Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Tisaren

59 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alfred SjödinH14 Kort (256)24:347:36
2Dan LarssonH45 Kort-1 (782)32:21+0:127:03
4Gustav HindérH21 Kort-1 (738)47:04+1:447:13
5Rebecka NylinD21-1 (456)1:07:45+7:4410:07
6Magnus PerssonH40 (616)54:14+5:217:52
7Filip JacobssonH21 Kort-2 (703)48:46+7:007:28
7Mathias DrageH21-1 (667)1:08:54+6:048:04
8Peter SjödinH40 Kort-1 (560)44:03+7:368:12
8Josefin TjernlundD21 Elit (369)1:26:06+5:158:40
9Andrea SvenssonD21 Elit (369)1:26:07+5:168:40
11Erik LindgrenSvår 5,0 (281)55:25+9:2710:53
11Tomas HallménH45-2 (579)57:42+13:419:28
11Karin AnderssonD45 Kort-1 (620)41:27+5:1711:13
12Anna HallménD20 (430)1:03:04+13:4011:18
12Johan AronssonH21 Lång-1 (772)1:21:28+6:057:30
13Britt-Marie ForsgrenD60 (303)40:54+7:0511:43
13Ivan ForsgrenH21 Kort-2 (703)50:05+8:197:40
14Josefin AronssonD21 Kort-2 (706)42:14+9:199:18
14Lilian ForsgrenD21 Elit (369)1:28:13+7:228:53
15Julia LauriD21 Kort-2 (706)43:19+10:249:32
15Ellinor TjernlundD21 Elit (369)1:28:56+8:058:57
17Isak LarssonH10 (928)18:11+3:067:11
17Magdalena SjödinD40 Motion (515)1:03:00+10:4614:41
18Philip SjödinH11 (707)26:05+4:578:09
18Helena AnderssonD21-1 (456)1:15:05+15:0411:13
18Lars-Åke WallH65 (557)46:39+9:0910:28
20Valter PetterssonH16 (942)44:55+7:178:01
20Reinert HallorH55 Kort (868)39:40+5:449:37
22Jonas PetterssonH50 Kort-2 (653)42:34+8:439:39
23Malin LignellD21 Motion (309)1:13:48+20:0614:33
25Ellinor ErikssonSvår 3,5 (319)49:15+22:1913:36
28Sten SundinH75 Kort (235)46:39+15:1016:22
35Emil NylinH21-1 (667)1:17:14+14:249:02
36Emil LarssonH14 (1006)35:22+8:188:36
37Lovisa PerssonD21 Elit (369)1:36:56+16:059:46
39Jonatan AronssonH21 Kort-2 (703)1:01:40+19:549:26
46Gåvert WåågEtappstart-Svår 2,5 (301)56:28+40:3522:24
47Nina HallorD21-1 (456)1:32:30+32:2913:49
48Jonathan KarlssonH21 Kort-1 (738)1:08:54+23:3410:35
49Jakob AttåsH21 Kort-2 (703)1:03:53+22:079:46
49Jan SjödinH45 Kort-1 (782)41:41+9:329:06
58Noel HelmerssonH14 (1006)38:52+11:489:27
60Allis SjödinD10 (904)25:56+10:0610:27
60Johanna SärnbrinkD18 (646)1:11:03+20:0613:39
62Oskar AndrénH21 Elit (378)1:36:52+23:538:03
62Amanda SjödinD14 (949)47:21+12:5211:27
62Robin HelmerssonH12 (891)29:11+10:399:00
64Daniel AttåsH21 Elit (378)1:37:03+24:048:04
66Maja SjödinD11 (638)40:45+19:2712:36
71Johanna HenrikssonD21-1 (456)1:53:41+53:4016:59
84Line SølbergD20 Elit (516)1:42:42+38:1613:56
86Olle JosarpH20 Elit (583)1:26:31+29:339:46
92Christer ForsgrenH60 Kort (605)1:02:38+26:4915:58
107Nils AronssonH55 (886)1:01:25+24:5911:32
109Monica HallorEtappstart-Svår 3,5 (790)1:12:39+41:2220:04
112Laila HallménD50 (891)58:33+25:4013:44
115Mikael PihelH21 Lång-1 (772)1:51:38+36:1510:17
126Lisa HallménD18 (646)2:06:25+1:15:2824:18
138Joel ForsgrenH21 Kort-2 (703)2:15:04+1:33:1820:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser