Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Skåneslättens OL

62 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Albin WeidenH15 (905)41:44+3:197:37
6Mats OlssonH65 Motion (161)1:02:48+11:4415:56
6Atle KulstadH10 (928)16:32+1:276:32
7Marianne CarlssonD75 Kort (76)55:41+14:1225:46
7Adrian EngströmLätt 5,0 (310)53:34+13:0610:28
9Angelica EngströmD21 Motion (309)1:01:33+7:5112:08
10Hans KulstadEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:18:18+26:4310:21
16Anders CarlssonH75 (316)48:16+19:2314:09
16Pernilla OlssonD21 Lång (218)1:33:27+21:5811:36
17Elin TiensuuD35 Motion (248)1:15:14+25:5317:32
17Kim KulstadEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:03:03+29:4512:20
22Britt Forsell PirozziD70 (186)48:28+13:5016:49
24Stefan PålssonH50-2 (701)47:28+7:578:17
25Aprilia CinthioD12 (801)27:08+4:068:27
30Linda SvenssonD21 Kort-1 (712)49:20+16:4510:49
37Christina SegerslättD55 (518)50:36+17:4312:54
40Magdalena NordinD50 Motion (443)1:02:49+21:4217:56
41Susanne OlssonD60 Motion (226)1:40:54+53:4927:57
41Roland NilssonH55 Motion (216)2:05:24+1:11:1829:13
42Kerstin JensenD45 Kort-1 (620)50:06+13:5613:34
44Erik Barr ZeilonH21 Lång-1 (772)1:29:15+13:528:14
44Lena OlssonD55 (518)52:37+19:4413:25
48Eva NelkingD45 Kort-1 (620)51:32+15:2213:57
48Lovisa WeidenD18 Elit (582)1:14:14+21:3512:07
54Daniel NilssonH21 Kort-1 (738)1:11:05+25:4510:55
57Lisa Jonsson NordinD20 Elit (516)1:27:28+23:0211:52
59Alva NystedtD15 (881)50:34+15:2211:17
59Malin WeidenD45 Kort-1 (620)53:29+17:1914:29
62Sven Erik ForsellH75 (316)1:34:42+1:05:4927:46
62Martin NelkingEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:15:12+38:5218:23
63Sten SegerslättH60 (560)53:34+17:0711:13
63Magnus ThuressonH45 Kort-2 (775)46:21+14:499:58
71Fredrik NystedtH45 Kort-2 (775)47:57+16:2510:18
75Johan JensenH45 Kort-2 (775)48:34+17:0210:26
77Vilda KulstadU2 (1059)29:07+10:5411:19
77Anders MöllerH45 Motion (397)1:56:59+1:11:3525:29
81Niclas TjernlundH21 Lång-1 (772)1:39:31+24:089:10
81Ebba JensenD18 Elit (582)1:21:33+28:5413:19
87Robert TiensuuH40 Kort-2 (554)1:07:34+30:0912:47
87Embla CinthioD16 (772)57:13+21:5212:19
89Philip PålssonH21-1 (667)1:37:40+34:5011:26
91Fredrik BerndtssonH21-1 (667)1:38:00+35:1011:28
95Roland ErikersH45 Kort-2 (775)52:33+21:0111:18
97Adam SegerslättH20 Elit (583)1:31:41+34:4310:21
103Isak PrellnerH20 Elit (583)1:35:21+38:2310:46
106Valter NelkingU2 (1059)32:11+13:5812:31
109Allie NelkingD11 (638)56:33+35:1517:30
109Engström MattiasH21-2 (626)1:57:45+57:1113:47
110Magnus CinthioH45 Kort-2 (775)55:08+23:3611:51
112Jan JohanssonH50 Kort-1 (664)1:05:12+29:4414:19
115Hannah TiensuuU1 (982)26:40+11:4011:32
117Henrik WeidenH45 Kort-2 (775)59:24+27:5212:46
123Joel KristianssonH21-1 (667)2:16:12+1:13:2215:56
126Adam JohanssonH14 (1006)51:33+24:2912:32
132Olof BarrH50-2 (701)1:23:58+44:2714:39
137Viggo JohanssonH16 (942)1:10:46+33:0812:38
137Anna PrellnerD45 (800)1:12:33+37:3915:46
174Karolina ErikersD40 Kort (957)1:07:56+36:1718:01
174Maria LenningD50 (891)1:26:59+54:0620:25
175Pontus ThuressonH16 (942)1:32:10+54:3216:27
192Linn ThuressonU2 (1059)46:13+28:0017:58
Erik TiensuuInskolning (742)19:549:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser