Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Östersunds OK

83 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Linda ErikssonD45 Motion (572)54:2612:41
3Gustav YdenEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)54:48+4:2810:48
4Ola RavaldEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:02:23+10:488:15
5Kurt HalvarssonH75 (316)40:14+11:2111:47
6Filippa BernstenD14 Kort (229)30:13+4:119:28
7Elias HalvarssonH12 Kort (115)20:20+2:317:49
9Lina BoströmLätt 5,0 (310)54:02+13:3410:34
11Peter ZwahlenH60 Motion (149)1:04:46+12:3216:26
12Maja WillénD17-20 Kort (291)1:08:29+15:2114:53
12Erica JohanssonD45 (800)39:59+5:058:41
15Ingeborg DanielssonD65 Kort (322)44:41+11:5215:40
15Anna MyhrD40 Motion (515)1:02:29+10:1514:33
16Claes SöderhjelmH65 Motion (161)1:19:42+28:3820:13
17Måns ErikssonH18 (832)1:02:07+7:0710:26
17Inger DahlgrenD50 Kort (780)42:11+7:4011:59
18Olle NäslundH40 Kort-2 (554)44:43+7:188:28
18Åsa LindqvistD50 Motion (443)54:43+13:3615:38
22Erik WillénSvår 3,5 (319)45:58+19:0212:41
23Malin OlssonLätt 5,0 (310)1:05:09+24:4112:44
24Signe RoosEtappstart-Lätt 3,5 (710)41:25+13:1411:56
24Olof RoosEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:27:22+38:0114:36
26Christina RavaldEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:46:51+55:1614:08
26Elin HedmanLätt 5,0 (310)1:05:58+25:3012:54
27Maria HalvarssonD35 Kort (503)43:11+9:5010:55
28Karin WalltinD65 Kort (322)49:37+16:4817:24
31Tom BrantheimH70 Kort (587)40:49+10:1412:50
31Jakob WickenbergH16 Kort (201)1:19:38+41:5719:11
33Lars StrinnholmH65 (557)50:14+12:4411:17
33Heléne ErikdsdotterD65 Kort (322)50:53+18:0417:51
34Elma RoosEtappstart-U2 (376)37:33+16:1214:36
34Anna-Karin RoosEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:36:39+47:1816:09
39Hanna Sunnerheim SjöbergEtappstart-Svår 5,0 (791)1:00:22+22:0711:51
40Johan HalvarssonH35 Kort (762)59:52+15:1610:10
43Camilla HambergD40 (369)1:01:43+22:3912:03
45Tua DahlgrenD20 (430)1:17:48+28:2413:56
48Ulf LindqvistH50-1 (675)53:25+13:419:08
48Helen HanstockD21-2 (487)1:28:06+32:1913:00
49Alf BerggrenEtappstart-Svår 3,5 (790)49:16+17:5913:36
50Måns RavaldH12 (891)27:50+9:188:35
50Daniel BerggrenH35 Kort (762)1:03:26+18:5010:47
51Oskar BoströmH12 (891)28:05+9:338:40
54Simon LindqvistEtappstart-Lätt 3,5 (710)48:58+20:4714:06
56Casper AnderssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)49:04+20:5314:08
61James TurtonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:06:56+28:4113:08
62Erik HedströmU2 (1059)27:16+9:0310:36
64Olle HambergH12 (891)29:28+10:569:05
67Anders DanielssonH35 Kort (762)1:09:04+24:2811:44
70Klara RoosEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)54:59+24:3016:55
70Axel ArnessonH14 (1006)40:25+13:219:50
72Greta HedmanD12 (801)32:34+9:3210:08
77Adrian JonesH40 Kort-2 (554)1:01:25+24:0011:37
79Mattias van Den Dool EnebjörkH35 Kort (762)1:12:00+27:2412:14
80Magnus ErikssonH40 Kort-2 (554)1:02:25+25:0011:49
82Camilla GillströmD55 (518)1:08:04+35:1117:21
84Anders DahlgrenH50 Kort-1 (664)56:27+20:5912:24
86Kristina HammarfalkD55 (518)1:10:42+37:4918:02
88Flisa RavaldD15 (881)55:36+20:2412:24
89Lennart HambergH40 (616)1:34:23+45:3013:43
89Malin SjöblomD45 (800)55:52+20:5812:08
91Alva ErikssonD14 (949)52:59+18:3012:49
91Erik HedmanH35 Kort (762)1:15:18+30:4212:48
92Anna Hedström RingvallD45 (800)56:26+21:3212:16
93Elsa ArnessonD13 (805)57:55+25:2914:20
103Lars-Gunnar FickH35 Kort (762)1:21:14+36:3813:48
107Lars-Eric GahlinH65 (557)1:18:10+40:4017:33Ladda ner rutt i gpx-format
108Johan NäslundH45 Kort-2 (775)55:01+23:2911:49
112Kajsa BernstenD11 (638)59:59+38:4118:34
112Fredrik BernstenH45 Kort-2 (775)56:49+25:1712:13
113Rasmus WillénEtappstart-Svår 5,0 (791)2:13:40+1:35:2526:15
113Gry DahlgrenD14 (949)56:47+22:1813:44
116Ulrika WillénD50 Kort (780)1:05:18+30:4718:33
118Britta BrännströmD45 (800)1:05:09+30:1514:09
131Hanna LindqvistD13 (805)1:15:14+42:4818:37
135Ewa BerggrenEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:25:02+54:3326:09
136Axel HedströmH16 (942)1:10:34+32:5612:36
147Arvid HedmanH10 (928)35:44+20:3914:07
154Arvid BerggrenH10 (928)43:32+28:2717:12
158Tore HambergH13 (879)1:15:42+43:4718:17
164Olle SjöblomH12 (891)57:02+38:3017:36
169Emilie ErikssonU2 (1059)39:37+21:2415:24
185Frida BerggrenD14 (949)2:08:22+1:33:5331:04
Elsa HägglundEtappstart-Inskolning (507)22:2611:06
Monika HedmanEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Hannes Sjölund MyhrH15 (905)ej start
Felix Sjölund MyhrH12 (891)ej start
Sara BrantheimD35 Kort (503)ej start
Gunilla HalvarssonD65 Motion (190)ej start
Per HedmanEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser