Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

KFUM Örebro OK

85 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karin ForsbergD35 Motion (248)49:2111:30
1Magnus PalmH35 Kort (762)44:367:35
4Anette CarlssonD40 (369)42:49+3:458:21
4Pontus HalldinH45 Kort-1 (782)34:51+2:427:36
8Erik HarlénH35 Kort (762)50:22+5:468:33
9Jonas ÖhrnEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:17:09+25:3410:12
9Oskar ArleboH21 Kort-2 (703)49:02+7:167:30
9Lars JonhedH40 Kort-1 (560)44:28+8:018:16
10Malin HalldinD45 Kort-1 (620)41:06+4:5611:08
11Martin FagerlundH35 Kort (762)51:56+7:208:49
12Birgitta ArleboD70 Kort (233)37:30+10:2916:05
14Axel StridEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:01:50+11:3012:11
14Lillvor NordströmMedelsvår 2,5 (191)38:59+9:2717:38
15Robert KruseH45 Motion (397)55:33+10:0912:06
18Daniel GustafssonH40 Kort-1 (560)48:57+12:309:06
19Sara FredrikssonD40 Motion (515)1:03:05+10:5114:42
19Julia GustafssonD12 (801)26:14+3:128:10
19Viktor KallinEtappstart-U1 (397)24:15+7:5110:29
20Hugo ÖrnH14 (1006)33:21+6:178:06
22Johanna NordströmD35 Kort (503)41:05+7:4410:24
22Kristin JacobsonD21 Kort-2 (706)47:49+14:5410:31
23Emma SeguraD10 (904)20:38+4:488:19
23Erik GöthlinH40 Kort-1 (560)50:18+13:519:22
24Elsa EkelinD40 (369)51:20+12:1610:01
24Anton KruseH14 (1006)34:01+6:578:16
26Bo MagnussonSvår 3,5 (319)49:16+22:2013:36
26Annika LarssonD21 Motion (309)1:16:03+22:2115:00
26Ella KruseD11 (638)30:18+9:009:22
26Marcus HalvarssonH21 Kort-2 (703)55:59+14:138:34
27Lisa MalmD11 (638)31:06+9:489:37
30Lovisa GustafssonD16 (772)48:30+13:0910:27
31Jonatan GustafssonH20 Elit (583)1:10:14+13:167:56
31Stefan AronssonH45 Kort-1 (782)39:16+7:078:34
32Annica MagnussonSvår 3,5 (319)53:55+26:5914:53
32Henrik NordH40 Kort-1 (560)54:04+17:3710:04
33Jacob ErikssonH21 Lång-1 (772)1:26:36+11:137:59
34Olof NilssonH40 Motion (333)1:19:47+34:3913:20
34Anders KallinH40 Kort-1 (560)55:47+19:2010:23
37Per SjögrenH21 Kort-2 (703)1:00:51+19:059:19
39Ingemar WidénH70 Kort (587)42:20+11:4513:18
39Gunilla PetterssonD60 Kort (384)53:46+19:3817:37
39Sofia HalldinD10 (904)22:45+6:559:10
41Bo PetterssonH60 Kort (605)47:38+11:4912:09
44Ted NilssonH11 (707)29:59+8:519:22
46Camilla KruseD45 Kort-1 (620)51:31+15:2113:57
47Jakob BergH40 Kort-1 (560)59:02+22:3510:59
47Kattis ÅströmD35 Motion (248)2:40:08+1:50:4737:19
49Eva LindgrenD50 Motion (443)1:10:55+29:4820:15
51Simon JonhedH10 (928)20:57+5:528:16
55Melker ForsbergH18 Elit (589)1:04:39+13:009:08
57Olle MalmH13 (879)45:33+13:3811:00
58Maria MagnussonD35 Kort (503)56:18+22:5714:15
59Alva NilssonU2 (1059)27:00+8:4710:30
60Anne ErikssonSvår 3,5 (319)1:21:23+54:2722:28
62Fredrik JohnssonH40 Kort-1 (560)1:04:46+28:1912:03
62Johan ÅströmH35 Kort (762)1:06:52+22:1611:22
63Melker CarlssonH10 (928)22:23+7:188:50
66Johanna BergD13 (805)49:44+17:1812:18
73Lars ArleboH70 Kort (587)52:09+21:3416:23
74Anna GustafssonD45 Kort-1 (620)57:38+21:2815:37
76Viktor JonhedH12 (891)30:57+12:259:33
77Sanna KallinD11 (638)43:22+22:0413:25
81Charlotte WahlströmD40 Kort (957)45:25+13:4612:02
82Linus MalmH16 (942)56:51+19:1310:09
83Elisabet HalvarssonD21 Kort-2 (706)1:01:10+28:1513:28
87Harald CarlssonU1 (982)24:33+9:3310:37
90Linda HarlénD35 Kort (503)1:14:55+41:3418:57
90William SeguraH18 (832)1:21:45+26:4513:44
98Henrik AskrothH40 Kort-1 (560)1:25:09+48:4215:51
101Karin LindgrenD15 (881)59:26+24:1413:15
110Fredrik MalmH40 Kort-1 (560)1:43:21+1:06:5419:14
122Julia BergD15 (881)1:04:54+29:4214:29
125Rasmus KruseU1 (982)28:15+13:1512:13
127Peter ErikssonH50-2 (701)1:22:23+42:5214:22
128Elin Sundkvist BergD40 Kort (957)54:20+22:4114:24
129Anette ForsbergD50 Kort (780)1:11:44+37:1320:22
131Elin JonhedD14 (949)1:02:22+27:5315:06
134Edvin HalldinH12 (891)41:01+22:2912:39
142Johanna HalldinD15 (881)1:10:03+34:5115:38
143Jenny JohanssonD40 Kort (957)58:26+26:4715:29
157Gustav AskrothH15 (905)1:38:27+1:00:0217:59
166Maria AskrothD40 Kort (957)1:04:10+32:3117:01
173Lina JonhedD40 Kort (957)1:07:02+35:2317:46
187Erik ArleboU1 (982)52:41+37:4122:48
Filip ÖhrnSvår 5,0 (281)ej godkänd
Oscar ForsbergH40 Motion (333)ej start
Emma SätterlundMedelsvår 3,3 (500)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser