Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Täby OK

115 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ann-Charlotte SpangenbergD20 (430)54:26+5:029:45Ladda ner rutt i gpx-format
4Lars GrankvistH65 (557)41:13+3:439:15
4Erik NederheimH12 (891)20:14+1:426:14
4Otto BalckH15 (905)42:50+4:257:49
4Fredrika NordquistD14 (949)35:14+0:458:31
7Ulla WesterlundD60 Kort (384)40:52+6:4413:23
7Noah JaremalmU1 (982)16:58+1:587:20
8Peter NordströmH55 (886)44:11+7:458:18
8Emelie RökenD14 Kort (229)31:29+5:279:52
8My RönnolsD60 (303)37:31+3:4210:44
9Oliver EricssonH16 Kort (201)49:45+12:0411:59
10Eric JaremalmH40 Kort-1 (560)44:45+8:188:20
10Irma LidbergMedelsvår 2,5 (191)37:06+7:3416:47
11Åsa SjölanderD40 Motion (515)59:43+7:2913:55
11Kristina NordströmD55 (518)40:01+7:0810:12
12Robin LjungdellMedelsvår 4,0 (450)57:14+17:0213:59
12Mats AjlingH50 Kort-1 (664)40:50+5:228:58
14Joakim HelgarsH40 Kort-1 (560)45:57+9:308:33
15Henrik SjölanderMedelsvår 3,3 (500)46:29+15:1513:23
17Anna Söderberg AmlertMedelsvår 6,0 (126)1:24:44+33:2914:10
19Filip SjölanderH10 (928)18:22+3:177:15
20Irma HelgarsEtappstart-U1 (397)24:21+7:5710:32
20Mats HerbertEtappstart-Svår 3,5 (790)42:47+11:3011:49
20Willy LjungdellH70 (565)42:26+7:2011:03
23Emma HagrotD20 Elit (516)1:13:43+9:1710:00
23Helena FalkD45 Motion (572)1:09:25+14:5916:10
24Mikael AmlertSvår 7,5 (159)2:16:57+1:23:1017:40
24Johan HofstedtH45-2 (579)1:02:04+18:0310:11
25Ella LindqvistD11 (638)30:17+8:599:22
26Anna HerbertD20 (430)1:10:29+21:0512:37
27Ida HofstedtD16 (772)47:59+12:3810:20
30Hugo SjölanderH13 (879)39:01+7:069:25
30Alma EmbretsenD16 Kort (228)1:31:37+54:2721:30
30Josefine AnderssonD18 (646)1:03:12+12:1512:09
32Göran AnderssonH75 Kort (235)56:42+25:1319:53
32Johan LindqvistH45-2 (579)1:04:16+20:1510:33
33Alice RökenD12 (801)28:27+5:258:51
34Ellen SkunckeEtappstart-Svår 2,5 (301)45:44+29:5118:08
34Niclas RökenSvår 5,0 (281)1:12:16+26:1814:11
34Mats EkmanH50-1 (675)50:46+11:028:41
35Carolina JonsellD20 (430)1:13:06+23:4213:06
35Anna HolmströmEtappstart-Svår 3,5 (790)46:07+14:5012:44
36Eva HagrotD55 Motion (257)1:30:18+45:5625:48
37Teodor LidbergMedelsvår 4,0 (450)1:14:43+34:3118:16
37Mårten LarssonH60 Kort (605)47:05+11:1612:00
38Martin TrossingH40 Kort-1 (560)56:45+20:1810:34
38Per SchölinH50 Kort-1 (664)45:54+10:2610:05
38Astrid EmbretsenD14 Kort (229)52:18+26:1616:23
39Meja HelgarsEtappstart-U1 (397)31:05+14:4113:27
40Mats WallinH50 Motion (338)1:16:26+30:1016:39
43Matilda SkunckeD20 (430)1:15:43+26:1913:34
43Emelie HolmströmD11 (638)34:15+12:5710:36
43Gustav WallinH17-20 Kort (251)1:30:57+49:2916:37
44Anders EdquistH45 Kort-1 (782)41:17+9:089:00
45Petra LjungdellD40 Kort (957)40:06+8:2710:38
46Klara SkunckeD14 Kort (229)1:31:08+1:05:0628:34
46Ida RökenD10 (904)23:17+7:279:23
47Linnéa GranlundSvår 3,5 (319)1:06:55+39:5918:29
47Martin HerbertH21-1 (667)1:20:48+17:589:27
48Linda LönnebergD40 (369)1:03:43+24:3912:26
49Lars RönnolsH60 Kort (605)49:11+13:2212:32
49Oskar NederheimH50 Kort-1 (664)48:35+13:0710:40
49Anders HänströmH50 Motion (338)1:22:08+35:5217:53
51Anna TrossingMedelsvår 3,3 (500)57:48+26:3416:39
53Nicklas BergströmH50-1 (675)54:40+14:569:21
54Åsa SkunckeLätt 5,0 (310)1:42:15+1:01:4720:00
54Arto AlnehällH50 Motion (338)1:26:53+40:3718:55
55Anders NilssonH55 Kort (868)45:20+11:2411:00
61Filip LindqvistH14 (1006)39:26+12:229:35
64Simon TrossingH11 (707)34:13+13:0510:41
65Per GöthssonH40 Kort-1 (560)1:05:00+28:3312:06
65Noa HelgarsH13 (879)46:53+14:5811:19
67Ida HänströmD15 (881)51:40+16:2811:31
68Ella LjungdellU2 (1059)28:05+9:5210:55
68Fredrik HanssonH18 (832)1:16:10+21:1012:48
75Vidar PerssonH20 (549)1:23:11+32:3212:55
77Katarina AlnehällD50 Kort (780)56:47+22:1616:07
79Anna RökenD45 (800)54:10+19:1611:46
79Mikael NordquistH50 Kort-1 (664)55:41+20:1312:14
85Carl PerssonEtappstart-Svår 3,5 (790)1:00:35+29:1816:44
86Julia HolmströmD10 (904)28:19+12:2911:25
88Karin HofstedtD45 (800)55:39+20:4512:05
89Tanja LindqvistEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:19:40+58:2833:11
93Love LidbergH12 (891)33:22+14:5010:17
95Miki JaremalmD40 Motion (515)1:53:21+1:01:0726:25
96Elliott LjungdellH11 (707)42:49+21:4113:22
96Malin SundströmD45 Motion (572)1:43:44+49:1824:10
101Iréne PerssonEtappstart-Svår 3,5 (790)1:06:33+35:1618:23
102Arne LindqvistH70 (565)1:14:10+39:0419:18
103Magnus EmbretsenH50 Kort-1 (664)1:02:31+27:0313:44
104Lars-Olof LarssonH60 Kort (605)1:10:00+34:1117:51
105Anton HänströmH18 Elit (589)1:22:58+31:1911:44
108Robert JohanssonH21 Lång-1 (772)1:49:12+33:4910:04
110Mats JavehedH55 (886)1:01:50+25:2411:37
114Annica HänströmD50 Kort (780)1:05:11+30:4018:31
120Berit EkmanD50 Kort (780)1:06:36+32:0518:55
121Gustaf HofstedtH14 (1006)51:19+24:1512:29
125Hugo JaremalmH12 (891)39:07+20:3512:04
126David WesterlundH21 Kort-2 (703)1:46:42+1:04:5616:20
132Björn AnderssonH50-1 (675)1:56:50+1:17:0620:00
136Carina NilssonD50 (891)1:04:57+32:0415:14
137Rebecca SchölinU2 (1059)35:38+17:2513:51
137Elias LjungdellH13 (879)1:05:08+33:1315:43
145Marcus EkmanH15 (905)1:30:15+51:5016:29
150Rebecka JavehedD12 (801)59:19+36:1718:28
152Max LindqvistH10 (928)42:37+27:3216:50
167Göran HanssonH55 Kort (868)1:20:05+46:0919:26
201Erik SjölanderU2 (1059)51:41+33:2820:06
205Elin JavehedU2 (1059)55:17+37:0421:30
207Lovisa NederheimU2 (1059)59:37+41:2423:11
Axel SchölinH13 (879)ej godkänd
Malin HanssonD16 (772)ej godkänd
Elias TrossingH10 (928)ej godkänd
Elias JavehedH14 Kort (256)ej godkänd
Matilda EkmanD13 (805)ej godkänd
Axel MålargårdH16 (942)ej start
Philip ForngrenH16 (942)ej start
Helena BachmanD60 Kort (384)ej start
Ann-Beth JonssonSvår 3,5 (319)ej start
Karin HanssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser