Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IF Femman

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lucas FinskasH16 Kort (201)37:419:04
1Mathias GrönH55 Motion (216)54:0612:36
3Elin NylundD21 Motion (309)58:19+4:3711:30
9Christoffer BackmanEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:06:23+17:0211:06
10Bengt TunisH60 Kort (605)39:58+4:0910:11
11Eija BlomqvistD50 Kort (780)40:59+6:2811:38
11Berit TunisD60 Kort (384)41:31+7:2313:36
12Bodil FredD65 (235)45:08+10:3813:45
12Tomas LundqvistH55 Motion (216)1:05:19+11:1315:13
13Mikael BäckH55 Kort (868)38:17+4:219:17
19Jan TorrkullaH45-1 (587)57:04+11:129:17
20Pernilla TunisD21-1 (456)1:18:53+18:5211:47
21Susanna FinskasD40 (369)50:30+11:269:51
22Ida LindgrenD14 Kort (229)39:03+13:0112:14
22Oscar LindgrenH16 Kort (201)1:05:28+27:4715:46
26Ingemar NylundH55 Motion (216)1:14:50+20:4417:26
27Eero PalomäkiH60 Kort (605)44:21+8:3211:18
28Fredrik BackmanEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:29:04+39:4314:53
33Majgret EhrsD45 Kort-1 (620)48:08+11:5813:02
34Annika StrandbergD50 Kort (780)45:24+10:5312:53
39Annika LindgrenD45 Kort-1 (620)49:58+13:4813:32
47Alexandra EnlundD21 Elit (369)1:40:16+19:2510:06
56Julia HästöEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:32:52+42:3218:19
60Henna TorrkullaD15 (881)50:38+15:2611:18
62Tilde FinskasU2 (1059)27:16+9:0310:36
63Åsa BackmanEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:56:53+1:06:3323:03Ladda ner rutt i gpx-format
63Hilma HolmbackD18 (646)1:12:34+21:3713:57
66Matilda TorrkullaD18 Elit (582)1:18:07+25:2812:45
69Eero HakalaH50 Kort-2 (653)52:38+18:4711:56
69Päivi TorrkullaD45 Kort-1 (620)56:17+20:0715:15
72Hanna LindgrenD18 Elit (582)1:19:44+27:0513:01
75Elisabeth Wik-NylundD50 Kort (780)56:16+21:4515:59
81Henrik LindgrenH50 Kort-2 (653)54:55+21:0412:27
81Joakim HolmbackH45 Kort-2 (775)49:00+17:2810:32
91Ivar HäggmanH11 (707)40:46+19:3812:44
100Viljam GrahnH21 Lång-1 (772)1:47:25+32:029:54
106Lilly HästöEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:12:01+43:5020:45
107Torvald HaldinH70 (565)1:18:35+43:2920:27
112Iina HäggmanU1 (982)26:21+11:2111:24
113Wilmer HästöU2 (1059)32:41+14:2812:43
119Tina BergströmEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:28:04+59:5325:22
125Venla TorrkullaD12 (801)43:08+20:0613:26
129Alexander BackmanEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:17:20+46:5123:47
137Aaron HäggmanH15 (905)1:23:48+45:2315:19
163Isak FinskasH12 (891)56:31+37:5917:26
174Jesper BergströmH14 (1006)1:15:35+48:3118:23
Jakob EhrsH14 Kort (256)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser