Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Milan

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Tom KorkeakoskiLätt 10,0 (224)1:00:31+6:238:00
4Jessica KorkeakoskiD21 Motion (309)1:00:12+6:3011:52
6Per EklöfH35 (400)57:16+6:037:34
10Hilda SanderEtappstart-Lätt 3,5 (710)36:28+8:1710:30
10Klas LarssonH35 Kort (762)51:06+6:308:41
15Ingmari LindahlD55 Kort (497)40:41+6:4312:33
16Therese KorkeakoskiD21 Kort-2 (706)44:19+11:249:45
20Fabian LarssonH11 (707)26:18+5:108:13
22Bo KällströmH75 (316)51:47+22:5415:11
22Anders LöwgrenH45 Kort-1 (782)38:09+6:008:19
23Carolina ErikssonD17-20 Kort (291)1:17:36+24:2816:52
27Sandra ErikssonLätt 3,5 (495)45:37+15:1613:08
28Emma LarssonD40 Motion (515)1:07:32+15:1815:44
28Elisabeth ErikssonD70 Kort (233)47:27+20:2620:21
33Agneta HasselkvistMedelsvår 5,0 (260)1:22:34+32:3416:17
34Eva KorkeakoskiD55 Motion (257)1:28:38+44:1625:19
42Cecilia ErikssonD11 (638)34:09+12:5110:34
42Susanne ErikssonD21 Kort-2 (706)51:25+18:3011:19
49Marika LindahlD21 Kort-2 (706)52:24+19:2911:32
51Catharina ModhEtappstart-Lätt 3,5 (710)48:24+20:1313:56
55Ulrika SanderD45 Kort-1 (620)53:10+17:0014:24
59Ida SanderMedelsvår 3,3 (500)1:00:56+29:4217:33
59Jessica NilssonD21 Kort-2 (706)54:52+21:5712:05
60Ingela PetterssonD45 Kort-1 (620)53:44+17:3414:33
66Anders LarssonH45 Kort-1 (782)45:47+13:389:59
67Saga SanderD20 Elit (516)1:30:20+25:5412:15
68Josefin ErlandssonD21 Elit (369)2:00:39+39:4812:09
72Christina HallinD45 Kort-1 (620)57:05+20:5515:28
73Sven JacobsonMedelsvår 3,3 (500)1:07:53+36:3919:33
91Niklas SanderH45 Kort-1 (782)51:39+19:3011:16
92Jakob FranssonH21-1 (667)1:38:15+35:2511:30
99Anders ErikssonH50 Kort-2 (653)1:01:27+27:3613:56
99Vilma LarssonD14 (949)54:31+20:0213:12
118Anton ErikssonH15 (905)1:15:47+37:2213:51
120Sanna SanderD15 (881)1:04:31+29:1914:24
123Mio ErikssonH10 (928)30:45+15:4012:09
131Jan-Åke IsraelssonH55 (886)1:07:58+31:3212:46
135Arvid LarssonH10 (928)32:01+16:5612:39
170Oliver PetterssonH15 (905)2:00:04+1:21:3921:57
Lars-Erik LarssonH45 Kort-1 (782)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser