Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Västerås SOK

136 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Klara Åkerman SjöströmD15 (881)35:16+0:047:52
3Martin JuhlinSvår 5,0 (281)49:09+3:119:39
3Johan SundénH45 Kort-2 (775)33:31+1:597:12
4Johan HerbstSvår 5,0 (281)49:36+3:389:44
5Magnus LimbäckSvår 5,0 (281)50:18+4:209:52
6Jonna ForsD20 (430)1:00:20+10:5610:48
6Noah AndertoftEtappstart-Lätt 5,0 (384)47:53+14:359:22
8Lars JakobssonH65 (557)43:15+5:459:43
9Hans NäslundEtappstart-Svår 5,0 (791)46:53+8:389:12
10Karin AnderssonLätt 10,0 (224)1:09:26+15:189:11
10Cecilia EinarssonD35 (231)1:02:13+9:2510:19
11Lars-Olof LundströmH70 Kort (587)35:29+4:5411:09
12Margareta LöfqvistD70 (186)43:18+8:4015:02
12Anders ÄlvegranSvår 5,0 (281)56:15+10:1711:03
12Liz PorteousD75 Kort (76)59:01+17:3227:19
12Johan AhlströmH45-2 (579)57:46+13:459:29
13Ulf BolinderH80 (150)50:11+17:5817:40
13Jens AndertoftEtappstart-Svår 5,0 (791)48:52+10:379:36
13Elin PalmD10 (904)19:31+3:417:52
14Kalle Åkerman SjöströmH16 (942)43:07+5:297:41
14Elsa LimbäckMedelsvår 5,0 (260)1:05:13+15:1312:51
15Anders SahlénSvår 5,0 (281)58:34+12:3611:30
15Hans WestmanLätt 10,0 (224)1:12:54+18:469:38
15Jan-Olov BergmanSvår 7,5 (159)1:49:47+56:0014:09
16Eva WadmanD55 (518)43:53+11:0011:11
16Lennart ÖbergH85 (91)1:09:44+37:4030:11
16Tobias DahlmarkSvår 5,0 (281)59:03+13:0511:36
17Smilla AndertoftEtappstart-Lätt 2,5 (652)32:53+11:4113:42
17Per-Olof SjöströmH60 (560)43:22+6:559:05
17Mats ThulinSvår 5,0 (281)59:07+13:0911:36
20Magnus LarssonH50 Kort-2 (653)42:22+8:319:36
21Claes KlarinH35 Kort (762)54:55+10:199:20
21Daniel BjörnbergSvår 5,0 (281)1:01:41+15:4312:07
21Gertrud AsplundD75 (127)55:05+26:4522:07
22Olle ZetterbergEtappstart-U1 (397)24:42+8:1810:41
23Carl SandqvistH14 Kort (256)35:33+10:5911:00
24Alfred LönnSvår 5,0 (281)1:04:59+19:0112:46
25Lars-Erik SjöstrandSvår 5,0 (281)1:05:18+19:2012:49
26Jessica FredrikssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)44:41+14:1213:44
26Ulf HamreforsSvår 5,0 (281)1:06:27+20:2913:03
27Maximilian OlofssonH16 Kort (201)1:09:40+31:5916:47
27Eva PalmD40 Kort (957)37:49+6:1010:01
28Emma KlarinEtappstart-U1 (397)26:19+9:5511:23
28Stefan TörnqvistSvår 5,0 (281)1:07:27+21:2913:15
29Cecilia VälijeesiöD35 Motion (248)1:29:04+39:4320:45
30Andreas NäslundH18 (832)1:07:13+12:1311:17
30Annika SundströmD45 Kort-2 (623)44:25+12:0211:56
32Emma HerbstMedelsvår 3,3 (500)50:30+19:1614:33
32Thomas WiklundH55 Motion (216)1:26:49+32:4320:14
34Lars OlofssonH45 Motion (397)1:03:57+18:3313:55
34Patrik FriskSvår 5,0 (281)1:12:16+26:1814:11
37Gustav JuhlinH10 (928)19:28+4:237:41
37Anna LindgrenD40 Kort (957)39:27+7:4810:27
39Anna ZetterbergD45 (800)46:54+12:0010:11
39Fredrik HamreforsH18 Elit (589)1:01:34+9:558:42
39Kristina WåhlinD65 Kort (322)53:11+20:2218:39
40Fredrik DahlmarkSvår 5,0 (281)1:19:05+33:0715:32
40Ann-Sofie AndertoftEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:15:37+42:1914:47
42Lena JakobssonD65 Kort (322)54:24+21:3519:05
43Ingrid LundströmEtappstart-Svår 2,5 (301)50:47+34:5420:09
46Robert PalmH50-1 (675)52:17+12:338:57
47Lars HallSvår 5,0 (281)1:28:41+42:4317:25
47Eva OdeD40 Kort (957)40:34+8:5510:45
50David LindgrenSvår 5,0 (281)1:36:59+51:0119:03
51Elin NallgårdD20 (430)1:21:29+32:0514:36
51Gun MillingerD65 Kort (322)1:00:46+27:5721:19
53Henrik WickströmH35 (400)1:21:14+30:0110:44
54Henrik HamreforsH20 (549)1:14:03+23:2411:29
57Catharina DahlmarkSvår 3,5 (319)1:15:30+48:3420:51
58Anders MillingerH70 Kort (587)47:40+17:0514:59
60Anna NygårdD45 Kort-2 (623)52:08+19:4514:00
61Pernilla SahlénD40 Kort (957)41:41+10:0211:03
65Elin DahlmarkD18 (646)1:12:56+21:5914:01
65Nina LimbäckMedelsvår 4,0 (450)1:32:16+52:0422:33
67Catarina LarssonD45 Kort-2 (623)54:00+21:3714:30
69Jonas Jensen-TornehedH40 Kort-2 (554)59:03+21:3811:11
71Elvira BjörnbergD13 (805)50:54+18:2812:35
73Hugo ZetterbergH11 (707)36:37+15:2911:26
73Ruhdi KarlssonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:08:19+30:0413:25
75Maja AhlströmD14 (949)49:54+15:2512:04
76Felix HerbstU1 (982)23:31+8:3110:10
79Malena AhlströmD45 Kort-2 (623)59:07+26:4415:53
79Karin ÅkermanEtappstart-Svår 3,5 (790)58:40+27:2316:12
79Kari TalltjärnEtappstart-Svår 5,0 (791)1:11:03+32:4813:57
80Hanna SundströmD20 (430)1:39:59+50:3517:55
84Tommy WåhlinH70 (565)1:04:12+29:0616:43
85Kristoffer KlarinH14 (1006)42:43+15:3910:23
87Anna HallD45 Kort-2 (623)1:00:51+28:2816:21
87Thomas AnderssonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:14:04+35:4914:33
89Erik PalmH12 (891)32:51+14:1910:08
90Joakim AhlströmH50-1 (675)1:05:48+26:0411:16
90Nova SahlénD12 (801)35:13+12:1110:58
92Kasper WestmanH21 Lång-1 (772)1:44:26+29:039:38
92Amanda HallD15 (881)56:47+21:3512:40
94Annika DavidssonEtappstart-Svår 3,5 (790)1:03:10+31:5317:26
95Camilla ÄlvegranD50 Kort (780)1:00:27+25:5617:10
97Stella ÄlvegranD12 (801)36:08+13:0611:15
100Pontus LindgrenH18 (832)1:25:04+30:0414:17
101Inger GunnarssonD50 (891)56:16+23:2313:12
102Anders ÖsterlundH21 Lång-1 (772)1:48:01+32:389:57
107Sixten TörnqvistH18 (832)1:26:51+31:5114:35
108Erik SandqvistEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)2:15:29+1:39:0933:07
109Mikael DavidssonH50-1 (675)1:12:47+33:0312:27
111Jan ViklundH50-1 (675)1:13:35+33:5112:35
111Lucas AhlströmH15 (905)1:12:31+34:0613:15
112Noa SjöstrandH18 (832)1:27:17+32:1714:40
113Lovisa BjörnbergD11 (638)1:00:48+39:3018:49
113Niclas AhlströmH50 Kort-2 (653)1:08:18+34:2715:29
113Frida HerbstD10 (904)32:15+16:2513:00
113Lill NallgårdD45 Kort-2 (623)1:15:56+43:3320:24
115Per SundströmH55 (886)1:03:15+26:4911:53
118Ludvig JuhlinH10 (928)29:42+14:3711:44
122Leopold OlofssonH10 (928)30:44+15:3912:08
123Kajsa HallD13 (805)1:12:01+39:3517:49
131Roger CarlssonH50-1 (675)1:42:49+1:03:0517:36
132Mats-Åke IsakssonH35 Kort (762)1:32:28+47:5215:43
138Markus ÖsterlundH18 (832)1:44:32+49:3217:34
139Angelina ÄlvegranD14 (949)1:04:36+30:0715:38
141Martin SandqvistH16 (942)1:11:48+34:1012:49
142Gunilla HamreforsEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:50:06+1:19:3733:52
142Ida LarssonD16 (772)1:19:56+44:3517:13
148Hampus WestmanH21 Lång-1 (772)2:37:15+1:21:5214:30
152Vilma ThulinD12 (801)1:00:58+37:5618:59
158Marie KlarinD40 Kort (957)1:01:41+30:0216:21
162Per WadmanH55 (886)1:24:36+48:1015:54
164Kristina LindgrenD15 (881)1:28:06+52:5419:39
166Hugo FriskH16 (942)1:23:16+45:3814:52
167Felicia SahlénD15 (881)1:34:12+59:0021:01
179Emil AhlströmH16 (942)1:39:21+1:01:4317:44
Klara JuhlinInskolning (742)16:478:18
Karin SandqvistEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Alexander ThulinH10 (928)ej godkänd
Elisabeth WestmanLätt 10,0 (224)ej godkänd
Teodor ÄlvegranH16 (942)ej godkänd
Hanna ThulinD14 (949)ej godkänd
Vega SigurdsonU1 (982)ej godkänd
Birgitta IsakssonD35 Kort (503)ej start
Lukas IsakssonInskolning (742)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser