Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OLK Argus

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Cyrill FrickerH20 (549)57:15+6:368:53
20Rico HübscherH21-1 (667)1:13:33+10:438:36
22Noëmi CernyD21 Lång (218)1:38:14+26:4512:12
24Daniel HotzH50-1 (675)49:13+9:298:25
27Nicole JenniD21 Motion (309)1:16:12+22:3015:01
29Dominic SchacherH16 (942)46:34+8:568:18
35Roberto HiltyEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)47:09+25:2521:20
37Heini HabermacherH50 Motion (338)1:14:41+28:2516:16
55Didi LuescherH45-2 (579)1:17:27+33:2612:43
57Eva LuescherD45 (800)49:48+14:5410:49
58Eline GemperleD18 Elit (582)1:16:50+24:1112:33
60Marita HotzD21 Elit (369)1:50:15+29:2411:06
60Maja WildD60 (303)1:21:58+48:0923:29
61Simon OttH35 (400)1:27:01+35:4811:30
62Michelle HübscherD21 Motion (309)2:09:54+1:16:1225:37
62Samira HabermacherD13 (805)48:54+16:2812:06
63Sandrine MuellerD21 Elit (369)1:53:45+32:5411:28
68Lukas FreiH21-1 (667)1:27:55+25:0510:17
71Sophie GraberD20 Elit (516)1:33:48+29:2212:43
78Michael WildH21-1 (667)1:34:10+31:2011:01
83Katrin KruysseD50 Motion (443)1:42:20+1:01:1329:14
83Beat WildH60 (560)58:14+21:4712:12
85Oliver LienhardH21-1 (667)1:36:14+33:2411:16
86Joel HabermacherH16 (942)58:12+20:3410:23
86Sanna HotzD16 (772)57:06+21:4512:18
87Kati HotzD13 (805)56:27+24:0113:58
89Nadine HitzD21 Kort-1 (712)1:03:38+31:0313:57
91Manuela MauchleD21-2 (487)2:05:26+1:09:3918:31
91Mathias LuescherH55 Kort (868)50:29+16:3312:15
94Therese Hotz-BaumbergerD50 Kort (780)1:00:21+25:5017:08
94Nicole HitzD21-2 (487)2:16:42+1:20:5520:11
102Mikkel LuescherH12 (891)34:34+16:0210:40
114Jonathan SchacherH13 (879)58:05+26:1014:01
116Romeo HaechlerH45-2 (579)2:55:07+2:11:0628:45
130Fabio AlfieriH21 Lång-1 (772)2:01:45+46:2211:13
133Benjamin WaltiH21 Lång-1 (772)2:03:44+48:2111:24
136Otto WaltiH55 (886)1:09:37+33:1113:05
144Mia LuescherD16 (772)1:25:20+49:5918:23
147Pierina MeierD16 (772)1:29:45+54:2419:20
174Christoph KündigH55 Kort (868)1:26:57+53:0121:06
Koni WildiH50-1 (675)ej start
Silas HotzH20 (549)ej start
Roberto HiltyH65 Motion (161)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser