Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Nydalens SK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Teodor Mo HjelsethH15 (905)39:39+1:147:14
2Gjermund HaldenEtappstart-Svår 5,0 (791)40:08+1:537:53
3Oda ScheeleD16 (772)37:51+2:308:09
4Sindre RønningH21 Kort-2 (703)45:28+3:426:57
5Jostein AndersenH40 Kort-2 (554)41:22+3:577:50
5Maria JonssonD50 (891)36:44+3:518:37
6Elias JonssonH20 Elit (583)1:02:22+5:247:02
6Else Kari ScheeleD45 Kort-2 (623)35:30+3:079:32
7Even Angell-PetersenH45 Kort-1 (782)35:57+3:487:50
7Helene ScheeleD10 (904)18:55+3:057:37
8Kasper Bakken UlsethH15 (905)45:06+6:418:14
9Jørgen WulfsbergH20 (549)57:09+6:308:52
9Lisa NäsholmD35 Kort (503)37:34+4:139:30
10Sören JonssonH60 (560)40:07+3:408:24
10Kornelius Kriszat-LøvfaldH16 (942)41:26+3:487:23
10Maja Mo HjelsethD13 (805)36:30+4:049:02
12Maiken MoEtappstart-Svår 3,5 (790)39:06+7:4910:48
13Knut LandstadH45 Kort-1 (782)36:39+4:308:00
13Pål Tore SvendsenSvår 5,0 (281)58:18+12:2011:27
17Rune ScheeleH50-2 (701)46:29+6:588:06
17Isak JonssonH18 Elit (589)57:03+5:248:04
20Thine Wilkens JernbergLätt 3,5 (495)42:37+12:1612:16
24Siri UlvestadD21 Elit (369)1:32:06+11:159:17
28Sverre Turter SandvoldH21-1 (667)1:15:26+12:368:49
29Marie ScheeleD13 (805)41:39+9:1310:18
31Elise HafskjoldD45 Kort-2 (623)44:27+12:0411:56
32Jostein TandbergH20 (549)1:06:24+15:4510:18
42Elisabeth IngvaldsenD45 (800)47:33+12:3910:20
43Per Ola UlsethH50-2 (701)53:51+14:209:23
44Kari Schjølberg-HenriksenMedelsvår 3,3 (500)54:37+23:2315:44
50Sondre HafskjoldH10 (928)20:50+5:458:14
53Runar HafskjoldH45-2 (579)1:16:35+32:3412:34
58Anders VisterH21 Elit (378)1:36:02+23:037:58
60Anny ØenD40 Kort (957)41:38+9:5911:02
61Anne-Lene Bakken UlsethD45 (800)50:20+15:2610:56
65Tuva Wilkens JernbergU2 (1059)27:38+9:2510:45
74Rolf BergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:23:07+46:4720:19
89Espen JernbergH45 Kort-1 (782)50:56+18:4711:07
97Kyongsa RiH21 Kort-1 (738)1:30:04+44:4413:50
100Per SandbergH55 Kort (868)52:55+18:5912:50
104Otto Schjølberg-HenriksenH11 (707)45:04+23:5614:05
111Aurora Wilkens JernbergD14 (949)56:25+21:5613:39
120Rolf Andreas BergH15 (905)1:16:02+37:3713:54
124Mons Kr. LøvfaldH55 (886)1:06:10+29:4412:26
126Joakim Wilkens JernbergH16 (942)1:08:05+30:2712:09
151Eskil HafskjoldH12 (891)48:33+30:0114:59
166Anne DahlD50 (891)1:18:27+45:3418:24
Isak AndersenInskolning (742)37:2118:29
Sverre Øen LandstadInskolning (742)28:4514:13
Elias Azagra NæssH11 (707)ej start
Daniel Azagra NæssH15 (905)ej start
Beatriz AzagraD50 Motion (443)ej start
Kristian NæssH55 Motion (216)ej start
Ingrid WangensteenU1 (982)ej start
Astrid WangensteenSvår 3,5 (319)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser