Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Älme

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Berit NilssonD75 Kort (76)42:54+1:2519:51
12Jessica BjörckD45 Motion (572)1:04:59+10:3315:08
13Anna-Moa LindskogEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)40:55+10:2612:35
13John-Arne SandströmH45 Motion (397)55:24+10:0012:04
17Peter GustavssonEtappstart-Svår 2,5 (301)35:48+19:5514:12
20Lars Magnus BjörckH45 Motion (397)57:39+12:1512:33
23Linda JohanssonD35 Motion (248)1:23:29+34:0819:27
24Enni LindskogD14 (949)40:35+6:069:49
26Knut LangeEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:06:41+33:2313:02
31Bodil RuterD70 Kort (233)48:42+21:4120:54
38Christel NilssonD60 Motion (226)1:31:41+44:3625:23
39Kjell SvenssonH50 Motion (338)1:16:00+29:4416:33
44Inge NilssonH75 Kort (235)1:04:59+33:3022:48
44Li-Min SvenssonD50 Motion (443)1:05:59+24:5218:51
44Hannes JohanssonH14 Kort (256)49:20+24:4615:16
50Arne JohanssonH70 Kort (587)43:59+13:2413:49
58Ville LindskogH11 (707)31:45+10:379:55
65Elin SvenssonD18 Elit (582)1:18:05+25:2612:45
65Sven RuterH70 (565)55:25+20:1914:25
73Patric TolftebladhH45 Motion (397)1:40:10+54:4621:49
78Lars HenrikssonH70 (565)1:01:25+26:1915:59
80Johan SandströmU2 (1059)29:33+11:2011:29
91Linnéa SandströmD11 (638)48:33+27:1515:01
96Fredrik JohanssonH40 Kort-2 (554)1:10:08+32:4313:16
99Jon LindskogH40 (616)1:44:54+56:0115:14
163Johan BjörckH14 (1006)1:05:35+38:3115:57
Carl SandströmInskolning (742)26:5213:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser