Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Korsnäs IF OK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Peter EdmanH50 Motion (338)46:1610:04
7Sven OlssonH45 Kort-2 (775)34:11+2:397:21
7Carl-Åke FredrikssonH70 Motion (175)57:51+10:2816:01
10Daniel DruggeEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:07:15+17:5411:14
11Ulf HenrikssonH60 Kort (605)41:08+5:1910:29
13Irma FredrikssonD70 Motion (153)1:15:25+24:2325:23
15Heléna KruskopfMedelsvår 4,0 (450)58:39+18:2714:20
16Magnus FredrikssonH50 Kort-1 (664)41:25+5:579:06
18Therese BergqvistD40 (369)49:28+10:249:39
22Tilda GolsäterD16 (772)45:56+10:359:53
24Joel GolsäterH14 (1006)34:01+6:578:16
25Charlotta WallinEtappstart-Svår 2,5 (301)38:48+22:5515:23
27Moa BergqvistD13 (805)40:21+7:559:59
27Kerstin ÅbergEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:56:09+1:04:3415:21
33Elsa GolsäterD11 (638)32:12+10:549:58
33Eva FredrikssonD50 Motion (443)59:01+17:5416:51
35Lina FredrikssonD21 Kort-1 (712)51:02+18:2711:11
37Bo WallinH55 Motion (216)1:38:50+44:4423:02
42Krister GolsäterEtappstart-Svår 3,5 (790)47:01+15:4412:59
51Kristina GolsäterEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:10:47+34:2717:18
55Erik ÅbergEtappstart-Svår 7,5 (412)2:23:40+1:31:1118:32
59Jenny DruggeD40 Motion (515)1:19:54+27:4018:37
79Mats JönssonH55 Kort (868)49:13+15:1711:56
85Maja BergqvistD15 (881)55:16+20:0412:20
98Mira NordinD13 (805)59:41+27:1514:46
98Ewa EdmanD50 Kort (780)1:00:45+26:1417:15
103Jesper NordinH45 Kort-2 (775)53:47+22:1511:33
104Thea NordinD15 (881)1:00:16+25:0413:27
115Pia NordinEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:09:05+38:3621:15
135Agnes WallinD14 (949)1:03:29+29:0015:22
149Johan KruskopfH45 Kort-2 (775)1:20:49+49:1717:22
Lotta JungåkerEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd
Ulf FredrikssonH45 Kort-2 (775)ej start
Malin HillEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser