
24Ingegerd JanssonD70 Motion (153)1:35:16+44:1432:04
26Marita SalomonssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)42:41+20:5719:18
30Ida AnderssonD11 (638)31:19+10:019:41
30Jenny NymanD45 (800)45:32+10:389:53
33Emelie SvalinD35 (231)1:22:52+30:0413:44
33Johan ÅhlundH40 Kort-1 (560)55:08+18:4110:16
34Max SylvanEtappstart-U1 (397)28:24+12:0012:17
36Charlotte ÖstermanD50 Kort (780)45:50+11:1913:01
36Johan SalomonssonH21 Kort-1 (738)1:05:44+20:2410:05
40Tommy AnderssonH45-2 (579)1:05:40+21:3910:46
41Elvira ÅhlundD10 (904)23:02+7:129:17
45Johan HellmanH21 Lång-1 (772)1:29:19+13:568:14
46Johannes AnderssonH10 (928)20:36+5:318:08
50Peter CederbergH55 (886)52:04+15:389:47
52Anders LarssonH50 Kort-1 (664)48:56+13:2810:45
55Maja NymanD12 (801)30:31+7:299:30
62Lars WassénH50 Motion (338)1:36:57+50:4121:07
63Peter IvarssonH40 Kort-1 (560)1:04:53+28:2612:04
69Nore ModénH10 (928)23:06+8:019:07
93Lisa WassénD21 Kort-1 (712)1:04:34+31:5914:09
101Matilda CederbergD14 (949)54:35+20:0613:12
103Wilma JanssonD20 Elit (516)2:18:58+1:14:3218:51
104Kristina ÅhlundD40 Kort (957)49:03+17:2413:00
116Katarina EnbomD40 Kort (957)51:59+20:2013:47
119Ida SylvanD10 (904)32:53+17:0313:15
120Håkan JanssonH45 Kort-1 (782)58:36+26:2712:47
122Erik IvarssonU1 (982)27:21+12:2111:50
127Jacob ÖstermanH16 (942)1:08:10+30:3212:10
132Erik SkärbergH21 Lång-1 (772)2:03:33+48:1011:23
141Isis JernstigD21 Kort-1 (712)1:55:21+1:22:4625:17
Hannes ModénInskolning (742)27:1613:29
Tova JanssonD15 (881)ej start
Camilla JanssonSvår 2,5 (128)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser