Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Österåker

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Kerstin SjökvistD55 Kort (497)35:42+1:4411:01
6Tomas SjökvistH55 Kort (868)35:45+1:498:40
9Tomas AlbinssonH45 Kort-1 (782)35:58+3:497:51
22Lena NilssonEtappstart-Svår 2,5 (301)37:14+21:2114:46
31Caroline WestbomD35 Kort (503)44:16+10:5511:12
38Niclas NilssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:42:49+50:2013:16
40Michaela LundellD40 (369)1:01:04+22:0011:55
42Erik AnderssonH55 Kort (868)43:30+9:3410:33
43Linus NilssonH13 (879)41:46+9:5110:05
46Fredrik LundellH40 Motion (333)1:23:36+38:2813:58
51Simon LundellH13 (879)43:46+11:5110:34
78Kalle PerssonH50-1 (675)1:00:14+20:3010:18
79Karin ÅhlénD40 Kort (957)44:23+12:4411:46
79Nina LundkvistD21 Kort-1 (712)59:12+26:3712:58
82Malte AlbinssonH13 (879)49:57+18:0212:03
84Torbjörn GillsparrH40 Kort-1 (560)1:11:33+35:0613:19
88Therese NilssonD16 (772)57:19+21:5812:21
89Carina GullbergEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)59:01+28:3218:09
96Kristina CanowD21 Kort-1 (712)1:06:38+34:0314:36
97Tobias AnderssonH21 Kort-2 (703)1:19:02+37:1612:06
98Nayara GillsparrEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:01:31+31:0218:55
100Mikaela WallerströmEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:40:34+1:04:1424:35
107Isabelle SjöbergD21 Kort-1 (712)1:10:11+37:3615:23
107Anders WiknerH40 (616)1:57:28+1:08:3517:04
112Mårten HolmströmH21 Kort-2 (703)1:28:15+46:2913:30
122Axel WiknerH13 (879)1:00:44+28:4914:40
134Charlotte WiknerD40 Kort (957)55:13+23:3414:38
141Jeanette JonssonD50 Kort (780)1:19:59+45:2822:43
146Hampus WiknerH16 (942)1:14:01+36:2313:13
156Signe AlbinssonD10 (904)43:08+27:1817:23
166Tilde JonssonD15 (881)1:28:30+53:1819:45
Edvin ÅhlénEtappstart-Inskolning (507)19:589:53
Viktor ÅhlénEtappstart-Inskolning (507)20:4910:18
Sarah LundellInskolning (742)44:4622:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser