Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IFK Mora OK

79 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Axel JutterströmEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)49:218:15
2Thea Sjösten AnderssonD17-20 Kort (291)58:56+5:4812:48
2Maria GustafssonMedelsvår 2,5 (191)30:04+0:3213:36
2Gabriel HöjlindEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)52:49+3:288:49
2Per JutterströmMedelsvår 6,0 (126)1:00:03+8:4810:02
3Kristin Löfgren JohansenD21 Elit (369)1:21:01+0:108:10
5Conny ErikssonMedelsvår 2,5 (191)32:58+3:2614:55
5Simon HodlerH21 Kort-2 (703)45:38+3:526:59
6Josefin SandbergLätt 5,0 (310)53:33+13:0510:28
8Gustaf BerglundH20 (549)57:02+6:238:51
9Katarina GezeliusD40 Motion (515)58:43+6:2913:41
12Annika JohanssonD70 Motion (153)1:13:19+22:1724:41
13Björn WrahmeH40 Kort-2 (554)43:49+6:248:17
15Moa Sjösten AnderssonD17-20 Kort (291)1:09:10+16:0215:02
16Isabel SalénD21-1 (456)1:14:36+14:3511:09
18Agnes ElfvingEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)54:55+18:3513:25
20Lena Karlsson HolmerD45 (800)42:53+7:599:19
20Peter FredricsonH40 (616)1:01:20+12:278:54
21Linus RappH21 Lång-1 (772)1:24:13+8:507:46
21Sofie Karlsson HolmerD13 (805)39:45+7:199:50
24Ola SvahnH21 Lång-1 (772)1:24:56+9:337:50
24Siv BrodinMedelsvår 2,5 (191)50:36+21:0422:53
25Nils JohanssonH70 Motion (175)1:20:32+33:0922:18
26Annika BjörklundD50 Motion (443)57:38+16:3116:28
29Katarina SvahnD21 Lång (218)1:47:57+36:2813:24
30Örjan SvahnH65 (557)49:50+12:2011:11
32Hanna ErikssonD21 Lång (218)1:51:46+40:1713:53
32Gustav BjörklundH18 (832)1:07:33+12:3311:21
33Erik ErikssonH55 Kort (868)42:26+8:3010:17
35Ida DahlEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:37:04+47:4316:13
36Anders SandbergH35 Kort (762)58:45+14:099:59
37Bengt AnderssonH50 Kort-1 (664)45:49+10:2110:04
41Martin GranbergH20 (549)1:08:50+18:1110:41
41Zandra BuudLätt 5,0 (310)1:20:47+40:1915:48
41Isac WadmanLätt 2,5 (253)56:59+34:1523:44
43Elin GezeliusD12 (801)29:04+6:029:03
43Mia Sjösten AnderssonD45 Motion (572)1:18:44+24:1818:21
43Anna WadmanLätt 2,5 (253)57:06+34:2223:47
45Emelie BrudinD18 (646)1:07:33+16:3612:59
45Kristian DahlströmH21-1 (667)1:20:05+17:159:22
45Sara WadmanD21-1 (456)1:30:39+30:3813:33
45Cecilia JohnssonD45 Kort-1 (620)51:17+15:0713:53
46Albin GezeliusH15 (905)54:45+16:2010:00
46Lars-Gunnar BjörklundH50 Motion (338)1:19:06+32:5017:13
46Siv SvahnD55 Kort (497)49:44+15:4615:20
47Jonas BuudH40 (616)1:14:17+25:2410:47
53Nicola MüllerH20 Elit (583)1:14:57+17:598:28
54Simon Karlsson HolmerH15 (905)57:17+18:5210:28
55Johanka ŠimkováD21 Elit (369)1:45:05+24:1410:35
57Sofia BerglundD20 (430)1:24:27+35:0315:08
60Linnea NordkvistEtappstart-Svår 3,5 (790)53:06+21:4914:40
64Stefan AhronH50 Motion (338)1:38:57+52:4121:33
70Per FrostEtappstart-Svår 5,0 (791)1:08:07+29:5213:22
71Karl-Erik AnderssonH65 Kort (549)58:25+24:3816:16Ladda ner rutt i gpx-format
72Carl MagnussonH21 Kort-2 (703)1:09:56+28:1010:42
77Peter HermanssonH45 Kort-2 (775)48:45+17:1310:29
78Ulf K RaskH50 Kort-1 (664)55:16+19:4812:08
81Annelie HermanssonD45 Kort-1 (620)59:16+23:0616:03
82Anders ClaessonH70 (565)1:03:54+28:4816:38
84Alfred DanielssonH12 (891)32:00+13:289:52
90John DanielssonU2 (1059)30:27+12:1411:50
90Daniel DuhlboH21 Lång-1 (772)1:43:53+28:309:35
98Elsa HermanssonD15 (881)58:50+23:3813:07
98Stefan AnderssonH50 Kort-1 (664)1:00:50+25:2213:22
99Erik WadmanH55 Kort (868)52:50+18:5412:49
99Dante MeijerU2 (1059)31:19+13:0612:11
101Maria DanielssonD40 Motion (515)2:02:40+1:10:2628:35
120Solveig Hedlund ErikssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:44:03+1:15:5229:59
122Frida BrudinD10 (904)33:18+17:2813:25
124Linnea HermanssonD12 (801)43:06+20:0413:25
127Sixten BuudU2 (1059)34:22+16:0913:22
127Henrik GöthbergH55 Kort (868)1:00:34+26:3814:42
146Rasmus GöthbergH21 Lång-1 (772)2:27:45+1:12:2213:37
149Berit GummusD50 (891)1:08:44+35:5116:08
159Julia MeijerD14 (949)1:15:43+41:1418:20
170Jakob BrudinU1 (982)38:09+23:0916:30
173Elvira BuudD10 (904)52:15+36:2521:04
Lova SandbergInskolning (742)31:2115:31
John HermanssonMedelsvår 2,5 (191)ej godkänd
Thobias BrodinH16 (942)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser