Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Roxen

76 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Sören Nilsson PåledalH45-1 (587)50:53+5:018:17
5Moa HjortSvår 2,5 (128)26:49+3:2910:38
5Anna-Stina PåledalD40 Kort (957)34:20+2:419:06
5Sofia GustafssonD50 Kort (780)38:29+3:5810:55
5Mikael LangerH50 Kort-2 (653)36:19+2:288:14
6Hugo DalhammerH20 (549)56:51+6:128:49
12Joel KarnehedEtappstart-Svår 7,5 (412)1:15:16+22:479:42
12Christer SandhH70 (565)40:55+5:4910:39
13Erik SandhH35 (400)1:00:55+9:428:03
13Emma HelmerssonD21-2 (487)1:14:14+18:2710:57
14Sigrid FröbergLätt 3,5 (495)39:38+9:1711:25
16Inger EkmanD65 Motion (190)1:05:25+23:4022:01
16Amanda ThellsénD21-2 (487)1:15:20+19:3311:07
17Roland AlsénH70 Kort (587)37:21+6:4611:44
17Inger GustafssonD75 (127)48:41+20:2119:33
19Emma PetterssonD20 Elit (516)1:12:28+8:029:49
19Jenny SandhD35 (231)1:06:58+14:1011:06
19Kent StrömbergH17-20 Kort (251)1:06:29+25:0112:09
20Bengt SchmelingH55 Motion (216)1:10:24+16:1816:24
20Fanny AsketunD21-2 (487)1:15:47+20:0011:11
21Jonas AnderssonH20 Elit (583)1:08:54+11:567:47
22Per-Ove EkmanH60 Motion (149)1:26:53+34:3922:03
22Anders DalhammerH50-2 (701)47:09+7:388:13
25Tove PetterssonD18 Elit (582)1:07:50+15:1111:05
25Susanne PetterssonD45 Kort-2 (623)43:47+11:2411:46
25Louise DalhammerD55 Motion (257)1:17:16+32:5422:04
26Pernilla HörwingD50 Kort (780)43:22+8:5112:19
26Annika AsketunD45 (800)44:12+9:189:36
26Anders LillieströmH50-2 (701)47:38+8:078:18
29Jan AsketunH50 Kort-2 (653)43:36+9:459:53
30Erik HanssonH55 Motion (216)1:20:22+26:1618:44
31Heli VibergMedelsvår 2,5 (191)59:36+30:0426:58
31Henrik PetterssonH50-2 (701)48:59+9:288:32
32Maria LillieströmD45 Kort-2 (623)45:14+12:5112:09
34Alice MarmelidD16 (772)48:58+13:3710:33
37Björn EkmanEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:05:51+29:3116:06
37Nils NedforsH21 Kort-1 (738)1:05:45+20:2510:05
42Richard PaakkonenLätt 10,0 (224)1:57:13+1:03:0515:30
42Jacob PåledalH13 (879)41:42+9:4710:04
43Henrik MarmelidH45-1 (587)1:05:44+19:5210:42
44Barbro ÖstlundD65 Kort (322)55:33+22:4419:29
47Linnea HanssonD18 (646)1:07:45+16:4813:01
48Helena HolmD50 Kort (780)49:03+14:3213:56
49Albin LillieströmH21 Elit (378)1:33:36+20:377:46
49Agnes WesterbergD21-2 (487)1:28:29+32:4213:04
50Hugo LillieströmH20 Elit (583)1:13:35+16:378:18
58Tilda MarmelidD20 (430)1:24:45+35:2115:11
59Tobias KonradssonH21 Kort-1 (738)1:12:25+27:0511:07
59Olivia FröbergD18 (646)1:10:52+19:5513:37
64Victoria AsketunD20 (430)1:27:07+37:4315:36
70Birgitta Angenfelt HanssonLätt 3,5 (495)1:08:45+38:2419:48
73Örjan SandellH45 Kort-2 (775)48:25+16:5310:24
73Ida HjortD14 (949)49:13+14:4411:55
73Jonas OlssonH50-2 (701)1:00:02+20:3110:28
75Mille LangerH11 (707)36:40+15:3211:27
77Barbro FrelinD60 Kort (384)1:47:08+1:13:0035:07
79Joakim WalterssonH40 Kort-1 (560)1:09:43+33:1612:58
83Bengt ÖstlundH65 Kort (549)1:05:19+31:3218:11
83Mindra LangerD13 (805)54:22+21:5613:27
88Malin MarmelidD45 Kort-2 (623)1:01:02+28:3916:24
89Maria LangerD45 Kort-2 (623)1:01:04+28:4116:24
97Anniken GustafssonD21 Kort-1 (712)1:07:04+34:2914:42
98Charlotte NedforsD21 Kort-1 (712)1:07:16+34:4114:45
109Anna-Karin EkmanEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:05:23+34:5420:07
113Göran SvenssonH60 (560)1:22:03+45:3617:12
117Olle HanssonH21 Kort-1 (738)1:48:20+1:03:0016:38
119Kerstin BobergEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:10:17+39:4821:37
130Jörgen HjortH45 Kort-2 (775)1:08:44+37:1214:46
137Rasmus PåledalH14 (1006)54:40+27:3613:18
143Roger SandellH35 Kort (762)1:48:20+1:03:4418:25
144Anna FröbergD50 Kort (780)1:23:09+48:3823:37
155Adrian SandellH12 (891)51:22+32:5015:51
155Rasmus VibergH13 (879)1:15:09+43:1418:09
158Fanny WalterssonD13 (805)2:25:36+1:53:1036:02
168Marie WalterssonD40 Kort (957)1:05:18+33:3917:19
169Edvin WalterssonH15 (905)1:56:39+1:18:1421:19
Elvin SandellInskolning (742)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser