Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Djerf

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Gunnar NymanH85 (91)43:42+11:3818:55
4Anders ElofssonH65 Motion (161)53:19+2:1513:31
4Marie PetterssonEtappstart-Svår 3,5 (790)32:18+1:018:55
4Ulf NordzellH60 Motion (149)54:45+2:3113:53
4Per JanssonH50-2 (701)40:12+0:417:00
6Per PetterssonH60 Motion (149)1:00:10+7:5615:16
6Christer PerssonH35 Motion (85)1:14:02+15:5912:22
8Edvard PelanderH11 (707)23:46+2:387:25
8Mats WelanderH60 (560)39:59+3:328:22
9Cecilia WinqvistEtappstart-Lätt 5,0 (384)51:37+18:1910:06
11Kjell ErikssonH70 (565)40:43+5:3710:36
12Emma LiliegrenEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)34:44+13:0015:42
17Joline PetriD12 Kort (128)27:12+8:0610:20
19Anders WahlströmH50 Motion (338)1:04:06+17:5013:57
20Annsofi WelanderD21 Motion (309)1:13:27+19:4514:29
20Henrik LindbladH45 Kort-1 (782)37:42+5:338:13
23Håkan PetterssonH21-2 (626)1:16:29+15:558:57
30Frida JohanssonD18 Elit (582)1:10:11+17:3211:28
32Anton HanssonH17-20 Kort (251)1:16:00+34:3213:53
45Anders PelanderH40 Kort-1 (560)58:59+22:3210:59
46Elin LindbladD18 Elit (582)1:13:44+21:0512:02
50Bo WinqvistEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:10:28+34:0817:13
50Rasmus PetterssonH16 (942)50:57+13:199:05
55Arvid JohanssonH13 (879)44:32+12:3710:45
56Elizabeth PetterssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:37:33+1:04:1519:05
58Alexander JanssonH15 (905)58:00+19:3510:36
58Viktoria LindbergD45 Kort-2 (623)51:35+19:1213:51
59Annika KärkkäinenEtappstart-Lätt 3,5 (710)50:21+22:1014:30
59Bo PetterssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)50:21+22:1014:30
62Stina LindbergD20 (430)1:25:54+36:3015:23
65Walter KellerH55 (886)55:12+18:4610:22
66Lucas Bodin-LiliegrenU2 (1059)27:56+9:4310:52
73Marie LindbladD45 Kort-2 (623)56:12+23:4915:06
79Mattias HanssonH15 (905)1:02:38+24:1311:27
81Eva Thorsell HanssonD50 Kort (780)57:27+22:5616:19
82Amanda JanssonD18 Elit (582)1:21:44+29:0513:21
83Lena WesterlundD40 Kort (957)45:37+13:5812:05
84Jonna LindbladD14 (949)51:58+17:2912:34
86Elin LindbergD21-2 (487)1:53:11+57:2416:43
89Jan HanssonH50-2 (701)1:04:13+24:4211:12
92Ylva JohanssonD16 (772)58:10+22:4912:32
94Linus Bodin-LiliegrenH10 (928)27:01+11:5610:40
98Björn SvenssonH50-2 (701)1:06:44+27:1311:38
112Anna JanssonD40 Kort (957)50:56+19:1713:30
117Johan PetriH45 Kort-1 (782)58:21+26:1212:44
124Axel LindbladH10 (928)30:57+15:5212:13
163Robin PerssonU2 (1059)38:52+20:3915:07
Emma WahlströmD15 (881)ej godkänd
Mats HaglundH65 (557)ej start
Ellen PelanderD14 (949)ej start
Lin PelanderU1 (982)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser