Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Väsby OK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ingrid JarlebringD70 Motion (153)55:48+4:4618:47
6Catrine JohanssonD45 Motion (572)58:11+3:4513:33
11Torgny RundlöfH50-1 (675)47:04+7:208:03
13Edvin JohanssonH11 (707)24:46+3:387:44
17Emil AnterudH14 Kort (256)32:11+7:379:57
24Leif HagstedtH70 Motion (175)1:16:55+29:3221:18
25Vincent RylanderU2 (1059)23:17+5:049:03
26Margareta HagstedtD70 (186)50:02+15:2417:22
28Ulla GummesonD65 (235)54:06+19:3616:29
30Kerstin BjörnegrenD55 Motion (257)1:21:30+37:0823:17
36Anneli RundlöfEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:15:55+25:3514:58
56Pia BoudrieD55 Kort (497)52:09+18:1116:05
58Roger TinglöfH55 Kort (868)46:20+12:2411:14
60Maja RundlöfD12 (801)31:19+8:179:45
75Mårten AnterudH45-2 (579)1:27:38+43:3714:23
80Maria ColeD50 (891)51:07+18:1411:59
87Alice ErikssonD11 (638)46:16+24:5814:19
90Jonas KarlssonH40 Kort-1 (560)1:15:46+39:1914:06
91Lukas OlssonH21-2 (626)1:44:27+43:5312:13
92Nils ErikssonH50-1 (675)1:06:07+26:2311:19
92Robert ColeH18 (832)1:22:36+27:3613:52
99Ingrid OlssonD55 (518)1:18:27+45:3420:00
99Leif WallenbroH65 (557)1:11:57+34:2716:10
105Hans JonssonH50-1 (675)1:11:04+31:2012:10
106Katrin JosefssonD45 Kort-2 (623)1:12:53+40:3019:35
108Magnus JosefssonH40 Kort-1 (560)1:38:58+1:02:3118:25
115Joakim OlssonH21-2 (626)2:02:49+1:02:1514:22
125Filip OlssonH21-2 (626)3:00:40+2:00:0621:09
129Wilma JosefssonD14 (949)1:02:08+27:3915:02
132Pekka AlakuljuH50 Kort-1 (664)1:37:35+1:02:0721:26
146Moa JohanssonD14 (949)1:07:22+32:5316:18
151Annika BerntssonD50 Kort (780)1:28:57+54:2625:16
177Emil KarlssonH16 (942)1:35:03+57:2516:58
179Martin ErikssonH14 (1006)1:18:52+51:4819:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser