Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Espoon Suunta

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Fanni MäättäläD14 Kort (229)26:028:09
2Maria MäättänenD18 Elit (582)55:02+2:238:59
3Emilia StåhlbergD21-1 (456)1:06:54+6:5310:00
3Herkko PlitEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)55:18+5:579:14
5Siana SennD18 Elit (582)1:01:59+9:2010:07
9Iida LaineEtappstart-Lätt 3,5 (710)36:03+7:5210:23
10Laura MatilainenMedelsvår 5,0 (260)59:52+9:5211:48
32Martti VirtanenSvår 7,5 (159)3:50:46+2:56:5929:46
33Marita VirtanenSvår 7,5 (159)4:00:06+3:06:1930:58
33Emil LaaksonenH16 (942)47:13+9:358:25
37Henriette PlitEtappstart-Lätt 3,5 (710)45:01+16:5012:58
38Henrik PalménH50-2 (701)52:04+12:339:05
39Juha MatilainenH35 Kort (762)59:40+15:0410:08
43Elina Mäki-SimolaD60 Kort (384)56:21+22:1318:28
44Mikko MäättäläH16 (942)49:46+12:088:53
44Johanna MäättäläD45 Kort-1 (620)50:26+14:1613:40
44Outi MarttilaD40 (369)1:02:17+23:1312:09
44Anni KivilaaksoD21 Kort-2 (706)51:33+18:3811:21
50Kati LaineEtappstart-Lätt 3,5 (710)48:11+20:0013:53
50Heidi PlitD20 Elit (516)1:22:09+17:4311:08
51Natalia FeyD40 (369)1:04:56+25:5212:40
60Arttu LaineH45 Kort-2 (775)45:36+14:049:48
64Mark FeyU1 (982)22:13+7:139:37
64Olli TiainenH16 (942)53:26+15:489:32
72Roosa LaineD18 (646)1:15:24+24:2714:30
73Antti SorsaH16 (942)55:42+18:049:56
82Josh BeechH21 Lång-1 (772)1:39:34+24:119:11
85Virpi PalménD45 (800)54:54+20:0011:56
98Joni VirtanenH45-1 (587)1:45:35+59:4317:11
106Terhi Koivu-TikkanenD45 (800)1:00:45+25:5113:12
110Senni MäättäläD11 (638)58:58+37:4018:15
115Pertti SimolaH60 Kort (605)1:23:54+48:0521:24
117Carl FeyH45-1 (587)2:18:03+1:32:1122:29
157Elias TikkanenH18 (832)2:10:37+1:15:3721:57
189Sakari MatilainenU1 (982)1:08:02+53:0229:27
Alvar PalménH20 Elit (583)ej godkänd
Erik FeyH10 (928)ej godkänd
Tuomas MatilainenU2 (1059)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser