Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Kils OK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jan OlmH50-2 (701)39:32+0:016:53
3Lars NordströmH60 (560)37:33+1:067:52
4Nora HolmgårdMedelsvår 4,0 (450)51:08+10:5612:30
5Anton UllerH15 (905)43:02+4:377:52
9Ulf MellerdalH45 Motion (397)53:26+8:0211:38
9Lars HolmgårdH50 Kort-1 (664)39:49+4:218:45
12Joel HolmgårdH10 (928)17:13+2:086:48
14Lina UllerD12 (801)25:12+2:107:51
16Ylva OlmD45 Kort-2 (623)39:53+7:3010:43
21Christer SkoogH55 (886)46:13+9:478:41
21Lukas OlmH18 Elit (589)57:58+6:198:11
26Sofia HolmgårdD35 (231)1:10:58+18:1011:46
26David RisbergH20 (549)1:03:53+13:149:55
28Magnus NordströmH45 Kort-1 (782)38:28+6:198:23
38Andreas UllerH20 Elit (583)1:11:26+14:288:04
42Britt-Marie LundkvistEtappstart-Svår 2,5 (301)50:15+34:2219:56
44Henry NordströmH10 (928)20:21+5:168:02
46Isak HolmgårdH13 (879)42:33+10:3810:16
47Thea BadD17-20 Kort (291)1:49:42+56:3423:50
51Anna NordströmD45 (800)48:54+14:0010:37
61Helen SkoogD50 (891)48:04+15:1111:16
63Ludvig ErikssonH21 Lång-1 (772)1:34:55+19:328:45
66Ella NordströmD18 (646)1:13:04+22:0714:03
69Sanna SkoogD21 Elit (369)2:03:08+42:1712:24
71Klara HolmgårdD21-2 (487)1:38:42+42:5514:34
78Olof SkoglundH20 Elit (583)1:23:13+26:159:24
85Linn LugneD18 (646)1:19:15+28:1815:14
87Jonathan UllerH18 Elit (589)1:13:41+22:0210:25
88Anna LundkvistD21 Kort-1 (712)1:03:27+30:5213:54
92Amanda MellerdalD18 (646)1:21:16+30:1915:37
98Elsa HolmgårdD20 Elit (516)1:58:20+53:5416:03
100Viktor SkoogH20 Elit (583)1:33:39+36:4110:34
114Elis NordströmH21 Kort-1 (738)1:43:18+57:5815:52
125Anna UllerD45 (800)1:08:09+33:1514:48
134Ulf SkoglundH55 Kort (868)1:01:44+27:4814:59
159Klara NordströmD15 (881)1:25:07+49:5518:59
170Maria NordströmD40 Kort (957)1:05:24+33:4517:20
Ingrid NordströmInskolning (742)28:1914:01
Stina SmederödEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Kerstin LugneEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Lisa OlmD15 (881)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser