Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Attunda OK

101 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lars Håkan SandvikH50-1 (675)39:446:48
1Marcus SteneboH14 (1006)27:046:35
3Ola LagerströmEtappstart-Lätt 10,0 (158)56:35+5:007:29
5Mia LagerströmEtappstart-U1 (397)17:46+1:227:41
5Fredrik SoneH50-1 (675)44:02+4:187:32
6Anders NilssonH45 Motion (397)50:32+5:0811:00
10Kristina Nygren FriskD70 Kort (233)36:51+9:5015:48
12Björn-Ove PetterssonH60 (560)40:43+4:168:32
14Sofia IversD16 (772)43:43+8:229:25
15PER KnutasH50 Motion (338)59:53+13:3713:02
16Gustav WirénH16 (942)43:29+5:517:45
17Svante SandvikH12 (891)22:45+4:137:01
20Laura D'angeloD21 Kort-1 (712)46:58+14:2310:17
23Karl-Gunnar KarnebäckH60 Kort (605)43:31+7:4211:06
24Johannes KnutasH21 Kort-1 (738)1:00:49+15:299:20
24Greta SandvikD10 (904)20:44+4:548:21
26Anders HallménH65 (557)49:36+12:0611:08
27Anna StrandD45 (800)44:47+9:539:44
30Ulrik IversH45-2 (579)1:03:04+19:0310:21
30Tomas HenrikssonH40 (616)1:05:30+16:379:31
31Viktor SoneH14 (1006)34:34+7:308:24
32Göran FriskH70 Kort (587)40:50+10:1512:50
33Ulla KarnebäckD65 Motion (190)1:30:08+48:2330:20
35Maria von SchmalenséeD45 (800)46:37+11:4310:08
36Anders BrunanderLätt 10,0 (224)1:36:30+42:2212:45
36Anna Lindskoog PetterssonD55 Kort (497)46:19+12:2114:17
38Wiktor EngesLätt 2,5 (253)55:21+32:3723:03
40Margaretha HallménD65 (235)1:05:10+30:4019:52
43Ann-Kristin LindahlD60 Motion (226)1:45:59+58:5429:21
45Monica RoosD50 Kort (780)48:19+13:4813:43
45Fredrik SteneboH50-1 (675)52:13+12:298:56
46Daniel RoosH21 Elit (378)1:33:09+20:107:44
46Esbjörn Eriksson LångströmH55 (886)51:18+14:529:38
49Erica BlythD35 Kort (503)51:40+18:1913:04
52Andrew BlythH45 Motion (397)1:16:04+30:4016:34
52Thomas PetterssonH21-2 (626)1:28:26+27:5210:21
54Simon MarteliusH21-2 (626)1:28:34+28:0010:22
54Maria GelinderD55 Kort (497)51:21+17:2315:50
55Göran LarboH70 (565)53:55+18:4914:02
55Axel WrådheH21 Lång-1 (772)1:32:31+17:088:32
59Anders CarlheimH40 (616)1:20:10+31:1711:39
60Karl EngesH21 Lång-1 (772)1:34:01+18:388:40
61Stefan RedtzerH50 Kort-1 (664)51:53+16:2511:24
62Elis IversH14 (1006)39:28+12:249:36
63Johan PerssonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:07:31+29:1613:15
64Roger LindénH45-2 (579)1:21:46+37:4513:25
64Björn CarlheimH40 (616)1:23:17+34:2412:06
65Sara StrömqvistD11 (638)40:36+19:1812:34
65Lena NilssonD45 (800)51:07+16:1311:06
67Elisabeth LångströmD50 Motion (443)1:23:09+42:0223:45
67Samuel LindénH16 (942)54:43+17:059:46
67Oskar EngesH20 (549)1:19:43+29:0412:22
70Malin StrömqvistD13 (805)50:49+18:2312:34
73Oskar DanielsH21 Elit (378)1:45:03+32:048:43
76Nina IversD45 (800)53:37+18:4311:39
78Sofie RedtzerD21 Kort-1 (712)58:25+25:5012:48
79Vilma NilssonD13 (805)53:15+20:4913:10
79Linda StrömqvistD11 (638)43:35+22:1713:29
82Magnus ForshällenH60 (560)58:06+21:3912:10
83Anette BrunanderD50 Kort (780)57:40+23:0916:22
83Leif NordinH70 (565)1:04:03+28:5716:40
84Pernilla Knutas LundbladD50 Motion (443)1:42:23+1:01:1629:15
84Marie ForshällenD50 Kort (780)57:47+23:1616:24
84Lovisa NilssonD16 (772)56:34+21:1312:11
87Madelene BarbozaD45 (800)55:20+20:2612:01
92Emily BlythD10 (904)29:18+13:2811:48
94Erik DanielsH50 Kort-2 (653)59:40+25:4913:31
94Karin SteneboD50 (891)55:01+22:0812:54
98Lars GerhardssonH55 (886)59:35+23:0911:11
101Lisa TörnqvistD45 Kort-2 (623)1:08:26+36:0318:23
102Johan SandbergH40 Kort-1 (560)1:30:02+53:3516:45
107Anton DanielsH21 Kort-2 (703)1:25:41+43:5513:07
109Emil RoosH20 (549)2:53:30+2:02:5126:56
110Lukas HenrikssonU2 (1059)32:22+14:0912:35
110Christopher WilestedtH20 Elit (583)1:47:06+50:0812:06
110Emil SoneH16 (942)1:03:11+25:3311:16
110Maria SandbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:23:04+54:5323:56
113Magnus StrömqvistH40 Kort-1 (560)1:51:19+1:14:5220:43
114Thomas NybergH55 (886)1:02:26+26:0011:44
114Veronica RedtzerD18 (646)1:33:03+42:0617:53
116Jakob RedtzerH21 Kort-2 (703)1:33:14+51:2814:16
118Fabian TörnqvistH12 (891)37:12+18:4011:28
121Mikael WirénH55 (886)1:04:36+28:1012:08
128Maja SandvikD16 (772)1:11:57+36:3615:30
135Tage RudsanderU2 (1059)35:28+17:1513:48
136Josefin KarlssonD21 Kort-1 (712)1:31:21+58:4620:01
140Fredrik JonssonH45 Kort-1 (782)1:06:29+34:2014:30
143Charlotte EngesD50 Kort (780)1:22:14+47:4323:21
145Åsa WilestedtD45 (800)1:19:13+44:1917:13
149Stefan MarteliusH55 (886)1:14:59+38:3314:05
154Marcus BarbozaH13 (879)1:14:03+42:0817:53
159Marianne DanielsD50 Kort (780)2:11:26+1:36:5537:20
160Oliver JonssonH10 (928)56:59+41:5422:31
161Kristina MarteliusD50 (891)1:14:09+41:1617:24
165Håkan RedtzerH55 (886)1:26:38+50:1216:17
171Elliot JonssonH12 (891)1:05:12+46:4020:07
180Jessica StrömqvistD40 Kort (957)1:09:57+38:1818:33
Alvin SandbergInskolning (742)22:3311:09
Joshua BlythInskolning (742)23:3911:42
Ted LagerströmH11 (707)ej godkänd
Martin GelinderH21-2 (626)ej godkänd
Johan PerssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start
Christian RedtzerH20 (549)ej start
Johan PerssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser