Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Järla Orientering

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Peter HemmyrH40 Kort-1 (560)36:276:47
1Elin Hemmyr SkantzeD21 Kort-1 (712)32:357:08
1Olle BoströmH21 Kort-2 (703)41:466:23
2Stina HaraldssonD21 Kort-1 (712)37:38+5:038:15
3Victor SadaranganiH18 (832)57:10+2:109:36
7Mattias MillingerH21-2 (626)1:08:32+7:588:01
8Harri AndréeH35 (400)59:23+8:107:51
8Anton NilssonH21-2 (626)1:08:56+8:228:04
11Claes AlmH55 Motion (216)1:04:06+10:0014:56
12Rolf KarlssonH60 Kort (605)41:13+5:2410:30
13Carina LidforssD60 Motion (226)1:04:55+17:5017:58
14Per RuthströmMedelsvår 6,0 (126)1:22:15+31:0013:45
19Erik BerzellH21-2 (626)1:14:17+13:438:41
20Simon FriskH18 Elit (589)57:36+5:578:08
25Anna BrandhorstD50 Motion (443)57:11+16:0416:20
26Jens RönnolsH21 Elit (378)1:27:54+14:557:18
29Wilma AlmD16 Kort (228)1:27:23+50:1320:30
33Stella JakobssonEtappstart-U2 (376)36:58+15:3714:23
33Jerker RuthströmU2 (1059)23:59+5:469:19
36Erik MattssonH21 Kort-2 (703)1:00:50+19:049:18
38Martin SahlinH21 Motion (248)1:37:12+44:3116:15
41Ludvig HagwallH12 (891)26:05+7:338:03
42My HeinrupD35 (231)1:35:45+42:5715:52
43Oscar BjörckH21 Lång-1 (772)1:28:31+13:088:09
48Anna Dahlgren RosenD21 Elit (369)1:40:26+19:3510:07
48Daniel PerssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)50:09+19:4015:25
51Gustaf EricsonH50 Kort-1 (664)48:43+13:1510:42
55Linda RuthströmD40 (369)1:07:08+28:0413:06
59Dan AnderssonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:06:45+28:3013:06
60Kristin AndréeD35 Kort (503)56:45+23:2414:22
60Olof HagwallH10 (928)21:55+6:508:39
70Fredrik BrandhorstH55 Kort (868)47:33+13:3711:32
71Per SannemalmEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:19:54+43:3419:32
71Ida AnderssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)55:03+24:3416:56
76Henrik HagwallH55 Kort (868)48:40+14:4411:48
79Teodor EricsonEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:02:59+41:4726:14
81Jennifer EricsonEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:04:07+42:5526:42
87Magnus EricsonH20 (549)1:37:15+46:3615:06
91Anders PlattH21 Kort-2 (703)1:16:29+34:4311:42
92Christina BergströmEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)59:15+28:4618:13
93Melker HagwallU1 (982)25:06+10:0610:51
95Karin NilssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:00:28+32:1717:25
96Stefan SundellEtappstart-Svår 3,5 (790)1:03:56+32:3917:39
111Tyra AlmD18 (646)1:30:39+39:4217:25
121Jenny SöderbergD45 Kort-2 (623)1:36:18+1:03:5525:53
124Emil WippH21 Kort-2 (703)1:44:10+1:02:2415:57
158Alice RuthströmU1 (982)35:04+20:0415:10
162Eva HagwallD40 Kort (957)1:03:50+32:1116:55
176Peter WippH55 Kort (868)1:33:05+59:0922:35
Tilda HemmyrInskolning (742)25:1612:30
Love HeinrupInskolning (742)36:2518:01
Elliot HemmyrInskolning (742)ej godkänd
Elsa JanssonD21 Kort-1 (712)ej start
Anita HagelbeckD70 Motion (153)ej start
Christina LinderLätt 3,5 (495)ej start
Tove KarlssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser