Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Selånger SOK

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Maja-Lisa BergströmD85 (10)36:0416:51
2Mats AnderssonH65 Kort (549)35:38+1:519:55
4Lars-Peter JohnssonH65 Kort (549)39:26+5:3910:59
6Sten-Åke VedinH65 Kort (549)40:15+6:2811:12
15Sven-Erik SundinH65 Kort (549)43:10+9:2312:01
15Laila NäslundD75 (127)46:59+18:3918:52
21Lena WidellD55 Motion (257)1:11:22+27:0020:23
25Magnus SellstedtEtappstart-Svår 7,5 (412)1:29:52+37:2311:35
25Inga-Lill AnderssonD60 Kort (384)47:49+13:4115:40
28Kajsa LindqvistD17-20 Kort (291)1:24:20+31:1218:20
32Elsa LampinenD16 Kort (228)1:33:52+56:4222:02
36Olle NäslundH70 Motion (175)2:27:26+1:40:0340:50
40Lina PonténD17-20 Kort (291)1:39:56+46:4821:43
41Ann-Kristin VedinD60 Kort (384)54:14+20:0617:46
42Mårten LampinenH50 Motion (338)1:17:34+31:1816:53
43Björn LindEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:07:28+31:0816:29
45Petra LindEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:07:36+31:1616:31
49Fredrik PonténH50 Kort-2 (653)48:07+14:1610:54
54Peter ErngrundEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:11:47+35:2717:33
56Nicklas LindqvistH45 Motion (397)1:19:52+34:2817:24
60Åsa PonténD50 Motion (443)1:19:30+38:2322:42
94Sofia LindénD45 Kort-2 (623)1:03:03+30:4016:56
97Marita LindqvistD40 Motion (515)1:57:20+1:05:0627:21
99Yvonne SellstedtEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:38:02+1:01:4223:58
121Carl ErngrundEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:10:54+40:2521:48
125Johan LindénH14 (1006)51:30+24:2612:31
126Ellen LindqvistU1 (982)28:36+13:3612:22
145Kerstin SunnerheimEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)2:00:51+1:30:2237:11
155Alice LindqvistD13 (805)1:59:52+1:27:2629:40
Anders SundbergH65 Kort (549)ej start
Ann-Christine LampinenD50 Motion (443)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser